Záběry z bojů: Ukrajinská armáda zničila další tank. Zaskočení Rusové chaoticky utíkali

Ukrajinská armáda zničila další tank

Další úspěch si připsala ukrajinská armáda, když z úctyhodné vzdálenosti zasáhla ruský tank, který následně explodoval. Podle záběrů, které na Facebooku sdílela 68. samostatná brigáda pojmenovaná po Oleksovi Dovbušovi, začali ruští vojáci z tanku chaoticky utíkat. Informace nelze v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Ukrajinské stíhače tanků Wolverine připravily Rusko o další tank. Na svých facebookových stránkách o tom informovala 68. samostatná brigáda pojmenovaná po Oleksovi Dovbušovi.

Знищення танка

Росомахи-протитанкісти видовищно позбавили окупантів ще одного танка. "Ми стояли на позиції, коли побачили, як ворожа бронемашина виїжджає із-за горба. Танк сунув уперед, періодично роблячи постріли в наш бік", - розповів воїн, що не побажав називати свій позивний. Наш герой навівся, прицілився і вистрілив, влучивши в задню частину танка. Машину охопило полум’я, а ошелешені рашисти вискочили і почали безладно втікати. Тим часом вогонь все більше розповсюджувався по танку, добравшись до БК, який здетонував. Отже росомахи вкотре довели, що загарбників тут чекає лише наша лють і смерть! #68_єгерська #росомахи_на_варті

Posted by 68 окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша on Sunday, November 20, 2022

„Stáli jsme na pozicích, když jsme zpoza kopce uviděli přijíždět nepřátelské obrněné vozidlo. Tank postupoval vpřed a pravidelně na nás střílel,“ popsal bojovník z jednotky 68. samostatné brigády, který si nepřál být jmenován.

Ruskému tanku se ale ukrajinské pozice nepodařilo zasáhnout, a tak přišla opětovná palba. „Náš voják zamířil, vystřelil a zasáhl zadní část tanku,“ sdělil ukrajinský voják. Vozidlo následně zachvátily plameny. „Překvapení Rusové vyskočili a začali chaoticky utíkat,“ popsal člen jednotky.

Oheň se následně rozšířil, a když se dostal k motoru, vozidlo explodovalo. „Stíhače tanků Wolverine opět dokázaly, že na útočníky čeká jen zuřivost a smrt,“ dodal ukrajinský voják.

Tagy: