CNN Prima News velvyslanec

velvyslanec

Výpis příspěvků ke štítku „velvyslanec“

Ruský velvyslanec na koberečku. Lipavský si ho nechal předvolat kvůli kyberútokům v Česku

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nechal v pondělí předvolat do Černínského paláce ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského. Důvodem jsou kybernetické útoky vedené na české instituce a kritickou infrastrukturu. Informaci webu Blesk.cz potvrdil pro ČTK mluvčí ministerstva Daniel Drake. Ke stejnému kroku minulý týden přistoupilo Německo.

Česko odvolalo velvyslance v Rusku Pivoňku, oznámil Lipavský. Skončí už na konci května

Aktualizováno

Vláda odvolala českého velvyslance v Rusku Vítězslava Pivoňku, řekl v neděli v diskusním pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti). Ministerstvo zahraničních věcí na dotaz ČTK doplnilo, že Pivoňka skončí ke konci května. Lipavský již dříve Pivoňkovi za jeho působení v Moskvě osobně poděkoval, doplnila diplomacie.

Turecký velvyslanec Bağış: Rusové s Ukrajinci u nás hrají fotbal. Česko je příkladem pro svět

Rusové s Ukrajinci hrají v Turecku fotbal. Válka je politická záležitost, proto se Ankara snaží dostat obě strany k jednacímu stolu. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl turecký velvyslanec v Praze Egemen Bağış. Podle něj jsou Česko a Slovensko příkladem pro celý svět kvůli pokojnému způsobu, jakým se bývalá federace dokázala rozejít. Bağış vidí v dvoustátním rozdělení jediné řešení konfliktu v Izraeli.

Slavný deník couvl. Česko označil za „exsovětský satelit“ a sklidil hněv, pak změnil titulek

Česká republika si za poslední dva dny může zapsat hned dva zářezy. Jednak se dostala do hledáčku renomovaného deníku The Wall Street Journal (WSJ), jednak se jí po tlaku podařilo setřást nepříliš lichotivé přízvisko v titulku článku. Americký list ji totiž označil za „malý exsovětský satelitní stát“, což se setkalo s velkou nevolí ze strany Čechů i jejich podporovatelů. České komunitě NAFO, která „trollí“ proruskou scénu z profilů s fotkami psů, a dalším lidem se pak podařilo přesvědčit americké novináře, aby titulek změnili.

Nejsme žádný postsovětský satelit, zuří Češi kvůli titulku z USA. Zasáhl americký velvyslanec

Titulek renomovaného amerického deníku nadzvedl Čechy ze židle. The Wall Street Journal (WSJ) totiž označil Českou republiku za „exsovětský satelitní stát“, který využívá svých kontaktů z dob studené války a skupuje zbraně pro napadenou Ukrajinu, mimo jiné i od spojenců Ruska. Reakce na nevšední označení na sebe nenechaly dlouho čekat, zasáhnout musel i americký velvyslanec Bijan Sabet. Ten novinářům z WSJ rovnou opravil titulek článku.

Výhrůžky rodině, pak útěk z domova. Filmaři z Izraele se vrátila kritika postoje k Palestině

Výhrůžkám smrti čelí izraelský novinář a filmař Yuval Abraham, který na berlínském filmovém festivalu Berlinale uvedl společně s palestinským režisérem Baselem Adraem dokument No Other Land, za nějž získala dvojice ocenění. Stejně jako ve snímku i ve své řeči kritizoval přístup izraelské strany k Palestincům na Západním břehu Jordánu a vyzval k příměří. Proti části projevu se ihned ohradili němečtí a izraelští představitelé, kteří muže obvinili z antisemitských postojů, a přidal se i primátor metropole Kai Wegner.

Česko je pro Keňu zajímavé. Fiala tu strhnul velkou pozornost, říká velvyslankyně Adamcová

Keňa zrušila povinnost víz, a díky nově zavedenému přímému letu z Prahy je tak pro české turisty mnohem dostupnější. Je to bezpečný stát, říká vedoucí českého velvyslanectví v Nairobi Nicol Adamcová. Diplomatka se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídala nejen o krásách této africké země, ale také o tom, jak Keňané vnímají Česko, ozbrojené konflikty na Ukrajině nebo Blízkém východě a popsala také dopady nedávné oficiální návštěvy českého premiéra Petra Fialy (ODS).

Smutná zpráva zasáhla českou diplomacii. Zemřel bývalý velvyslanec František Černý

Ve věku 92 let zemřel v pátek někdejší český velvyslanec v Berlíně František Černý. O diplomatově úmrtí informoval v sobotu web Lidovky.cz. Nad Černého úmrtím vyjádřili zármutek ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a Goethův institut v Praze. Černý přispěl k česko-německým vztahům. V roce 2001 mu tehdejší německý prezident Johannes Rau udělil jeden z nejvyšších německých státních řádů – Velký kříž za zásluhy s hvězdou a stuhou.

Dávný „ostrov míru“ Ekvádor se zmítá v chaosu. Co bylo rozbuškou nepokojů a kdo je boss Fito?

Brutální vraždy politiků, teror v ulicích nebo kontrola nad provozem věznic – taková je realita krvavých bojů gangů, které se v Ekvádoru přetahují o prvenství v dodávání drog do zahraničí. Situace v zemi se výrazně zhoršila poté, co z vězení uprchl údajný šéf obávaného gangu Los Choneros Adolfo Maciás Villamar známý pod přezdívkou Fito. Jak se z dříve klidného Ekvádoru stalo bojiště zločineckých skupin o moc a kdo je nebezpečný boss jedné z hlavních skupin na poli obchodu s drogami?