Španělská vláda uvolňuje opatření. Lidé zaplnili ulice

Tísíce lidí ve Španělsku vyrazily do ulic

Tisíce lidí ve Španělsku v sobotu od brzkých ranních hodin vyrazily do ulic. Po sedmi týdnech zákazu vycházení kvůli pandemii COVID-19 vláda povolila individuální venkovní sportování. Všichni ale musí dodržovat pravidla a řídit se rozvrhem hodin podle věkových kategorií.

Postupné uvolňování opatření začalo Španělsko zavádět už minulý týden, kdy vláda poprvé povolila vycházky s dětmi. Rodiny ale na promenádách moc nerespektovaly dodržování bezpečné vzdálenosti. V sobotu se k nim přidali sportující lidé a senioři. Každá skupina má vyhrazený čas, kdy může ven.

Agentura AP uvádí, že nezletilí od 14 a dospělí do 70 let mohou od šesti do deseti ráno vyrazit ven sportovat. Ve stejný čas mohou na procházky i dvojice této věkové kategorie, které žijí ve stejné domácnosti, znovu ven mohou i ve večerních hodinách, od 20 do 23.

Lidé nad 70 let mají prostor odpoledne od dvanácti do sedmi večer. S nimi zároveň mohou vycházet i rodiče s dětmi.

Časová omezení ale neplatí pro obce pod 5 tisíc obyvatel, kde podle vlády nehrozí velké shlukování lidí. Podle deníku El País apeluje španělské Ministerstvo zdravotnictví na zdravý rozum.

Od pondělí by se v zemi měla uvolňovat další bezpečnostní opatření. Budou se ale týkat jednotlivých území postupně a uvolňování bude rozděleno do jednotlivých fází podle vývoje epidemie.

Tagy: