reklama

Pro ženy se mi píší texty snáze. Cítím se s nimi lépe, říká Václav Kopta v KB Interview

Herec, textař, včelař nebo třeba řidič autobusu. To je Václav Kopta, který je mužem mnoha profesí. Právě on bude dnes hostem KB Interview a s moderátorem Martinem Moravcem promluví třeba o filmu Sněženky a machři. Prozradí i mnoho dalších zajímavostí.

reklama

Jako teenager byl Václav hvězdou. Fešák, za kterým se každá žena otočila. V sedmnácti letech hrál jednu z hlavních postav ve filmu Sněženky a machři. „K té roli byla podmínka, abych uměl lyžovat. Ale já jsem to neuměl a zatajil jsem to v touze po hlavní roli. Tak jsem na otázky, zdali budu aspoň umět předstírat, že jsem členem prvního družstva, suverénně řekl, že ano,“ usmívá se Václav Kopta.

„Přivedl jsem režiséra do rozpaků, na place zjistil, že jezdím stylem, kterému se říká stará Vajtingrová. Musel za mě jezdit na lyžích chlapec podobné postavy z družstva vrcholového sportu,“ dodává herec.

Václav Kopta v roli textaře

Václav Kopta pochází z velmi zajímavého rodu. Jeho tatínek Pavel byl známý textař a napsal několik hitů pro Hanu Hegerovou. Dědeček Josef a strýc Petr se rovněž živili psaním. Talent na slovo zdědil i Václav Kopta, i on napsal několik hitů. „Já se dodnes za textaře nepovažuju. I když řada mých spolupracovníků by byla ráda, kdybych se celoživotně věnoval textařině. Ono je to ale dost nevděčné povolání. Moje nejoblíbenější píseň je ale text k písni Petr a Lucie,“ říká Kopta.

„Z hlediska tvorby pro zpěvačky jsem mnohem úspěšnější. Pravděpodobně se lépe dokáži vcítit do ženské mysli, protože jinak by mi to vracely a házely pod nohy. Holky uvažují naprosto jinak a vnímají svět daleko citlivějšíma očima. A pro milostný song je to živná půda,“ říká herec a dodává, že se cítí v ženském prostředí mnohem lépe, a to nejen jako autor.

Kromě toho, že moderuje, hraje a píše, si před lety udělal řidičák na autobus. Také u své vily na pražské Hanspaulce včelaří. Více o Václavu Koptovi uvidíte dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Další články
reklama
reklama