CNN Prima News školství

školství

Výpis příspěvků ke štítku „školství“

Výuka odpoledne nebo v náhradních prostorech. Jak Gazdík plánuje řešit přeplněné školy?

26. května 2022 05:09

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) připustil, že zejména v Praze a okolí může v září kvůli uprchlické krizi nastat problém s nedostatečnými kapacitami základních škol. Řešením podle jeho slov může být odpolední vyučování, tedy práce učitelů na směny. V úvahu připadá i výuka v náhradních prostorech. Podle odborníků je to ale nereálné. Chybějí učitelé a značná komplikace by to byla i pro rodiče a samotné žáky.

Gazdík: Že se lidé bojí o místa ve škole? To je jako kdyby měli strach z chcíplého hada

25. května 2022 07:44

Téměř polovina lidí (47 %) má obavy z nedostatku míst na základních školách kvůli tomu, že do nich od září musí nastoupit i děti z Ukrajiny, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM MARK pro CNN Prima NEWS. Podle ministra školství Petra Gazdíka (STAN) je to stejné, jako kdyby se průzkum lidí ptal, zda mají strach z chcíplého hada. „Také by polovina řekla, že strach má a polovina ne,“ reagoval na dotaz redakce.

Gazdík odvolal šéfku Cermatu. Jsem dlouhodobě nespokojený s jejím řízením, prohlásil

24. května 2022 10:33

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Rozhodl se tak kvůli nespokojenosti s fungováním organizace, její pomalosti a neefektivitě hospodaření. Kontrola ministerstva financí podle něj zjistila v Cermatu závažné nedostatky. Ministr to v úterý řekl novinářům. Podle Kleňhové nejsou některé publikované informace o fungování Cermatu pravdivé.

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy

22. května 2022 06:02

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) uvažuje o úpravě kritérií pro zápisy na základní školy. Podle něho by se mohla začít zohledňovat doba trvalého bydliště u spádových škol. Gazdík je přesvědčen, že by takové opatření zabránilo účelovému přehlašování dětí na adresu podle toho, do jaké školy chce rodič svého potomka dostat. Jenže podle některých odborníků by to mělo své negativní dopady.

Ředitelka školy v Bílině: Někteří rodiče se o děti nestarají, ochranka rozbíjí party

20. května 2022 09:41

Základní školu Za Chlumem v Bílině provází problémy. Navštěvuje ji několik desítek agresivních žáků, kteří terorizují své spolužáky a dokonce i učitele. Dnes ji hlídá ochranka a má napilno. Ředitelka Barbora Schneiderová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS říká, že aby se situace plně vyřešila, bude to práce na několik let.

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

18. května 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

Fuj, ohodnotila učitelka práci prvňáčka. Škola nejprve kritiku odmítla, později otočila

11. května 2022 17:55
Aktualizováno

Žák první třídy schytal za vypracování zadání v písance ostré slovní hodnocení. „Fuj“, které pedagožka použila, pobouřilo i učitele a psychologa Roberta Čapka, který na „nekompetentní“ chování upozornil. Ředitelka ZŠ Špitálská se vůči kritice zprvu ohradila a tvrdila, že písanka není jejich. Později ovšem přiznala, že nevhodné hodnocení nejspíše skutečně udělila učitelka z její školy. Je ovšem již dva roky staré a zmíněná pedagožka už na škole dávno neučí.

Střelba vzduchovkou nebo kuchání králíka. Jak by mohla vypadat novodobá branná výchova?

9. května 2022 05:11

Střelba vzduchovkou, stavění stanu, základy přežití v lese, první pomoci i práce s mapou, mediální výchova nebo teorie „kuchání králíka“. Poslanci CNN Prima NEWS řekli, jak by podle nich mohla vypadat novodobá branná výchova. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) totiž mluvil o tom, že by chtěl pro základní a střední školy zavést týdenní kurzy krizové přípravy, které by měly podobnou formu jako „lyžáky“.