Vánoční nadílka: Prima Mazlíček díky dobrým lidem rozdal přes 500 kilo krmiva

Vánoce jsou časem splněných přání a dobrých skutků. Jeden takový dobrý skutek, stejně jako vloni, udělal i projekt Prima Mazlíček, a to díky svým kolegům.

Je to až neuvěřitelné, jak zvířata spojují. Naši kolegové napříč odděleními se rozhodli dát nám vánoční dárek. Společně vybrali peníze na krmivo pro útulky, i letos se do akce zapojil rodinný obchod Aaagranule, který nám již druhý rok s touto sbírkou pomohl. Na Prima Mazlíčkovi bylo vybrat místa, kde krmivo využijí.

Přes půl tuny krmiva

Stejně jako vloni padl výběr na ověřené granule Magnusson, protože se jedná o kompletní krmivo pro všechna plemena, což je přesně to, co organizace, které se starají o opuštěné psy všech velikostí i věku, potřebují. Navíc i letos hlavní distributor tohoto krmiva Hájek Pet food přihodil několik kilogramů z vlastní kapsy navíc a konečné množství tak přesáhlo 500 kilo. Měli jsme opravdu velikou radost, a vybrali tak dvě organizace, kam se krmivo vezlo.

Firma nám také nabídla zdarma rozvoz do obou organizací, protože takové množství bychom „my smrtelníci“ jen tak nedoručili.

Ve spolku Tety v akci se hned testovalo

Nejdříve se nadělovalo ve spolku Tety v akci ve Skřivanech u Chlumce. Tam už na pytle čekalo 17 nedočkavců. Michaela Pourová, která za spolek krmivo převzala, se bude dělit s ostatními dobrými dušemi, které se o nechtěné psy a kočky v rámci spolku starají. Tety v akci totiž o zvířata pečují v domácích péčích, aby jim nahradily milující rodiny. „Momentálně máme pod křídly 18 koček a 28 psů a uvidíme, jak se počty změní po Vánocích, kdy často lidé ‚vyhazují‘ nechtěné dárky. Jsme tak za krmivo velmi vděčné a určitě ho plně využijeme.“ Tyto pečené granule asi voněly už přes pytle, protože zatímco Míša pytle přesouvala do domu, Thor si sám jeden otevřel a nadílku otestoval.

VÁNOČNÍ NADÍLKA🎄 od Prima Mazlíčka Díky našim primáckým kolegům, kteří vybrali peníze na pomoc útulkům, Hájek Pet Food...

Posted by Prima Mazlíček on Thursday, December 23, 2021

Pro spolek nekončí péče ani po adopci. Na své svěřence pečlivě dohlížejí a neváhají pomoci. Například pomáhají s úhradou léčby své bývalé svěřenkyně Shadow, která je už rok v novém domově. „Bohužel se léčí na klinice v Hradci, selhává jí srdíčko, tak pomáháme s léčbou,“ říká Míša.

Druhá várka pro psy žen bez domova

Druhá várka krmiva mířila do neziskové organizace Jako Doma –⁠ Homelike, která pomáhá ženám, jež se ocitly bez domova. Často si prožily násilí ze strany mužů a to bývá i důvod, proč končí na ulici. „Naším cílem je společnost, kde každý má možnost důstojně bydlet a kde nejsou sociální a genderové nerovnosti. Ženy nejčastěji přespávají u kamarádek, známých, žijí na ubytovnách, v azylových domech, většinou s dětmi, aby unikly násilníkovi, jedná se tedy spíš o takzvané neviditelné bezdomovectví. I tak je ale jejich situace nejistá a my se je snažíme navrátit do normálního života,“ popisuje pracovnice organizace. Nejde ale jen o nějakou organizaci, kam si ženy přicházejí pro to, co zrovna potřebují. Kromě komunitního centra je tam např. jídelna Kuchařek bez domova, kde si může každý koupit jídlo od nich uvařené. Kuchařky připravují i catering na různé akce.

Ptáte se, proč jsme zrovna tuto organizaci zvolili jako druhý cíl? Týrané ženy se nehodlají vzdát svých domácích mazlíčků a utíkají i se svými psy, bývají to jejich ochránci, spojenci. Momentálně se jich pod organizací sešlo více, které čtyřnohého parťáka mají, a proto jsme dalších 250kilo krmiva dovezli tam.

Pokud byste i vy rádi přispěli nějaké organizaci nebo útulku, nejdříve se na ně obraťte s otázkou, co konkrétně potřebují. Ne všude totiž chybí zrovna krmivo, většinou po Vánocích mají krmiva přebytek, ale chybí třeba pelíšky nebo dezinfekční prostředky. Stejně tak je dobré vědět, jakým krmivem v útulku krmí, dost psů má zažívací problémy nebo jsou třeba BARF.

Každopádně děkujeme, že pomáháte, a my tímto moc děkujeme jak zmíněným organizacím, tak našim kolegům, že nám tyto vánoční nadílky umožnili předat.

Tagy: