CNN Prima News vládní opatření

vládní opatření

Výpis příspěvků ke štítku „vládní opatření“

Volný: Válečná daň je zamlžená, banky budou kličkovat. Nemusí to být problém, míní člen ODS

17. října 2022 08:03

Do debaty o dani z mimořádného zisku – které se také přezdívá daň válečná či windfall tax – se pustili poslanci Jan Volný (ANO) a Jiří Havránek (ODS). Opoziční zástupce tvrdí, že je daň zamlžená a nejen banky kvůli ní budou chtít kličkovat. Havránek však mínil, že ačkoliv nemá z přistoupení k dani radost, je nutné vládní opatření na pomoc lidem zaplatit.

Z Čechů se s covidem stali pesimisti, ztrácí naději. Pouhá čtvrtina věří v lepší časy

20. ledna 2022 09:17

Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci COVID-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince. Češi jsou výrazně pesimističtější, než byli ještě například v červnu 2021. Tehdy očekávaly zlepšení situace více než tři pětiny lidí. Nejvíce obav v důsledku pandemie mají Češi v oblasti zdravotní péče a zdraví svých blízkých.

Naprostý nesmysl, nová opatření nezastaví šíření koronaviru, pustil se do vlády Dostál

25. listopadu 2021 21:17

Nouzovým stavem získala aktuální vláda imunitu, protože napadnout ji lze pouze před Ústavním soudem, uvedl v Hlavních zprávách expert na zdravotnické právo z Pirátské strany Ondřej Dostál. Nová opatření podle něj nepomohou zastavit šíření koronaviru a pozornost by měla směřovat k seniorům, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Šokující, absurdní, likvidační. Organizátoři akcí a podnikatelé kritizují nová opatření

25. listopadu 2021 19:51

Nově oznámená vládní opatření jsou absurdní, diskriminační a pro některé i likvidační, zlobí se hned několik asociací a spolků. Kvůli omezení otevírací doby přijdou některé podniky o nejsilnější sezónu, na kterou se připravovaly po celý rok. MMnoz po několika lockdownech už nemají žádné rezervy a hrozí jim krach.

Sledujte ZÁZNAM: Mimořádné vyjádření Babiše k plánovaným opatřením

24. listopadu 2021 14:19

Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření pandemie koronaviru, nechal se slyšet v Rádiu Impuls premiér Andrej Babiš (ANO). Naposledy přitom kabinet upravil opatření v pondělí. Co se má tak rychle změnit? A je to kvůli nesouhlasu s kroky nové vlády? Sledujte mimořádné vyjádření českého premiéra na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku už ve 14:30.

Chci se nakazit covidem a jsem ochoten zaplatit. Antivaxeři se snaží vyhnout očkování

21. listopadu 2021 06:03

Zavedení přísných pravidel od pondělí dopadne tvrdě především na neočkované lidi, kteří neprodělali nemoc COVID-19. Zatímco řada lidí kvůli tomu směřuje do očkovacích center, najdou se i tací, kteří zásadně vakcínu odmítají, a chtějí se proto dobrovolně nechat nakazit koronavirem, aby získali potřebný covidový certifikát. Ten jim pak umožní vstup do restaurací či do kina.

Trenér Nizozemců Van Gaal si postěžoval na vlastní zemi. Naštval ho zavřený stadion

15. listopadu 2021 23:02

Všechno špatně. Trenér nizozemské reprezentace Louis van Gaal měl nehodu na kole a pondělní trénink vedl kvůli poraněné kyčli z golfového vozíku, týmu chybí zraněný klíčový stoper Stefan de Vrij a nemůže se spolehnout na podporu fanoušků. Pro poslední – a důležitý – duel kvalifikace na mistrovství světa mají „Oranjes“ vinou opatření zavřený stadion.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jaká nová opatření by mohla v nejbližší době čekat Česko?

4. listopadu 2021 18:27

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Přísnější opatření proti koronaviru, která ve čtvrtek projednával vládní tým, nakonec nejsou tak přísná, jak epidemiologové vzhledem k dramatickému růstu covid pozitivních pacientů očekávali. Podle nich chybí současné, ale zatím i budoucí vládě odvaha udělat nepopulární kroky. Tím může být třeba povinné očkování pro vybrané skupiny lidí. Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.