CNN Prima News vládní opatření

vládní opatření

Výpis příspěvků ke štítku „vládní opatření“

Pokud nedodržíme schodek, bude to ohromný problém naší koalice, připustil poslanec ODS

Vláda se snaží hledat úspory, pokud by se přesto schodek státního rozpočtu enormně prohluboval, byla by to ohromná politická chyba. V pořadu 360° televize CNN Prima NEWS to připustil poslanec ODS Jan Haas. Konsolidační balíček Fialova kabinetu hájil a připomněl, že stejný názor má i část odborné obce. Opoziční poslanec Jan Hrnčíř (SPD) ale nešetřil kritikou na adresu vlády.

Stanjurův muž: Rušení benefitů je marginálie. Pro rodinu to je 60 tisíc, zuřil Středula

Bez daňového zvýhodnění budou firmy rušit zaměstnanecké benefity, obává se předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS dodal, že rodina kvůli tomu přijde až o 60 tisíc. Náměstek ministra financí Marek Mora ale uvedl, že tento problém je spíše marginálie a konsolidační balíček vlády hájil.

Volný: Válečná daň je zamlžená, banky budou kličkovat. Nemusí to být problém, míní člen ODS

Do debaty o dani z mimořádného zisku – které se také přezdívá daň válečná či windfall tax – se pustili poslanci Jan Volný (ANO) a Jiří Havránek (ODS). Opoziční zástupce tvrdí, že je daň zamlžená a nejen banky kvůli ní budou chtít kličkovat. Havránek však mínil, že ačkoliv nemá z přistoupení k dani radost, je nutné vládní opatření na pomoc lidem zaplatit.

Z Čechů se s covidem stali pesimisti, ztrácí naději. Pouhá čtvrtina věří v lepší časy

Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci COVID-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince. Češi jsou výrazně pesimističtější, než byli ještě například v červnu 2021. Tehdy očekávaly zlepšení situace více než tři pětiny lidí. Nejvíce obav v důsledku pandemie mají Češi v oblasti zdravotní péče a zdraví svých blízkých.

Chci se nakazit covidem a jsem ochoten zaplatit. Antivaxeři se snaží vyhnout očkování

Zavedení přísných pravidel od pondělí dopadne tvrdě především na neočkované lidi, kteří neprodělali nemoc COVID-19. Zatímco řada lidí kvůli tomu směřuje do očkovacích center, najdou se i tací, kteří zásadně vakcínu odmítají, a chtějí se proto dobrovolně nechat nakazit koronavirem, aby získali potřebný covidový certifikát. Ten jim pak umožní vstup do restaurací či do kina.

Trenér Nizozemců Van Gaal si postěžoval na vlastní zemi. Naštval ho zavřený stadion

Všechno špatně. Trenér nizozemské reprezentace Louis van Gaal měl nehodu na kole a pondělní trénink vedl kvůli poraněné kyčli z golfového vozíku, týmu chybí zraněný klíčový stoper Stefan de Vrij a nemůže se spolehnout na podporu fanoušků. Pro poslední – a důležitý – duel kvalifikace na mistrovství světa mají „Oranjes“ vinou opatření zavřený stadion.