reklama

Počet nových případů koronaviru se v Česku čtvrtý den drží nad stovkou

Počet nových případů koronaviru v České republice čtvrtý den po sobě stoupl o víc než stovku. Za pátek jich přibylo 143. Celkem hygienici od vypuknutí nemoci COVID-19 v zemi potvrdili 13 062 nakažených. Vyléčilo se 8 209, 352 lidí zemřelo. Ohniska nemoci jsou na Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Aktuálně je v Česku 4 501 nemocných koronavirem. Většina z nich má mírný průběh, v nemocnici je 148 nakažených pacientů, ve vážném stavu bylo 17 z nich.

Pod stovkou byl denní přírůstek nakažených ve dvou svátečních dnech červencového prodlouženého víkendu, také v minulém týdnu většinou přesahoval stovku. Množství odhalených případů souvisí s počtem testů v daném dni. Testovaných po poklesu pod 2 000 v neděli a v pondělí bylo ve všední dny tohoto týdne mezi čtyřmi a pěti tisíci. Počet testů za pátek ministerstvo zveřejní v sobotu vpodvečer.

Nejvíce zasažený je Moravskoslezský kraj

Na Karvinsku v Moravskoslezském kraji, které je v současné době nemocí nejvíc zasaženo, za uplynulý týden zaznamenali zhruba 104 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Tento ukazatel v okrese v posledních dnech klesá. Nákaza se tam rozšířila hlavně mezi pracovníky dolů černouhelné firmy OKD a jejich blízkými.

Na sousedním Frýdecko-Místecku, kde kvůli nákaze přerušila provoz společnost DEVA, je za posledních sedm dní zhruba 35 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Na Ostravsku je to 17, na Kutnohorsku 40, na Jihlavsku víc než 18 nově nemocných na 100 tisíc obyvatel a například v Praze pět.

K tématu

Mimořádná opatření na Kutnohorsku

Na Kutnohorsku ve středních Čechách je ohnisko COVID-19 v Církvici, a od půlnoci tam platí mimořádná opatření hygieniků – lidé musí nosit roušky ve vnitřních prostorech mimo bydliště, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy v nemocnicích či domovech seniorů. Na Jihlavsku na Vysočině je ohnisko ve Větrném Jeníkově.

Mezi kraji bylo zatím nejvíc nakažených zaznamenáno v Moravskoslezském, kde dosud odhalili 3 654 případů koronaviru. V Praze je to o tisíc případů méně a v nejméně zasaženém Jihočeském kraji laboratoře dosud odhalily 211 nemocných. S COVID-19 nejvíc lidí zemřelo v Praze (109 úmrtí). Nejméně zemřelých evidují ve Zlínském kraji (3).

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama