Vaří se losos a Ježíšek vypadá jako světýlko nebo ježek. Jak děti vnímají Vánoce?

Na Štědrý den se vaří losos, peče cukroví, pouští lodičky a je spolu celá rodina. Děti z první až páté třídy ze základní školy v Chlumíně CNN Prima NEWS popsaly, jak vnímají Vánoce a jak podle nich vypadá Ježíšek. Někteří si ho představují jako malého chlapce či Santa Clause, podle jiných ale vypadá třeba jako ježek nebo světýlko.

„O Vánocích se vaří losos,“ má o štědrovečerní večeři jasno šestiletý Tomášek. Podle stejně starého Jiříka se o Vánocích peče cukroví. „Slaví se narození Ježíše Krista,“ ví desetiletá Adélka.

Ostatní děti mají svátky spojené s tradicemi jako pouštění lodiček, rozbalování dárků nebo zkrátka s tím, že se sejde celá rodina a tráví spolu čas.

Dárky nosí Ježíšek, o tom nepochybuje ani jedno z dětí ve věku šest až jedenáct let. Každý z nich si ho ale představuje jinak. „Představuji si ho jako ježka,“ svěřila se jedenáctiletá Barča. Podle stejně starého Dana vypadá jako světýlko.

Někteří školáci si Ježíška představují jako Santa Clause včetně vousů, čepice či sobů, jiní jako malého chlapce nebo miminko. „Ježíšek vypadá jako moji rodiče,“ smála se desetiletá Adélka.

Děti ve vánoční anketě CNN Prima NEWS ale také prozradily, co by letos pod stromečkem chtěly najít. Mezi tradičními hračkami padaly i netypická přání jako řasokoule, make up, kompas či to, aby rodiče přestali kouřit.

Na celou anketu mezi dětmi ze základní školy v Chlumíně se podívejte v úvodu článku.

Tagy: