CNN Prima News Španělsko

Španělsko

Výpis příspěvků ke štítku „Španělsko“

Extrémní počasí: Evropu v říjnu zasáhne další silná vlna veder. Teploty překročí i 35 stupňů

Září bylo neobvykle teplé. Některé země zaznamenaly rekordní teploty od začátku měření. Meteorologové ovšem předpovídají, že vedra budou panovat i v říjnu. Nad západní Evropu se totiž znovu rozšíří silná tepelná kupole, která bude pro země pod ní znamenat novou vlnu veder. Na Pyrenejském poloostrově a ve Francii se teploty vrátí ke třicítce, ve Velké Británii bude okolo 20 stupňů. Informují o tom meteorologové na webu Severe Weather Europe.

Ráj dobrého jídla, zábavy i odpočinku. Vydejte se s Exclusive Tours do Španělska

Za hory, za doly šumí moře pod moly, tam kde se k zemi sklání pyrenejská údolí... Španělsko je země, která se člověku vryje do srdce a usadí se mu v žaludku. Nebojíme se říct že na trvalo. Pyreneje jsou hranicí země zaslíbené pro všechny, kdo mají rádi život se všemi jeho radostmi - zábavou, veselím i dobrým jídlem. A kdo se rozhodne, že se vydá právě sem, nebude litovat. Ty největší krásy ve Španělsku můžete objevovat třeba s Exclusive Tours.

Děti křičely hrůzou. Turbulence na videu vyvolaly paniku, popsala let na Mallorcu cestující

Let hrůzy zažili cestující v letadle, které mířilo ze španělského města Alicante na turisticky oblíbený ostrov Mallorca. Když se stroj ocitl ve vzdušném prostoru cílové destinace, nastaly vlivem běsnící bouře velké turbulence. Někteří lidé na palubě se v panice chytali sedadel v domnění, že se jedná o poslední momenty jejich života. V prostoru se ozývaly i výkřiky. Videa děsivé události nyní kolují po sociálních sítích. Píše o tom web Mallorca Magazin.