reklama
CNN Prima News velvyslanec

velvyslanec

Výpis příspěvků ke štítku „velvyslanec“

Velvyslanec Suzuki: Udržitelnost je správná cesta. Olympijská vesnice běžela na vodík

27. prosince 2021 08:58

Japonsko se nachází ve víru velkých změn. Část z nich zrychlily olympijské hry v Tokiu, část zase pandemie koronaviru či nástup nové vlády. Jednou z priorit ale bude jednoznačně cesta udržitelnosti a nulových emisí, uvedl japonský velvyslanec v České republice Hideo Suzuki. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se rovněž rozpovídal o pandemické situaci v zemi vycházejícího slunce, dozvucích olympiády i o svých předešlých zkušenostech s porevolučním Českem.

Německo zařadí Česko na červený seznam. Neočkovaní budou muset do karantény

11. listopadu 2021 15:49

Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Informoval o tom český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci COVID-19, správcem seznamu je Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekcí.

Velvyslanec: Tereza mohla s jiným právníkem dopadnout jinak. Nárok na odškodnění má

3. listopadu 2021 23:17

V pondělí všechny překvapila zpráva, že pětadvacetiletá Tereza H., která byla v Pákistánu odsouzena za údajné pašování drog, byla osvobozena z vězení. Český velvyslanec v Pákistánu Tomáš Smetánka byl jedním z těch, kteří měli k případu mladé Češky nejblíže. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS popsal podmínky vězení v Pákistánu, proces odvolání a vyzdvihl práci Terezina právníka.

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

22. října 2021 23:05

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Vojtěch končí v politice a míří do Finska. Od listopadu bude velvyslanec, sdělil Babiš

7. října 2021 12:55

První listopadový den změní současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) resort. Přejde pod ministerstvo zahraničí a stane se velvyslancem ve Finsku. Nový post má již schválený, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) v předvolebním rozhovoru na Rádiu Impuls. Dodal, že pokud jeho hnutí bude po volbách ve vládě, bude o resort zdravotnictví usilovat znovu. Pětatřicetiletý Vojtěch je nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví samostatné České republiky.

Kamara byl kvůli dětem smutný, z důvodu urážek si vypnul telefon, tvrdí jeho právník

2. října 2021 11:47

Právník Glena Kamary uvedl, že si finský fotbalista tmavé pleti musel vypnout telefon kvůli velkému množství zpráv s rasistickým podtextem. Ty mu prý začaly chodit poté, co hráči Glasgow Rangers odehráli zápas se Spartou na pražské Letné za přítomnosti dětských fanoušků. „Glen byl z bučení dětí smutný. Co by se asi stalo, kdyby byl stadion plný dospělých fanoušků,“ zmínil právník.

Spor o ponorky: Francie kvůli zrušené zakázce povolává velvyslance z USA a Austrálie

17. září 2021 22:19

Francie povolává na konzultace své velvyslance ze Spojených států a Austrálie. Paříž se k tomu rozhodla kvůli nové strategické spolupráci USA, Británie a Austrálie, v jejímž důsledku Canberra zrušila mnohamiliardovou dohodu o nákupu francouzských ponorek. Oznámily to světové agentury s odvoláním na francouzského ministra zahraničí.

reklama