reklama

V poušti objevili záhadný monolit. Připomíná výjev ze slavného Kubrickova filmu

Záhadný kovový kvádr vysoký 3,6 metru objevili zaměstnanci Úřadu pro veřejnou bezpečnost při přeletu helikoptérou uprostřed pouště v americkém státě Utah. O podivném „monolitu“ znepokojivě připomínajícím výjevy z filmu režiséra Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea informoval web CNN.

reklama

„Jeden z biologů si toho všiml. Náhodou jsme prolétali přímo nad jeho vrcholem,“ uvedl Bret Hutchings, pilot helikoptéry, která tajemný kovový objekt objevila uprostřed červených skal utažské pouště. Hutchings odhadl výšku monolitu mezi 3–3,7 metru. Podle něj objekt nevypadal jako náhodně položený na zemi, ale spíše, jako by tam byl zasazen. Ač se nalezený objekt nachází v podobné krajině jako ten filmový, na rozdíl od toho Kubrickem vymyšleného je trojhranný.

Hutchings předpokládá, že tajemný objekt je spíše dílem umělce než nějakého vetřelce. „Předpokládám, že jde o nějakého umělce nové vlny nebo tak, nebo někdo, kdo je velkým fanouškem (Vesmírné odysey, pozn. red.),“ uvedl pilot s odkazem na scénu z filmu 2001: Vesmírná odysea režiséra Stanleyho Kubricka z roku 1968. Žádný umělec ani umělecká skupina se nicméně zatím k dílu nepřihlásili.

Bez ohledu na to, z jaké jste planety, je to nezákonné

Utažský Úřad pro veřejnou bezpečnost na dotaz CNN ohledně monolitu obratem nereagoval. Ve svém pondělním vyjádření ale uvedl, že je stále nezákonné instalovat struktury nebo umění bez povolení na veřejných pozemcích „bez ohledu na to, z jaké planety jste“. Těžko soudit, zda šlo ze strany úřadu o nadsázku, nebo vážně myšlený vzkaz.

„Přesná poloha instalace není zveřejněna, protože se jedná o velmi vzdálenou oblast, a pokud by se jednotlivci pokusili tuto oblast navštívit, existuje značná možnost, že mohou uvíznout a potřebovat záchranu,“ uvedl rovněž úřad.

K tématu

Tagy: záhada Utah USA Vesmírná odysea Stanley Kubrick monolit

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama