CNN Prima News Vietnam

Vietnam

Výpis příspěvků ke štítku „Vietnam“

Vraha za spojence nechceme. Putin páchá válečné zločiny jako kdysi USA u nás, tvrdí Vietnamci

23. října 2022 18:19

Vladimir Putin dělá prakticky to samé, co nám udělali Američané ve Vietnamu – pod pochybnou záminkou zaútočil na suverénní stát a páchá válečné zločiny. Nikdo nechce mít vraha za spojence, komentují rusko-ukrajinský konflikt Vietnamci žijící v Česku. Podle nich se režim v jejich domovině nyní snaží tvářit, že neví nic o vojenských debaklech ani o ruských masakrech civilního obyvatelstva, které připomínají vraždění vietnamských vesničanů americkými pěšáky v 60. letech. „V tomhle jsme trošku pokrytci,“ sdělil zklamaně jeden z vietnamských respondentů redakci CNN Prima NEWS.

Pátrání po dosud neobjevených rostlinách v Botanické zahradě

18. října 2022 10:30

Člověk by řekl, že na naší planetě už toho není moc, co bychom neobjevili. Přesto se odhaduje, že na Zemi roste zhruba padesát tisíc rostlin, které zůstávají nejen nepojmenované, ale hlavně neobjevené. Právě pátrání po nových druzích flóry patří k vědeckým činnostem, kterými se zabývá Botanická zahrada v Praze. Dělat to může mimo jiné i díky spolupráci se silnými partnery. Mezi nimi je například společnost Hyundai.

Pro nové auto do ciziny? Ušetřit se dají i miliony, rozdíly jsou propastné

10. února 2022 14:44

Magazín The Economist už 35 let vytváří takzvaný Big Mac index, který srovnává ceny známého hamburgeru po světě. Obdobně srovnává situaci s drahými auty dubajská společnost Carinsurance-ae, která zveřejnila Range Rover index. Zatímco v případě Big Macu jsou rozdíly napříč světem v řádech korun, v případě luxusního britského SUV jsou to miliony.

Čeští Vietnamci slaví rok Tygra. První den v novém roce nesmí plakat ani uklízet

1. února 2022 00:31

Vietnamský Nový rok letos připadá na 1. únor. „Dodržujeme celou řadu zvyků, například se nesmíme hádat ani plakat,“ vysvětluje 28letý Viet Cuong Nguyen, majitel vietnamského bistra v Ostravě. Příchod nového lunárního roku slaví kromě Vietnamců i Číňané, Korejci a další národy jihovýchodní Asie, letošní rok bude zasvěcen znamení Tygra.

Bojovník, který odmítl narukovat do Vietnamu. Muhammad Ali by oslavil osmdesátiny

17. ledna 2022 15:06

Muhammad Ali bezpochyby změnil svět sportu. Třikrát vyhrál titul v těžké váze, počínaje šokujícím vítězstvím nad Sonnym Listonem v roce 1964. Díky němu se stal nejmladším boxerem, který sesadil úřadujícího šampiona těžké váhy. Ali je vedle Joea Louise a Sugara Raye Robinsona považován za jednoho z nejlepších zápasníků, kteří kdy vstoupili do ringu. Sportovní legenda by 17. ledna oslavila osmdesátiny.

Místo kapra celé sele a Vánoce od září do ledna. Jak slaví menšiny v Česku?

24. prosince 2021 20:45

Vánoce jsou pro Čechy obvykle svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se z kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které našli pod stromečkem. Jak jsou na tom ale národnostní menšiny žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých případů.