CNN Prima News Václavské náměstí

Václavské náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Václavské náměstí“

Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční strom. Letos bude šetřit energii

22. listopadu 2022 10:59

Na pražském Staroměstském náměstí od úterý stojí vánoční smrk. Pracovníci společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) jej v noci přivezli z obce Kytlice v Ústeckém kraji. Postavení zabralo několik hodin, v následujících dnech se bude zdobit. Tradiční strom je nedílnou součástí vánočních trhů, které letos na náměstí začnou v sobotu.

Sázel ho táta, vzpomíná dárce. Vánoční strom dorazí na Staroměstské náměstí v pondělí

20. listopadu 2022 20:30

Svůj strom už má také Praha, tedy zatím jen pokácený. Do metropole by měl dorazit v pondělí v noci. Stejně jako v předchozích letech i letos kandidáty nabízeli lidé z celé České republiky. Organizátoři vánočních trhů na Staroměstském náměstí nakonec vybrali strom z Kytlice, malé obce nedaleko České Kamenice v Ústeckém kraji.

Neparazituj. Dobrovolníci se hádali o podpisy pro uchazeče o Hrad, sbírali je na protestech

3. listopadu 2022 07:34

Uchazečům o prezidentský post dochází čas. Už příští týden v úterý musí nashromáždit alespoň 50 tisíc občanských podpisů, mnozí z nich jsou ale od cílové mety relativně daleko. Podporu proto shání na četných protivládních demonstracích. Někteří dobrovolníci se snažili přesvědčit protestující, že mohou podepsat kandidaturu více lidí, jiní se pustili do hádky s konkurencí.

Desítky tisíc lidí v Praze vyjádřily podporu Ukrajině. K davu promluvila i Zelenská

30. října 2022 15:58
Aktualizováno

Spolek Milion chvilek svolal na nedělní odpoledne na pražské Václavské náměstí demonstraci s názvem Česko proti strachu: společně na Václavák. Na akci promluvila prostřednictvím videovzkazu mimo jiné manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská nebo ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Demonstrace se podle vyjádření policie zúčastnily nižší desítky tisíc lidí. Tedy podobně jako páteční protivládní demonstrace.

GLOSA: Rusko na prvním místě i nafukovací Václavák aneb Bizarní incidenty z demonstrace

29. října 2022 20:24

V pátek se na Václavském náměstí uskutečnila další protivládní demonstrace uskupení „Česká republika na 1. místě“, za nímž stojí proruský dezinformátor Ladislav Vrabel. Podle policie dorazily na shromáždění nižší desítky tisíc lidí. Demonstranti požadovali mimo jiné demisi vlády, konec podpory Ukrajiny v boji s ruskou agresí či přímé smlouvy o dodávkách plynu z Ruska. Událost se neobešla bez několika bizarních incidentů.

Ferdinand Vaněk ať se dostaví ke koni. Protivládní demonstranti naletěli na žert s Havlem

29. října 2022 14:18

Pan Vaněk Ferdinand by se měl dostavit ke koni, čeká tam na něj jeho vnuk Marko, hlásal z pódia při protivládní demonstraci Ladislav Vrabel, organizátor páteční protestu na Václavském náměstí v Praze. Netušil, že se právě stal obětí vtipu. Jméno, které vyvolával, totiž bylo pseudonymem Václava Havla v jedné z jeho autobiografických her. Podobným způsobem napálili za socialismu přátelé bývalé hlavy státu komunisty na stránkách Rudého práva.

Smutný konec sexy mozku. Paroubek kázal jako Gottwald v roce 1948, kritizují politici

29. října 2022 10:56

Jiří Paroubek v pátek na Václavském náměstí kázal jako Klement Gottwald v roce 1948 na Staromáku. To uvedl po výstupu bývalého předsedy vlády na demonstraci v Praze ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Spojení někdejšího šéfa ČSSD s protisystémovou akcí, jejíž pořadatelé se netají podporou Ruska, považoval za nevhodnou i eurokomisař Pavel Telička či komunista Jiří Dolejš.

Co zaznělo z davu demonstrantů: Jsou nás miliony, pro vládu jsme nádeníci, nic nám nepatří

29. října 2022 05:11

Zuřivé pískání, hlasité bučení či hromadné skandování. Nejen těmito způsoby vyjadřovali demonstranti svou nespokojenost s vládou Petra Fialy (ODS). Podle nich se kabinet nestará o české občany a neřeší jejich tíživou situaci se zdražováním a energiemi. „Tady je možná 100 tisíc lidí, ale další jenom sedí doma. Kdyby tady byli, tak nás jsou miliony,“ řekla jedna z demonstrujících žen reportérům CNN Prima NEWS. Podle odhadu policie ovšem na Václavské náměstí dorazily spíše nižší desítky tisíc. V davu se omylem objevili také zahraniční turisté, kteří si mysleli, že jde o oslavu českého státního svátku.

OBRAZEM: Protesty proti vládě i prezidentská kampaň. Jak to vypadalo na „Václaváku“?

28. října 2022 19:46

Státního svátku využili odpůrci vlády Petra Fialy (ODS), kteří se opět sešli na Václavském náměstí v Praze na dalším ze série protestů „Česká republika na prvním místě“. Přestože z pódia zaznívalo, že se v centru hlavního města sešlo přibližně sto tisíc lidí, realita byla ve skutečnosti jiná. Podle policie to byly nižší desítky tisíc.

Tisíce lidí v centru Prahy podpořily LGBT. Uctily památku obětí z bratislavského baru

26. října 2022 19:56
Aktualizováno

Tisíce lidí se ve středu sešly na Václavském náměstí v Praze, aby uctily památku obětí homofobní vraždy v Bratislavě. Organizátoři a vystupující během tříhodinového shromáždění vyzývali k zastavení šíření předsudků vůči LGBT+ lidem a přijetí zákona, který by umožnil uzavřít manželství i párům stejného pohlaví. Akci s názvem Společně proti nenávisti podpořili svým vystoupením hudebníci, zpěváci, herci i některé další veřejně známé osobnosti.