reklama
CNN Prima News Vatikán

Vatikán

Výpis příspěvků ke štítku „Vatikán“

Vakcíny jsou v pandemii klíčové. Každý má právo na léčbu, zdůraznil papež během mše

4. dubna 2021 13:41

Papež František v neděli sloužil velikonoční mši uvnitř svatopetrské baziliky. Kvůli pandemii covidu už ale druhý rok za sebou v omezeném režimu. Obvykle hlava katolické církve připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista za přítomnosti desítek tisíc věřících na Svatopetrském náměstí. To letos, stejně jako loni, zeje prázdnotou.

Zneužívání dětí duchovními: Papež František potrestal dva polské arcibiskupy

29. března 2021 22:50

Vatikán potrestal dva polské arcibiskupy v kauze zneužívání dětí duchovními. Arcibiskupové Slawoj Leszek Glódž a Edward Janiak zamlčeli sexuální zneužívání a pachatele kryli. Vatikán změnil církevní předpisy, a nyní tak mohou být potrestáni nejen duchovní, kteří se sexuálního zneužití dopustili, ale také biskupové, kteří celou situaci neoznámili.

Papež František jede poprvé do Iráku. Vatikán kvůli jeho cestě čelí kritice

5. března 2021 09:01

Papež František v pátek jako první hlava katolické církve zavítá do Iráku. V rámci čtyřdenní návštěvy ho čeká setkání s duchovními i politickými představiteli této blízkovýchodní země a návštěva několika měst včetně Mosulu či Uru. Jedná se o první Františkovu zahraniční cestu od počátku covidové pandemie. Vatikán kvůli tomu čelí kritice, zda návštěva neohrozí věřící v zemi, kde se v poslední době zhoršuje epidemická situace.

S COVID-19 zemřel osobní lékař papeže. Nechte se naočkovat jako já, vyzval František

11. ledna 2021 11:51

V osmasedmdesáti letech o víkendu zemřel na komplikace spojené s COVID-19 osobní lékař papeže Františka Fabrizio Soccorsi. Papež František oznámil, že se nechá očkovat a vyzval k tomu i všechny ostatní, informoval web Daily Mail. „Je to etická volba, protože hazardujete se svým zdravím, se svým životem, ale také hazardujete s životy ostatních,“ uvedl Svatý otec.

Půlnoční mše ve Vatikánu byla kvůli pandemii komorní. Papež vyzval k pomoci chudým

24. prosince 2020 21:57

Papež František vyzval na půlnoční mši ve Svatopetrském chrámu k pomoci chudým a připomněl, že sám Ježíš se narodil jako chudý vyděděnec. Letošní bohoslužba byla kvůli koronavirovým omezením komornější, účastnilo se jí včetně hloučku kardinálů a biskupů méně než sto lidí a konala se dříve, informovala agentura Reuters.

reklama