CNN Prima News záhada

záhada

Výpis příspěvků ke štítku „záhada“

Záhadná nemoc děsí jihoamerický stát. Několik lidí zemřelo, příznaky jsou podobné covidu

2. září 2022 19:16

Záhadný zápal plic se šíří v Argentině. V jihoamerické zemi už nemoc zabila tři lidi a podle místních úřadů jsou další nakažení. Zdravotničtí experti zatím tápou a mluví o „nemoci neznámého původu“. Podobným termínem bylo původně označováno onemocnění, které vypuklo na konci roku 2019 v čínském Wu-chanu, které bylo později pojmenováno COVID-19. Jestli se jedná o další nebezpečí podobné právě pandemii covidu, se zatím odborníci neshodují.

Záhadný únos a vražda dětské královny krásy: Průlom v případu je po 27 letech na spadnutí

9. srpna 2022 16:53

Malá Miss, šestiletá JonBenét Ramseyová, byla úspěšnou dětskou královnou krásy. Až do 26. prosince 1996, kdy její rodiče zavolali na policii s tím, že jejich dcera byla unesena. Následně ji nalezli mrtvou. Nyní, když by malá miss slavila své 32. narozeniny, by se její vražda mohla objasnit. O případu informovala americká televize Fox News.

Záhadný nález v Hranické propasti. Policie objevila mrtvého muže. Netuší, o koho jde

4. srpna 2022 12:03

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.

Cesta do středu Země. V Chile se objevila 200 metrů hluboká jáma, která se stále zvětšuje

3. srpna 2022 21:54

Lidé v chilském městě Tierra Amarilla si prožili pořádný šok. Na periferii aglomerace se totiž zničehonic propadla půda a na místě se objevila asi 200 metrů hluboká a 25 metrů široká jáma. Otvor se navíc podle místních neustále zvětšuje. Úřady zatím tápou, co propad zeminy způsobilo, nejspíše to má ale spojitost s tamním dolem na měď.

Velká záhada směřuje k rozlousknutí. Jak to bylo se slavným útěkem z Alcatrazu?

4. července 2022 15:22

Nejslavnější věznice světa Alcatraz zůstává jediným „žalářem“, ze kterého se nikomu nepodařilo uniknout. Tato pověst však může být brzy pošlapána. Více než tři desítky mužů se pokusily prchnout a pět jich zůstalo nezvěstných. Existuje šance, že dva z nich – bratři John a Clarence Anglinové – přežili a zplodili potomky v Brazílii.