reklama

Pro ženy se mi píší texty snáze. Cítím se s nimi lépe, říká Václav Kopta v KB Interview

Herec, textař, včelař nebo třeba řidič autobusu. To je Václav Kopta, který je mužem mnoha profesí. Právě on bude dnes hostem KB Interview a s moderátorem Martinem Moravcem promluví třeba o filmu Sněženky a machři. Prozradí i mnoho dalších zajímavostí.

reklama

Jako teenager byl Václav hvězdou. Fešák, za kterým se každá žena otočila. V sedmnácti letech hrál jednu z hlavních postav ve filmu Sněženky a machři. „K té roli byla podmínka, abych uměl lyžovat. Ale já jsem to neuměl a zatajil jsem to v touze po hlavní roli. Tak jsem na otázky, zdali budu aspoň umět předstírat, že jsem členem prvního družstva, suverénně řekl, že ano,“ usmívá se Václav Kopta.

„Přivedl jsem režiséra do rozpaků, na place zjistil, že jezdím stylem, kterému se říká stará Vajtingrová. Musel za mě jezdit na lyžích chlapec podobné postavy z družstva vrcholového sportu,“ dodává herec.

Václav Kopta v roli textaře

Václav Kopta pochází z velmi zajímavého rodu. Jeho tatínek Pavel byl známý textař a napsal několik hitů pro Hanu Hegerovou. Dědeček Josef a strýc Petr se rovněž živili psaním. Talent na slovo zdědil i Václav Kopta, i on napsal několik hitů. „Já se dodnes za textaře nepovažuju. I když řada mých spolupracovníků by byla ráda, kdybych se celoživotně věnoval textařině. Ono je to ale dost nevděčné povolání. Moje nejoblíbenější píseň je ale text k písni Petr a Lucie,“ říká Kopta.

„Z hlediska tvorby pro zpěvačky jsem mnohem úspěšnější. Pravděpodobně se lépe dokáži vcítit do ženské mysli, protože jinak by mi to vracely a házely pod nohy. Holky uvažují naprosto jinak a vnímají svět daleko citlivějšíma očima. A pro milostný song je to živná půda,“ říká herec a dodává, že se cítí v ženském prostředí mnohem lépe, a to nejen jako autor.

Kromě toho, že moderuje, hraje a píše, si před lety udělal řidičák na autobus. Také u své vily na pražské Hanspaulce včelaří. Více o Václavu Koptovi uvidíte dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Tagy:

Hlavní zprávy

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama

Domácí zpravodajství

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

reklama