CNN Prima News Vetřelec

Vetřelec

Výpis příspěvků ke štítku „Vetřelec“

Nejočekávanější filmy roku 2024: Velká role Lady Gaga či pokračování Duny a Deadpoola

Filmoví fanoušci se v roce 2024 mají na co těšit. Na své si přijdou fanoušci akčních snímků, superhrdinských trháků i animovaných pohádek. Nadšenci Marvelovek jistě ocení Deadpoola 3 v čele s Ryanem Reynoldsem, kde se navíc objeví i Hugh Jackman jako Wolverine. Po více než třiceti letech se pak vrací Michael Keaton jako ikonický Beetlejuice, i tentokrát bude film v režii Tima Burtona. Úplnou novinkou je akčňák Kaskadér, kde se představí Ryan Gosling a Emily Bluntová. Druhého dílu se dočká i populární film Duna. Na plátnech zazáří také Lady Gaga jako Harley Quinn v Jokerovi: Folie à Deux. Co dalšího nás čeká?

Objevili jsme vzácného žraloka, chlubili se vědci. Je to jen dětská hračka, sklízejí posměch

Bizarní sled událostí strhla studie řeckých biologů o druzích ve Středozemním moři, mezi kterými byl i žralok šotek. Experti na paryby své kolegy na sociálních sítích i v odborných časopisech kritizovali za možný podvrh a objevily se i pochyby, zda si náhodou vzácného žraloka nespletli s dětskou hračkou, napsal list The New York Times (NYT).

Mlčení jehňátek a další kultovní snímky. Podívejte se na nejlepší filmy všech dob

V žebříčcích nejlepších filmů všech dob často bývají uvedeny snímky, které sice byly v době své premiéry oblíbené nebo dokonce přelomové, ale v současnosti už se k nim vrací jen málokdo. Do našeho žebříčku nejlepších filmů jsme proto umístili dvacet jedna snímků, které jsou kultovní a zároveň stále aktuální. Samozřejmě jsme si vědomi, že filmové žebříčky bývají vždy silně ovlivněny subjektivními dojmy a každý vnímá toto téma velmi individuálně.

Rád dělám počítačové hry způsobem, jakým Spielberg točí filmy, říká tvůrce Mafie

Počítačové pařany pobláznil remake kultovní Mafie. Uznávaný tvůrce původní verze Daniel Vávra s ním už nemá nic společného, směrem k téhle předělávce neskrývá spoustu výhrad. Málokdo v Česku přitom ví o hrách tolik, co on – ve světě prorazila jak jeho 18 let stará gangsterka, tak nedávná Kingdom Come: Deliverance. Jak se tedy mají hry dělat, aby se z nich stal mezinárodní hit?

Zemřel britský herec Ian Holm. Proslavil se rolí Bilba Pytlíka

Ve věku 88 let zemřel britský filmový, televizní a divadelní herec Ian Holm. Proslavil se rolí Bilba Pytlíka v sérii fantasy filmů Pán prstenů a Hobit. Vedlejší role ztvárnil také ve sci-fi filmech Vetřelec a Pátý element či ve sportovním dramatu Ohnivé vozy. S odvoláním na hercova agenta o tom v pátek informoval web listu The Guardian.