CNN Prima News Valdice

Valdice

Výpis příspěvků ke štítku „Valdice“

Za zdmi areálu valdické věznice: Na výstavu mohou jen odsouzení nebo dozorci

3. listopadu 2022 16:42

Většinou vám v Prima Česku ukazujeme místa, která stojí za to navštívit. Teď vás ale zavedeme někam, kam se za běžných okolností nedostanete. A kam se především nejspíš ani dostat nechcete. Jde o Kartuziánský klášter a kostel v nejpřísněji střežené věznici, kde je mimochodem i hrobka Albrechta z Valdštejna. Nahlédneme totiž za zdi areálu valdické věznice.

Vězeň ve Valdicích měl miniaturní telefon. Když na něj dozorci přišli, chtěl mobil rozkousat

5. září 2022 08:32

Za odhalené miniaturní mobilní telefony trestanců ve valdické věznici padlo obvinění. V květnu tam jednomu z vězňů vypadl přístroj při prohlídce z kapsy, další spoluvězeň ho ukrýval v ústech a pokusil se ho před dozorci dokonce rozkousat. To se mu ale nepovedlo a teď si kvůli tomu možná zdvojnásobí trest, protože mu ho soud může prodloužit až o dva roky.

Drsné přijetí v Třeboni: Babiš kvůli pískotu vycouval svůj obytňák, mluvil o atentátu

2. srpna 2022 16:03
Aktualizováno

Ne všude se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) při cestách po republice ve svém obytném voze setkává s nadšeným přijetím. V úterý jej během turné po jižních Čechách překvapily desítky pískajících demonstrantů v Třeboni. Expremiérovi nezbývalo než před demonstranty z místa vycouvat. Celé situaci přihlížel také první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.

Sledujte Hlavní zprávy: Kdo je nebezpečný vězeň, který se pokusil utéct z Valdic?

26. června 2022 17:26

Vězeň, který se v sobotu při útěku z věznice ve Valdicích dostal až za její zdi a teprve tam ho dopadli strážci, je nebezpečný násilník. Už v minulosti byl podle infromací CNN Prima NEWS souzen například za pokus o vraždu spoluvězně. V cele si přitom odpykává už několikátý trest. Jak konkrétně muž utíkal? Nejen o tom v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS a na Primě.

Vakcína není repelent, Ištvanův rekord a Valdice znám osobně. Co zaznělo v Partii?

24. ledna 2022 07:00

Nikdo nesmí brát víc než prezident. Valdice znám osobně. Vakcína není repelent. To jsou některé výroky, které zazněly v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. V diskuzním pořadu debatovali mimo jiné ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), jeho předchůdkyně ve funkci Marie Benešová (ANO), poslankyně Karla Maříková (SPD) či hejtman Martin Kuba (ODS). Vybrali jsme pro vás nejlepší hlášky, které v pořadu zazněly.