reklama
CNN Prima News Václavské náměstí

Václavské náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Václavské náměstí“

Policisté odhalili falešného „kolegu“. Prozradil se alkoholem i podivnou otázkou

Muž oblečený v policejní uniformě položil zvláštní dotaz pražským strážníkům. Chtěl po nich informace o člověku, který měl být převezen na záchytku. Hlídku už ale na první pohled zarazil. Šlo o nestandardní otázku, měl zanedbaný vzhled i neúplnou uniformu, a hlavně z něj byl cítit alkohol. Muž se nakonec přiznal, že vystupuje jen v převleku a nejedná se o profesionála. A důvod? Muž chtěl ušetřit za jízdné.

Ti, kteří měli odejít, zůstávají. Demisi Benešové žádalo v Praze 5000 demonstrantů

Účastníci čtvrteční demonstrace Milionu chvilek na pražském Václavském náměstí vyjadřovali obavy o nezávislost justice a žádali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Zdůraznili, že nového nejvyššího státního zástupce po ohlášené rezignaci Pavla Zemana nemá vybírat současná vláda vedená trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), ale až kabinet vzešlý z podzimních voleb. Policie po 19. hodině odhadla, že na podvečerní protest přišlo zhruba čtyři až pět tisíc lidí.

Sledujte ZÁZNAM: Milion chvilek pořádá další demonstraci v Praze. Justici nedáme, hlásá

Na pražském Václavském náměstí se ve čtvrtek večer uskuteční další demonstrace, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Cílem akce je hájit nezávislost justice po nedávném oznámení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, že ve funkci ke konci června končí. Sledovat přímý přenos ze čtvrteční akce můžete přímo v tomto článku od 18:30.

reklama