CNN Prima News krmivo

krmivo

Výpis příspěvků ke štítku „krmivo“

Chystáte se pořídit si štěně? Veterinář a odborník na výživu vám poradí, co nezanedbat

První měsíce pejska na tomto světě jsou z hlediska jeho vývoje zcela zásadní. Majitelé domácích mazlíčků jsou většinou dobře připraveni na příchod nového člena rodiny, ovšem často podceňovanou věcí zůstává prvotní výživa štěňat. Mezi lidmi ještě koluje řada mýtů a doporučení, co by měli takovému štěňátku dopřát, aby dobře rostlo, a přitom mu tím nevědomky ubližují. Jak tedy správně pečovat o výživu malých pejsků a zajistit jim tak zdraví a vitalitu na dlouhá léta?

Zvířatům na bohnické farmě jde o život. Při rozsáhlém požáru shořelo krmení na zimu

Dříve „obyčejný“ velkostatek se po dekádách proměnil v nedílnou součást Psychiatrické nemocnice Bohnice. Řady let sloužil jako bohnická farma, na níž docházely celé generace, vše ale změnil požár, k němuž došlo 9. listopadu. Budova shořela a je nenávratně zničená. Za své vzalo také krmení pro zvířata na zimu a technika. Škoda přesahuje dvě miliardy korun. Instituce nyní prosí o pomoc, zvířatům jde o přežití.

V Česku hrozí nedostatek vajec i drůbežího masa. Polovina zemědělců chce omezit chovy

Vajec od českých zemědělců bude na pultech tuzemských obchodů ubývat. Stejný osud čeká i drůbeží maso, upozorňují čeští chovatelé v čele s Agrární komorou ČR. Více než polovina z nich totiž plánuje své chovy omezit, někteří je dokonce chtějí zavřít úplně. To může vést k dalšímu propadu potravinové soběstačnosti. Podle zemědělců jde zejména o důsledek růstu cen krmiv, energií či pohonných hmot, ale svou roli sehrává i cena vajec a kuřat a také válka na Ukrajině.

Soutěžte se Showtimem a Sokolem Falco o dobroty pro čtyřnohé miláčky

Showtime společně s partnerem Sokol Falco si pro vás připravili netradiční soutěž. Je na čase myslet i na vaše domácí mazlíčky. Pro 3 z vás máme připravený výherní set který obsahuje adventní kalendář, vánoční balíček, rybu s bramborovým salátem a vánoční mix balení... to vše pro vaše miláčky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek

Situace irských greyhoundů, je velmi smutná a nedá spát nejednomu milovníkovi zvířat. Tito závodní chrti jsou od první chvíle pro své majitele pouhým strojem na peníze a taky se k nim tak chovají. Jejich jediný úděl je běhat dostihy a vyhrávat. Pokud se špatně umístí nebo rovnou nekvalifikují, putují buď na jatka, někam do příkopu, nebo v lepším případě do útulku, kde ale mají omezený čas na najití nového domova. Po jeho uplynutí jsou utraceni. Osudy nechtěných závodníků se snaží měnit organizace Chrti v nouzi.

Kočičí mazlíčci jsou tajuplné bytosti. Jejich jídelníček ale tajuplný být nemusí

Víte, jak vybrat krmivo pro svou kočičku, aby byla zdravá a hravá? A aby se k vám spokojeně přitulila a vyjadřovala vám lásku a důvěru tím, že si o vás bude roztomile otírat hlavu? A víte také, jak zajistit své kočičce dlouhověkost? Vždyť kočka se nemusí dožít dvanácti až patnácti let, ale třeba i osmnácti. Kvalitní a vyvážené krmivo totiž kočce zajistí přesně tu kombinaci látek, které kočka potřebuje ke zdraví a dlouhodobé vitalitě.