VIDEO: Nikdy vám nebudu lhát, slíbila na své první tiskovce Trumpova nová mluvčí

Nová tisková mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová.

Nikdy vám nebudu lhát, slíbila na tiskovce Trumpova nová mluvčí

Americký prezident Donald Trump má už měsíc novou mluvčí. Ta hned na první tiskové konferenci dala novinářům své slovo, že jim nikdy nebude lhát. Její předchůdkyně byla ve funkci necelý rok a za celou dobu nesvolala pro novináře jediný brífink.

Podle agentury AP by informace o první tiskové konferenci prezidentské mluvčí za minulých vlád nikoho nezaujaly, ale za nynější situace, kdy se Trump považuje za nejlepšího tiskového tajemníka a stratéga, šlo o zajímavou novinku.

První tisková konference nové mluvčí Kayleigh McEnayové byla tudíž novináři, nejen z Ameriky, ostře sledovaná záležitost a na velká slova nenechala reportéry dlouho čekat. „Nikdy vám nebudu lhát,“ prohlásila a dala na to novinářům své slovo.

Nová tisková mluvčí Bílého domu má jasnou misi

McEnayová, která do funkce nastoupila teprve před měsícem, popsala, že s prezidentem tráví většinu času, aby dokázala „absorbovat jeho myšlení“. Řekla, že svou funkci považuje za „misi, která lidem přiblíží prezidentův způsob uvažování, a že prezident dostane ověřené a přesné informace, díky čemuž pak dostanou ověřené a přesné informace i američtí občané“.

Před příchodem do Bílého domu působila McEnanyová jako tisková mluvčí v Trumpově volebním týmu, který se o prezidentský post uchází znovu v listopadových volbách.

Trump vystřídal už čtyři mluvčí

Na tomto postu se za funkční období Donalda Trumpa vystřídala už řada lidí. Jako první za něj hovořil Sean Spicer, kterého ještě ten samý rok vystřídala Sarah Sandersová. Ta ve funkci působila až do roku 2019. Její nástupkyně Stephanie Grishamová byla médii označována za neviditelnou a jen příležitostně poskytovala rozhovory prezidentově oblíbené stanici Fox News. Kayleigh McEnayová zastává tento post od začátku letošního dubna.

Tagy: