CNN Prima News Václavské náměstí

Václavské náměstí

Výpis příspěvků ke štítku „Václavské náměstí“

MAPA: Tramvaje se vrátí na Václavské náměstí. Podívejte se, jaké linky by tam mohly jezdit

V únoru započne dlouho očekávaná rekonstrukce horní části Václavského náměstí. Po více než 40 letech se tak obnoví tramvajové spojení mezi Vinohradskou třídou a nejdůležitějším náměstím v Praze, což má ambici výrazně ulehčit hromadné dopravě v centru města. Pražská integrovaná doprava (PID) již přišla s plánem, jaké tramvajové linky by mohly na nových kolejích jezdit.

OBRAZEM: Převratný rok pro Prahu. Podívejte se na budoucí Václavák, okruh i „nová“ nádraží

Během letošního roku se Praha začne rapidně proměňovat, stavební boom odstartují investice jak od města a státu, tak i od soukromníků. Začne dlouho očekávaná rekonstrukce Václavského náměstí, Pražský okruh se konečně dočká svého prodloužení a rekonstrukci čekají dvě významná nádraží. Podívejte se, co se v hlavním městě změní.

Lidé nadávají u piva, ale protestovat nejdou, říká Kovanda. Jaké dává šance Fialovi u voleb?

Lidé podle ekonoma Lukáše Kovandy sice nadávají na Facebooku a u piva, ale když mají možnost vyjádřit svůj nesouhlas, tak nejdou. Kovanda na to upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS s tím, že odboráři nedokázali během pondělní stávky zaplnit ani Malostranské náměstí, natož pak Václavské. Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) proto stále dává velké šance na vítězství v příštích volbách do Sněmovny, které se uskuteční v roce 2025.