
Ghetta migrantů v Česku? Fiktivní hrozba, řekl Nový. Hrnčíř ho obvinil z „nebezpečné romantiky“
Pracovníci ruské propagandy mají do Evropy dveře otevřené, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS zpravodaj v Rusku Jiří Just a své tvrzení dokázal osobní zkušeností – jednoho takového pracovníka ruských tajných služeb sám zná.
Na proslulé pláži Playa de Palma na Mallorce došlo k bolestivému incidentu. Italskou seniorku tam během plavání v moři napadl neznámý mořský tvor a vážně jí poranil lýtko. Počáteční zprávy na základě tvaru kousnutí naznačují, že se mohlo jednat o modrého žraloka, rejnoka nebo ostence, informoval deník Majorca Daily Bulletin.
Během letní sezóny v Evropě přibývá sofistikovaných krádeží na parkovištích a odpočívadlech. Jeden z nedávno odhalených triků stojí na bankovce zastrčené za stěračem. Pokud ji lidé na svém autě uvidí, měli by okamžitě odjet, radí italský web Money.
Rodina dvouměsíčního miminka, které zahynulo na pláži na Baleárských ostrovech, podává žalobu proti místním úřadům za nedbalost. Na novorozence se totiž zřítila část skalního výběžku nad pláží. Rodina argumentuje, že úřady ostrova Formentera nezajistily bezpečnost na veřejně přístupném místě, informuje deník Mirror.
Přestaňme močit do moře, vyzývá švédská vědkyně Anna Björnová z Vědeckého centra Baltského moře ve stockholmském muzeu Skansen. Podle ní je pro mořskou vodu příliš obtížné se s močí vypořádat. Mimo jiné totiž obsahuje řadu živin podporujících růst takzvaných vláknitých řas, což je podle vědkyně špatná zpráva pro ostatní řasy a jiné mořské organismy.
Ve věku pouhých 34 let tragicky zemřela španělská moderátorka Marta Jiménezová. Osudným se jí stal base jumping, tedy skákání z pevných objektů. Jiménezová byla velkou milovnicí extrémních sportů, dokonce se jí přezdívalo „žena adrenalinu“ díky jejím nebezpečným a vysoce adrenalinovým vystoupením v televizi. Zprávu o její smrti potvrdili kolegové z pořadu El Hormiguero.
Každý, kdo u moře postaví hrad z písku, zaplatí vysokou pokutu v řádu tisíců korun. Takové nařízení platí hned na několika plážích, které leží v oblíbených dovolenkových destinacích Čechů. O postizích informoval web Bild. Pláže ve Španělsku, Itálii nebo Německu vyhlašují zákazy pískových staveb z různých důvodů. Podívejte se, kde si dát pozor.
Už třetí noc zažilo město Torre Pacheco na jihovýchodě Španělska násilnosti ultrapravicových radikálů a místních přistěhovalců, které podněcují příznivci krajní pravice i přes sociální sítě, rovněž zmanipulovanými videozáznamy, uvedla španělská televize TVE. V pondělí ráno ale byla situace v tomto městě, kde asi 30 procent obyvatel tvoří přistěhovalci, klidnější, a to díky policejním posilám, informoval místní rozhlas Cadena SER.
Španělsko postihlo v pondělí ráno silné zemětřesení. Podle tamního Národního geografického ústavu mělo sílu 5,5 stupně Richterovy škály.
Hodinu po velmi silné bouřce s krupobitím došlo ve Španělsku k bleskovým povodním. Podle deníku The Sun zasáhly záplavy i turisticky velmi oblíbenou Tarazonu. Na dostupných záběrech je vidět, že voda smetla i několik automobilů. Místní úřady vydaly nejvyšší výstrahu a Státní meteorologická agentura varovala dalších 25 provincií.
První zjištění z vyšetřování smrti portugalského fotbalisty Liverpoolu Dioga Joty a jeho bratra Andrého Silvy při autonehodě naznačují „významné překročení povolené rychlosti“, uvádí španělská policie. Oznámila to v úterý. Znalecký posudek dosud není uzavřen.
Letní sezóna odstartovala a Češi se rozprchli do všech koutů světa. A někteří zcela sami – v posledních několika letech zesílil fenomén cestovatelských samotářů. Na dovolenou mizí s batohem a hrubým plánem, parťáky si případně najdou až na místě, ať už přes mobilní aplikace, nebo přímo v hostelech se sdílenými pokoji. Které světové destinace čeští sólisté upřednostňují, ve kterých zemích se cítí bezpečně i o samotě a kde musí sáhnout hlouběji do kapsy kvůli dodatečným poplatkům za to, že cestují zcela sami?