reklama
CNN Prima News krmivo

krmivo

Výpis příspěvků ke štítku „krmivo“

Soutěžte se Showtimem a Sokolem Falco o dobroty pro čtyřnohé miláčky

1. listopadu 2021 19:38

Showtime společně s partnerem Sokol Falco si pro vás připravili netradiční soutěž. Je na čase myslet i na vaše domácí mazlíčky. Pro 3 z vás máme připravený výherní set který obsahuje adventní kalendář, vánoční balíček, rybu s bramborovým salátem a vánoční mix balení... to vše pro vaše miláčky. Stačí nám odpovědět na soutěžní otázku a pak už jen počkat a mít trochu toho štěstíčka.

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek

17. října 2021 11:30

Situace irských greyhoundů, je velmi smutná a nedá spát nejednomu milovníkovi zvířat. Tito závodní chrti jsou od první chvíle pro své majitele pouhým strojem na peníze a taky se k nim tak chovají. Jejich jediný úděl je běhat dostihy a vyhrávat. Pokud se špatně umístí nebo rovnou nekvalifikují, putují buď na jatka, někam do příkopu, nebo v lepším případě do útulku, kde ale mají omezený čas na najití nového domova. Po jeho uplynutí jsou utraceni. Osudy nechtěných závodníků se snaží měnit organizace Chrti v nouzi.

Kočičí mazlíčci jsou tajuplné bytosti. Jejich jídelníček ale tajuplný být nemusí

3. června 2021 10:43

Víte, jak vybrat krmivo pro svou kočičku, aby byla zdravá a hravá? A aby se k vám spokojeně přitulila a vyjadřovala vám lásku a důvěru tím, že si o vás bude roztomile otírat hlavu? A víte také, jak zajistit své kočičce dlouhověkost? Vždyť kočka se nemusí dožít dvanácti až patnácti let, ale třeba i osmnácti. Kvalitní a vyvážené krmivo totiž kočce zajistí přesně tu kombinaci látek, které kočka potřebuje ke zdraví a dlouhodobé vitalitě.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano

8. března 2021 22:23

Pokud byste chtěli například dětem pořídit rybičky nebo králíka, tak ve zverimexech je teď nekoupíte. Od března totiž platí zákaz jejich prodeje, a to kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Výjimku ale mají zvířata, která se používají jako krmivo – třeba pro hady nebo ještěry. Vládní opatření podle obchodníků nedává smysl. Sami totiž nevědí, jaké zvíře a komu mohou a naopak nesmí prodat.

Mapa „krmičů” toulavých koček. Co v ní najdete a jak se k nim můžete přidat?

25. prosince 2020 05:00

Kastrační program Feliti se snaží zastavit nekontrolovatelné množení koček v obcích. Jak? už podle jejich názvu je jasné, že jde především o kastrace. Ale co s těmi kočkami, která se už narodily a nemají domov? Některé mají své věrné krmiče, díky nimž mají dostatek potravy, aby mohly venku přežít. Projekt Feliti se rozhodl úsilí těchto lidí podpořit a propojit je s případnými dárci tím, že vytvořil mapu takzvaných „krmičů”

Kamarádi do pandemie. Za domácí mazlíčky jsme v říjnu utratili víc než loni, ukázal průzkum

14. listopadu 2020 06:20

Lidé utráceli v prodejnách chovatelských potřeb a krmiv pro domácí zvířata v říjnu podle statistik platebních karet o polovinu více než před rokem. Jak vyplývá z průzkumu Poštovní spořitelny, nějakého zvířecího mazlíčka mají dvě ze tří domácností v Česku. Průměrné měsíční výdaje na domácí zvíře činí přibližně 850 korun.

Koně trpěli na louce bez krmiva i vody. Veterináři je chovatelce odebrali

26. srpna 2020 17:00

Šest koní, kteří byli podle veterinářů chováni v nevyhovujících podmínkách, odebrali v pondělí zástupci Kralovic jakožto obce s rozšířenou působností chovatelce v obci Tis u Blatné na severním Plzeňsku. Odebrání zvířat navrhla po opakovaných kontrolách Státní veterinární správa (SVS). Koně neměli v horkém létě dostatek krmiva, vody ani vhodný přístřešek a chovatelka ani přes připomínky veterinární správy nesjednala nápravu.

reklama