reklama

V poušti objevili záhadný monolit. Připomíná výjev ze slavného Kubrickova filmu

Záhadný kovový kvádr vysoký 3,6 metru objevili zaměstnanci Úřadu pro veřejnou bezpečnost při přeletu helikoptérou uprostřed pouště v americkém státě Utah. O podivném „monolitu“ znepokojivě připomínajícím výjevy z filmu režiséra Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea informoval web CNN.

reklama

„Jeden z biologů si toho všiml. Náhodou jsme prolétali přímo nad jeho vrcholem,“ uvedl Bret Hutchings, pilot helikoptéry, která tajemný kovový objekt objevila uprostřed červených skal utažské pouště. Hutchings odhadl výšku monolitu mezi 3–3,7 metru. Podle něj objekt nevypadal jako náhodně položený na zemi, ale spíše, jako by tam byl zasazen. Ač se nalezený objekt nachází v podobné krajině jako ten filmový, na rozdíl od toho Kubrickem vymyšleného je trojhranný.

Hutchings předpokládá, že tajemný objekt je spíše dílem umělce než nějakého vetřelce. „Předpokládám, že jde o nějakého umělce nové vlny nebo tak, nebo někdo, kdo je velkým fanouškem (Vesmírné odysey, pozn. red.),“ uvedl pilot s odkazem na scénu z filmu 2001: Vesmírná odysea režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1968. Žádný umělec ani umělecká skupina se nicméně zatím k dílu nepřihlásili.

Bez ohledu na to, z jaké jste planety, je to nezákonné

Utažský Úřad pro veřejnou bezpečnost na dotaz CNN ohledně monolitu obratem nereagoval. Ve svém pondělním vyjádření ale uvedl, že je stále nezákonné instalovat struktury nebo umění bez povolení na veřejných pozemcích „bez ohledu na to, z jaké planety jste“. Těžko soudit, zda šlo ze strany úřadu o nadsázku, nebo vážně myšlený vzkaz.

„Přesná poloha instalace není zveřejněna, protože se jedná o velmi vzdálenou oblast, a pokud by se jednotlivci pokusili tuto oblast navštívit, existuje značná možnost, že mohou uvíznout a potřebovat záchranu,“ uvedl rovněž úřad.

K tématu

Tagy: záhada Utah USA Vesmírná odysea Stanley Kubrick monolit

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Do obchodů a veřejné dopravy jen s respirátory. Rakousko znovu zpřísňuje opatření
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Další články
reklama
reklama