CNN Prima News Vavřinec Hradilek

Vavřinec Hradilek

Výpis příspěvků ke štítku „Vavřinec Hradilek“

Končím, oznámil stříbrný olympionik Hradilek. Kajakáře čeká poslední soutěžní jízda

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý kajakář se tak rozhodl po víkendových nominačních závodech ve Veltrusech, kde přišel o šanci dostat se pro letošek do reprezentace. Rovněž se necítil dobře kvůli problémům s levou rukou. Své rozhodnutí oznámil v pondělí novinářům.

Češi na olympiádě: Jiří Prskavec chce další medaili, synové mu fandí na dálku

Kajakář Jiří Prskavec mladší drží od olympiády v brazilském Riu stabilně vysokou výkonnost a pravidelně sbírá medaile jak na evropských, tak světových šampionátech. I na hrách v Tokiu je tak jednou z největších českých olympijských nadějí na zisk cenného kovu. Pod vedením svého otce bude chtít navázat minimálně na bronz, který pod pěti kruhy získal v roce 2016.

Kajakář Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na OH v Tokiu

Aktualizováno

Kajakář Jiří Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na olympijských hrách v Tokiu. V Praze-Troji vyhrál v rámci Českého poháru i třetí nominační závod a v čele klasifikace si i díky třem bodům za loňský titul mistra světa vypracoval nedostižný náskok. Kateřina Kudějová skončila v kategorii K1 až pátá a o letenky do Tokia zabojuje v neděli.

Úspěšný paralympionik Jan Povýšil končí kariéru. Bazén vyměnil za redakci CNN Prima NEWS

Pětinásobný bronzový paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil je teď v televizi častěji než v na bazénu. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 a odkladu olympiády i paralympiády se rozhodl ukončit kariéru a stal se důležitou posilou nového zpravodajského projektu CNN Prima NEWS. Zkušenosti ze své mnoholeté profesionální kariéry chce zúročit ve sportovní redakci. A jak sám říká, chtěl by si splnit ještě jeden sen.