reklama
CNN Prima News školství

školství

Výpis příspěvků ke štítku „školství“

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

25. října 2021 16:44

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

25. října 2021 15:31

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Sledujte ZÁZNAM brífinku po jednání vlády: Zpřísní se opatření ve školách a v zaměstnání?

25. října 2021 15:12

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) prohlásil, že v okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, bude plošné testování žáků ve školách. Vláda prý zvažuje i úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Co všechno nakonec vláda schválila? Sledujte tiskovou konferenci od 15:30 přímo v tomto článku.

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

25. října 2021 11:19

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Vláda neobhajitelně selhala. Školy jsou kvůli sporům ministrů pod tlakem, tvrdí Baxa

21. října 2021 23:15

Poslanec ODS Martin Baxa se tvrdě opřel do plánů z dílny ministerstva zdravotnictví na částečný návrat roušek do školní výuky. Ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že daleko lepší by bylo testování v krajích s nejhorší epidemickou situací. Baxa společně s poslancem za ANO Jiřím Maškem zkritizovali i spory mezi resorty školství a zdravotnictví.

Neočkovaní učitelé v rouškách, žáci testovaní. Ministři se dohodli na změně opatření

21. října 2021 17:12

Neočkovaní učitelé budou muset ve výuce nosit respirátory, pro žáky tato povinnost platit nebude. V okresech, kde bude týdenní výskyt nákazy vyšší než 300 případů na 100 000 obyvatel, se neočkovaní žáci budou po podzimních prázdninách na koronavirus testovat. Na čtvrtečním jednání se na tom shodli ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO). Informovala o tom Plagova mluvčí Aneta Lednová.

Prymula o školách: Testování je lepší než mít celý den roušky. Prodloužené volno je rozumné

21. října 2021 15:34

Podle epidemiologa Romana Prymuly by školáci měli mít prodloužené podzimní prázdniny. Středeční návrh některých krajských hygienických stanic a hejtmanů považuje za rozumný. V Novém dni na CNN Prima NEWS se rovněž přiklonil na stranu ministra školství Roberta Plagy (za ANO), který nesouhlasí se zavedením povinné ochrany úst pro některé školáky při výuce a preferuje testování.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

20. října 2021 11:51

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Vláda zvažuje roušky při výuce a testování žáků. To odmítám, rozčiluje se Plaga

19. října 2021 19:02

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) odmítá návrh ministerstva zdravotnictví na nošení roušek při výuce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý řekl, že je to jedna z možností, kterou při dalším zhoršování covidové epidemie zvažuje. Podle Plagy by se ale mělo v regionech s horší epidemickou situací spíše obnovit testování.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

18. října 2021 07:59

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama