CNN Prima News velvyslanec

velvyslanec

Výpis příspěvků ke štítku „velvyslanec“

Stropnický se v Tel Avivu setkal s proruským propagandistou. Lipavský žádá vysvětlení

20. ledna 2023 11:16

Velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický (ANO) čelí ostré kritice za to, že se v Tel Avivu setkal s proruským propagandistou a dezinformátorem Žarkem Jovanovičem. Někteří členové pětikoalice žádají jeho rezignaci. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) chce detailní zápis ze schůzky, poté rozhodne o dalším postupu. Stropnický se hájí tím, že Jovanoviče nezná a o jeho aktivitách prý nevěděl

Ruská propaganda slábne. Její hlavní tváře budou prchat převlečené za ženy, míní Kolář

29. října 2022 00:13

Vliv ruské propagandy postupně slábne, ale stále jí věří většina občanů federace. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý velvyslanec v Rusku a diplomat Petr Kolář. Ten má za to, že hlavní tváře ruské propagandy časem uvidíme, jak se v převlečení pokusí prchnout ze země. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou označil za „směšnou figurku“ a „loajálního pudlíka“ ruského prezidenta Vladimira Putina.

Investor podporující demokraty i vášnivý fotograf. Kdo je budoucí velvyslanec USA v Praze?

21. srpna 2022 17:18

Novým americkým velvyslancem v České republice se má stát „prozíravý investor“ Bijan Sabet. Jeho nominaci oznámil prezident USA Joe Biden a nyní se čeká, zda a kdy ho potvrdí americký Senát. Sabet nemá politické ani diplomatické zkušenosti, dosud se pohyboval zejména ve světě technologií a investic, což mu vyneslo nemalé jmění. Jaké vazby pojí muže s íránsko-korejskými kořeny s americkou administrativou?

Ukrajinský velvyslanec Perebyjnis v Česku končí. Zelenskyj ho spolu s dalšími odvolal

9. července 2022 19:10

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal velvyslance v Česku, Německu, Maďarsku, Norsku a v Indii. Důvody nezveřejnil. S rolí ambasadora se tak loučí i Jevhen Perebyjnis, který slouží v Praze. Informovala o tom ukrajinská tisková agentura Ukrinform s odvoláním na dekrety zveřejněné kanceláří prezidenta. Perebyjnis informoval, že důvodem pro jeho konec je přesluhování, neboť v Praze na místo obvyklých 4 let strávil 5,5 roku.

Lidský život nemá cenovku, říká k válce velvyslanec Bagis. Proč si Turci s Čechy rozumí?

19. června 2022 11:05

Turci dřív bránili Evropu před Rusy, teď se historie opakuje. I proto, že jsou na Ukrajině v akci turecké drony Bayraktar, které si už vysloužily i vlastní oslavnou píseň. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS paralelu připomněl turecký velvyslanec v Praze Egemen Bagis. Ten se rovněž rozpovídal o vztazích Česka a Turecka, o své v práci nebo o postoji Ankary k přijetí Švédska a Finska do NATO.

V Česku startuje turecký festival. Velvyslanec Ankary láká na jídlo, golf i divadlo

6. června 2022 16:53

Turecké velvyslanectví v Praze organizuje v Česku již druhý ročník festivalu, který má občanům tuzemska přiblížit tureckou kulturu a gastronomii. Právě jídlo je ústředním motivem letošních oslav, které startují v sobotu v Berouně golfovým turnajem. Turecký velvyslanec v Česku Egemen Bagis ale pro CNN Prima NEWS přiblížil, že akce budou probíhat po celé zemi.