reklama

Vánoční nadílka: Prima Mazlíček díky dobrým lidem rozdal přes 500 kilo krmiva

Vánoce jsou časem splněných přání a dobrých skutků. Jeden takový dobrý skutek, stejně jako vloni, udělal i projekt Prima Mazlíček, a to díky svým kolegům.

reklama

Je to až neuvěřitelné, jak zvířata spojují. Naši kolegové napříč odděleními se rozhodli dát nám vánoční dárek. Společně vybrali peníze na krmivo pro útulky, i letos se do akce zapojil rodinný obchod Aaagranule, který nám již druhý rok s touto sbírkou pomohl. Na Prima Mazlíčkovi bylo vybrat místa, kde krmivo využijí.

Přes půl tuny krmiva

Stejně jako vloni padl výběr na ověřené granule Magnusson, protože se jedná o kompletní krmivo pro všechna plemena, což je přesně to, co organizace, které se starají o opuštěné psy všech velikostí i věku, potřebují. Navíc i letos hlavní distributor tohoto krmiva Hájek Pet food přihodil několik kilogramů z vlastní kapsy navíc a konečné množství tak přesáhlo 500 kilo. Měli jsme opravdu velikou radost, a vybrali tak dvě organizace, kam se krmivo vezlo.

Firma nám také nabídla zdarma rozvoz do obou organizací, protože takové množství bychom „my smrtelníci“ jen tak nedoručili.

Ve spolku Tety v akci se hned testovalo

Nejdříve se nadělovalo ve spolku Tety v akci ve Skřivanech u Chlumce. Tam už na pytle čekalo 17 nedočkavců. Michaela Pourová, která za spolek krmivo převzala, se bude dělit s ostatními dobrými dušemi, které se o nechtěné psy a kočky v rámci spolku starají. Tety v akci totiž o zvířata pečují v domácích péčích, aby jim nahradily milující rodiny. „Momentálně máme pod křídly 18 koček a 28 psů a uvidíme, jak se počty změní po Vánocích, kdy často lidé ‚vyhazují‘ nechtěné dárky. Jsme tak za krmivo velmi vděčné a určitě ho plně využijeme.“ Tyto pečené granule asi voněly už přes pytle, protože zatímco Míša pytle přesouvala do domu, Thor si sám jeden otevřel a nadílku otestoval.

VÁNOČNÍ NADÍLKA🎄 od Prima Mazlíčka Díky našim primáckým kolegům, kteří vybrali peníze na pomoc útulkům, Hájek Pet Food...

Posted by Prima Mazlíček on Thursday, December 23, 2021

Pro spolek nekončí péče ani po adopci. Na své svěřence pečlivě dohlížejí a neváhají pomoci. Například pomáhají s úhradou léčby své bývalé svěřenkyně Shadow, která je už rok v novém domově. „Bohužel se léčí na klinice v Hradci, selhává jí srdíčko, tak pomáháme s léčbou,“ říká Míša.

Druhá várka pro psy žen bez domova

Druhá várka krmiva mířila do neziskové organizace Jako Doma –⁠ Homelike, která pomáhá ženám, jež se ocitly bez domova. Často si prožily násilí ze strany mužů a to bývá i důvod, proč končí na ulici. „Naším cílem je společnost, kde každý má možnost důstojně bydlet a kde nejsou sociální a genderové nerovnosti. Ženy nejčastěji přespávají u kamarádek, známých, žijí na ubytovnách, v azylových domech, většinou s dětmi, aby unikly násilníkovi, jedná se tedy spíš o takzvané neviditelné bezdomovectví. I tak je ale jejich situace nejistá a my se je snažíme navrátit do normálního života,“ popisuje pracovnice organizace. Nejde ale jen o nějakou organizaci, kam si ženy přicházejí pro to, co zrovna potřebují. Kromě komunitního centra je tam např. jídelna Kuchařek bez domova, kde si může každý koupit jídlo od nich uvařené. Kuchařky připravují i catering na různé akce.

Ptáte se, proč jsme zrovna tuto organizaci zvolili jako druhý cíl? Týrané ženy se nehodlají vzdát svých domácích mazlíčků a utíkají i se svými psy, bývají to jejich ochránci, spojenci. Momentálně se jich pod organizací sešlo více, které čtyřnohého parťáka mají, a proto jsme dalších 250kilo krmiva dovezli tam.

Pokud byste i vy rádi přispěli nějaké organizaci nebo útulku, nejdříve se na ně obraťte s otázkou, co konkrétně potřebují. Ne všude totiž chybí zrovna krmivo, většinou po Vánocích mají krmiva přebytek, ale chybí třeba pelíšky nebo dezinfekční prostředky. Stejně tak je dobré vědět, jakým krmivem v útulku krmí, dost psů má zažívací problémy nebo jsou třeba BARF.

Každopádně děkujeme, že pomáháte, a my tímto moc děkujeme jak zmíněným organizacím, tak našim kolegům, že nám tyto vánoční nadílky umožnili předat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama