CNN Prima News Valdice

Valdice

Výpis příspěvků ke štítku „Valdice“

Zabil pět lidí a policistovi nechal zahrát píseň od Landy. Teď umírá a chce na svobodu

Poté, co policisté dopadli pětinásobného vraha Oto Biedermana – hlavního popravčího devadesátkového Kolínského gangu – nechal vyšetřovateli Lubošovi Valeriánovi v rádiu zahrát píseň „Včera mě někdo trefil“ od Daniela Landy. „Byl to první rok ve vazbě v Ostravě. Přišlo mi to jako dobrá recese. Ale pan plukovník mi nenechal zahrát zpátky,“ popisoval později doživotně odsouzený Biederman. „Tehdy jsem si ještě neuvědomoval, co jsem udělal, byl jsem mimo.“ Případu Kolínského gangu se věnuje další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Vězeň ve Valdicích měl miniaturní telefon. Když na něj dozorci přišli, chtěl mobil rozkousat

Za odhalené miniaturní mobilní telefony trestanců ve valdické věznici padlo obvinění. V květnu tam jednomu z vězňů vypadl přístroj při prohlídce z kapsy, další spoluvězeň ho ukrýval v ústech a pokusil se ho před dozorci dokonce rozkousat. To se mu ale nepovedlo a teď si kvůli tomu možná zdvojnásobí trest, protože mu ho soud může prodloužit až o dva roky.

Drsné přijetí v Třeboni: Babiš kvůli pískotu vycouval svůj obytňák, mluvil o atentátu

Aktualizováno

Ne všude se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) při cestách po republice ve svém obytném voze setkává s nadšeným přijetím. V úterý jej během turné po jižních Čechách překvapily desítky pískajících demonstrantů v Třeboni. Expremiérovi nezbývalo než před demonstranty z místa vycouvat. Celé situaci přihlížel také první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.