reklama

Hořel luxusní španělský hotel, hosté skákali z balkonů, jeden člověk zemřel

Jeden člověk zemřel a nejméně deset lidí bylo převezeno do nemocnice poté, co se snažili skokem z balkónů uniknout velkému požáru, který pohltil luxusní španělský hotel Sisu Marbella oblíbený mezi celebritami. O neštěstí informoval web Daily Mail.

reklama

Očití svědci uvedli, že v pátek okolo čtvrt na sedm ráno zahlédli „velkou ohnivou kouli“ pohlcující luxusní čtyřhvězdičkový hotel Sissu Marbella ve španělském regionu Costa del Sol. Někteří informovali, že slyšeli obrovskou explozi. Lidé pak měli skákat z balkónů, aby se před plameny zachránili.

Jeden mrtvý nalezen v pokoji

Jeden muž měl být nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji. Zranění lidé byli buď otráveni kouřem, nebo zasaženi předměty explodujícími v důsledku horka. Některé zprávy hovoří i o zranění členů záchranného sboru.

Z důvodu rozšíření obrovského požáru byl evakuován nejen celý hotel, ale úřady nařídily rovněž vyklizení sousední budovy. Celkem se akce týkala asi sta lidí. V současné době probíhá vyšetřování incidentu.

Starosta města Marbella Angeles Munoz poděkoval za „skvělou práci a rychlou akci“ hasičům a policii. Podle tamního bezpečnostního rady José Eduarda Diiaze byl zázrak, že lidé z hotelu vůbec unikli. „Vnější mřížová konstrukce hotelu vyrobená ze dřeva umožnila hostům vlastními silami slézt dolů po fasádě,“ uvedl Diiaz.

Další hlavní zprávy

Domácí

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Uživatele sociálních sítí rozvášnil způsob, jakým lékaři v Liberci vyšetřovali těhotnou ženu. Hojně sdílená fotografie ukazuje, že jí odhalené břicho zkoumali venku před nemocnicí, přímo ve večerním chladu a dešti. Nakonec však nejde o bezcitnou doktorskou zvůli. Nastávající rodičkou je bývalá slavná biatlonistka Veronika Vítková, která personál severočeské nemocnice vehementně obhajuje: „Venku mě vyšetřili na mou žádost.“

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama