reklama
CNN Prima News zákaz vycházení

zákaz vycházení

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz vycházení“

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Romanem Prymulou: Jak Češi zvládli Velikonoce v lockdownu?

6. dubna 2021 00:17

Nejobávanější období posledních týdnů ve vývoji epidemie – Velikonoce – mají Češi za sebou. Platí tvrdá vládní opatření, politici navíc apelovali, aby koledníci zůstali doma a pro nadílku si došli až příští rok. Dodrželi Češi jejich výzvu? A kdy se oslavy Velikonoc ve statistikách projeví? Na to odpovídal poradce prezidenta Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Lidé zůstali na náplavce i po zákazu vycházení. Popíjeli alkohol, zasahovala policie

31. března 2021 17:59
Aktualizováno

Na některých místech v Česku ukazovaly ve středu teploměry až 25 stupňů a sluníčko znovu lákalo lidi ven. Stovky se jich opět sešly na pražské náplavce nebo na Letné. Na nábřeží ale lidé zůstali i po zákazu vycházení. Neměli roušky, nedodržovali rozestupy a popíjeli alkohol. Zasahovala tam policie, která je vyzývala k odchodu.

PŘEHLEDNĚ: Povolené mše a výjimka ze zákazu vycházení. Co nás na Velikonoce čeká?

26. března 2021 23:30

Zákaz vycházení po 21. hodině bude v Česku platit i přes Velikonoce, schválila vláda spolu s prodloužením nouzového stavu do 11. dubna. Výjimku mají ale lidé mířící na mše, venku se mohou pohybovat až do půlnoci. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že o případném rozvolnění se bude jednat v úterý 6. dubna. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se ale bude ještě zabývat například nošením roušek na veřejnosti či zrušením uzavření okresů. Jak budeme tedy další dva týdny žít?

Hranice pro rozvolnění může padnout koncem dubna, vypočítává Blatný

22. března 2021 16:53

Česko by se mohlo dostat ke konci dubna na tři tisíce hospitalizovaných, což je hranice potřebná pro rozvolnění. V pondělí to na tiskové konferenci prohlásil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jde podle něj především o to, že v takové chvíli se může začít obnovovat standardní péče v nemocnicích. Jako první se pak dostanou na řadu školy a až poté obchody či restaurace.

Noční zákaz vycházení se v Miami prodlouží o tři týdny. Mladí lidé ostře protestují

22. března 2021 08:57

Sobotní protest mladých lidí na Miami Beach místní úředníky neobměkčil. Ti během neděle rozhodli o prodloužení nočního zákazu vycházení a různých silničních uzavírek vedoucích do města až do 11. dubna. Omezení se nejvíce dotkne turisticky populárních čtvrtí ve stylu Art Deco. Právě v těchto částech města žije drtivá většina mladých lidí, kteří se ostře staví proti novému nařízení. Zoufají si také obchodníci, kteří musejí znova zavřít restaurace.

reklama