CNN Prima News Větrný Jeníkov

Větrný Jeníkov

Výpis příspěvků ke štítku „Větrný Jeníkov“

V Praze kolabovala doprava, noční nehoda během ranní špičky uzavřela Zlíchovský tunel

Aktualizováno

Noční nehoda, kterou nepřežil motorkář, v pondělí uzavřela Zlíchovský tunel v Praze ve směru na Smíchov. Řidiči museli jezdit po objízdných trasách a v už tak silné pondělní ranní špičce se první den nového školního roku tvořily v okolí dlouhé kolony. Mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová řekla, že po 7:30 byl provoz v tunelu obnoven pravým jízdním pruhem, o hodinu později byl už tunel průjezdný kompletně. V noci se bouralo i na dálnici D1, jeden muž zemřel.

Smrtelná nehoda na D1. Chodec nepřežil srážku s autobusem, dálnice u Humpolce byla uzavřena

Aktualizováno

Při nehodě na dálnici D1 mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem srazil v úterý ráno autobus chodce. Nehodu nepřežil, uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová. Zatím podle ní není zřejmé, proč byl chodec na dálnici. Provoz na Prahu byl kvůli nehodě přes dvě hodiny zastavený. Tvořily se kolony a policie odkláněla dopravu z dálnice na objízdné trasy. Místem nehody bylo možné znovu projíždět před 10:00. Kolony byly dlouhé přes 20 kilometrů.

Kolona na D1 u Humpolce po nehodě kamionu byla dlouhá 28 kilometrů

Aktualizováno

Dálnice D1 ve směru na Brno byla na Vysočině částečně neprůjezdná kvůli nehodě kamionu na 97. kilometru. Nehoda se stala mezi exity 90 u Humpolce a 104 u Větrného Jeníkova. Nákladní vůz blokoval oba jízdní pruhy, po 12. hodině se podařilo zprůjezdnit alespoň úsek pro osobní vozidla. Levý pruh však stál ještě v podvečer a v právem se jen popojíždělo a to už od 68 kilometru, celkem v délce 28 kilometru.

Počet nových případů koronaviru se v Česku čtvrtý den drží nad stovkou

Počet nových případů koronaviru v České republice čtvrtý den po sobě stoupl o víc než stovku. Za pátek jich přibylo 143. Celkem hygienici od vypuknutí nemoci COVID-19 v zemi potvrdili 13 062 nakažených. Vyléčilo se 8 209, 352 lidí zemřelo. Ohniska nemoci jsou na Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Větrný Jeníkov má 14 nakažených koronavirem. Obec čekají další omezení

Hygienici potvrdili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku 13 dalších onemocnění COVID-19. Kvůli prvnímu dříve nakaženému se testovalo asi 30 lidí, 19 z nich bylo z obce, další se s nemocným setkali v nemocniční čekárně. Nákaza se potvrdila jen u obyvatel Větrného Jeníkova. Podle Jiřího Kose, ředitele sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice, čekají obec další omezení, ale ne celoplošné uzavření.