CNN Prima News velitel

velitel

Výpis příspěvků ke štítku „velitel“

Bayraktar poskytuje Ukrajině strategickou výhodu, řekl expert. Zmínil hlavní přednost dronu

10. září 2022 19:51

Ukrajinci během chersonské ofenzivy, kterou vyhlásili před dvěma týdny, využívají i turecký bezpilotní letoun Bayraktar TB-2, což dokazují videa kolující po sociálních sítích. Vojenský analytik Lukáš Visingr však v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozornil, že schopnost dronu ničit ruskou těžkou techniku není jeho hlavní předností. „Visí nad bojištěm až 24 hodin a poskytuje velitelům přehled o tom, co se na frontě děje,“ zmínil expert zásadní přínos Bayraktaru.

Ukrajinský velitel: Ruští vojáci jsou zadlužení lidé. Kradou a jezdí sem jak na safari

31. července 2022 17:20

Bylo mu 19 let, když v roce 2019 vstoupil do armády. Teď Serhij vede na Ukrajině jednotku s drony, jež má za úkol lokalizovat ruské vojáky. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmínil velké rozdíly, které panují mezi ukrajinskými a ruskými bojovníky. Za Moskvu podle něj válčí hlavně zadlužení lidé, kteří hledají výdělek.

Trpíme, chceme ale zpátky, co nám Rusové vzali. Ukrajinský velitel popsal boje na Donbasu

29. června 2022 05:55

Na Donbasu stále probíhají tvrdé boje mezi ukrajinskou a ruskou armádou. U obou stran jsou znát velké ztráty. Situaci na frontě popsal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zástupce velitele ukrajinského motostřeleckého praporu Vasilij, kterého vyzpovídal reportér Matyáš Zrno. Vasilij mimo jiné uvedl, že i přes složitou situaci je ukrajinská armáda stále ochotna okupantům vzdorovat.

Putin přišel o další dva velitele. Na Ukrajině padli mladý „Hrdina Ruska“ a náčelník štábu

11. června 2022 05:43

Rusové přišli na Ukrajině o další dva důstojníky, a to v jediný den. Smrt Vadima Gerasimova a Ruslana Širina byla oznámena ve čtvrtek. Muži tak rozšířili nelichotivou Putinovu bilanci na 52 mrtvých plukovníků od začátku invaze na Ukrajinu. Ruští velitelé často doplácí na neschopnost svých vojáků a mnohdy musí přímo na frontovou linii.

Ukrajinský velitel: České pancéřovky jsou skvělé. Slabí Rusové zahazují zbraně a utíkají

25. května 2022 19:17

České pancéřovky jsou skvělé. Řekl to Serhij Tysčenko, velitel roty ukrajinských vojáků v Dnipropetrovské oblasti, kde natáčel štáb CNN Prima NEWS — reportér Matyáš Zrno a kameraman Petr Židek. Voják ale dodal, že Ukrajinci potřebují víc těžkého dělostřelectva. A vítá také zahraniční dobrovolníky. Přijme kohokoliv, kdo chce bojovat.

Русские ведут себя бесчеловечно, сказал украинский командир и описал охоту на солдат врага

20. května 2022 15:03

Украина обороняется от российского вторжения уже более 80 дней. На протяжении всей войны Донбасс находится в центре интересов России. По данным генштаба украинская армия за последние 24 часа отразила 12 атак врага на Донецком и Луганском фронтах. О ходе боев поговорил со старшим лейтенантом украинской армии Александром корреспондент CNN Prima NEWS Матиаш Зрно.

Rusové se chovají nelidsky, říká ukrajinský velitel a popisuje lov na ruské vojáky v lesích

19. května 2022 19:11

Už přes 80 dní se Ukrajina brání ruské invazi. Po celou dobu války se v centru ruského zájmu nachází Donbas. Podle generálního štábu ukrajinská armáda jen za posledních 24 hodin odrazila na doněcké a luhanské frontě dvanáct nepřátelských útoků. O průběhu bojů mluvil s ukrajinským nadporučíkem Alexandrem reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno.