CNN Prima News Vatikán

Vatikán

Výpis příspěvků ke štítku „Vatikán“

Fiala se ve Vatikánu setkal s papežem. Pozval ho do Česka, řešili uprchlíky a válku

9. června 2022 11:32

Velkou podporu ukrajinskému lidu a jeho nynějšímu zápasu vyjádřil papež František při čtvrtečním přijetí českého premiéra Petra Fialy (ODS). Šéf české vlády to řekl novinářům ve Vatikánu poté, co opustil Apoštolský palác, kde s hlavou katolické církve strávil přibližně hodinu. Audience byla pro předsedu vlády podle jeho vyjádření „obrovská čest“.

Sledujte ZÁZNAM: Fiala se ve Vatikánu setkal s papežem Františkem. O čem spolu mluvili?

9. června 2022 10:34

Premiér Petr Fiala dorazil do Apoštolského paláce ve Vatikánu, kde ho přijal papež František. Setkání s hlavou katolické církve mělo trvat necelou hodinu. Po audienci u papeže čekala českého premiéra ještě jednání s vatikánským státním sekretářem Pietrem Parolinem. Fialovo vyjádření pro média můžete sledovat živě v tomto článku. Plánováno je na 11:00.

Plánuje papež František odstoupení? Jmenuje mladé kardinály pro volební konkláve

8. června 2022 22:38

Indicie k brzkému odstoupení papeže Františka sílí. Tou nejnovější je jmenování 21 kardinálů, které se má uskutečnit 27. srpna. Tedy v době, kdy se veřejný život ve Vatikánu i v Itálii téměř zastaví kvůli dovoleným. Pozorovatelé mají podezření, že papež spěchá nebo má alespoň dobrý důvod zvýšit počet členů kolegia, které bude volit jeho nástupce.

Fiala navštíví příští týden papeže Františka. Jednat má také s Macronem o energetice

1. června 2022 10:58

Premiér Petr Fiala (ODS) se příští čtvrtek setká ve Vatikánu s papežem Františkem. Hovořit budou o aktuálních mezinárodních otázkách či české pomoci Ukrajině. Předseda vlády zamíří do Vatikánu z Berlína, kde ve středu vystoupí jako čestný řečník na zasedání Východního výboru německého hospodářství. Ještě předtím v úterý bude v Paříži jednat s Macronem o předsednictví v EU či jaderné energetice.

Papež se drží stranou, aby mohl být spojka ve vyjednávání o válce, míní vojenský kaplan

15. dubna 2022 19:03

Ačkoliv válka na Ukrajině trvá už téměř dva měsíce, mezi Ruskem a Ukrajinou se stále nepodařilo najít dialog, který by vedl ke konci bojů. Většina států se navíc jasně vymezila, na jaké straně konfliktu stojí. I proto by mohl být potenciálním prostředníkem při dalších snahách o mír papež František. Podle Tomáše Holuba, vojenského kaplana a biskupa Plzeňské diecéze, se i proto hlava Vatikánu snaží držet stranou, sdělil v pořadu Interview. Papeže například opakovaně pozval na Ukrajinu prezident Zelenskij, hlava církve ale zatím na místo konfliktu neodcestovala.

Do Česka bez testu i očkování. Od pátku se ruší koronavirová omezení pro příjezd z EU

17. března 2022 23:33

Česká republika od pátku ruší všechna koronavirová omezení pro příjezd ze zemí Evropské unie (EU) a dalších osmi evropských států. Lidé nebudou muset vyplňovat příjezdový formulář, povinné nebude ani potvrzení o testu, očkování nebo prodělané nemoci. Vyplývá to z aktualizovaného opatření, které ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo na svém webu. Epidemie koronaviru v Česku i dalších evropských zemích v posledních týdnech výrazně polevila.

Došlo na jeho slova. Neber si ho, varoval otec Veroniku Žilkovou před Stropnickým

14. března 2022 19:09

Rozchod Veroniky Žilkové a Martina Stropnického mnohé překvapil. Jak herečka uvedla, manžel jí konec manželství oznámil v e-mailu, který jí zaslal. Napsal, že už ji nemiluje a omlouvá se jí. Došlo tak na slova jejího otce, uznávaného flétnisty a pedagoga Václava Žilky, který svou dceru od sňatku se současným českým velvyslancem v Izraeli od začátku zrazoval.