reklama
CNN Prima News Vietnam

Vietnam

Výpis příspěvků ke štítku „Vietnam“

Ve Sněmovně chybí Vietnamec. Slováka a Japonce už máme, říká vietnamský influencer

9. října 2021 09:41

V dolní komoře chybí člověk, který by hájil zájmy cizinců. Ti přitom přispívají do státní kasy a vyplňují díry na pracovním trhu, myslí si vietnamský podnikatel a influencer Tran Van Sang, který ve volbách kandiduje za Alianci pro budoucnost. Věří, že se jednoho dne do Poslanecké sněmovny dostane i Vietnamec. Třebaže ale volební možnosti v rámci komunity rostou, není stále dostatečně silná, uvedl pro CNN Prima NEWS.

Vietnamci na nevolitelných místech kandidátek? Odporná praxe, říká předseda komunity

30. září 2021 07:40

Je správné, že se politici snaží oslovit Vietnamce. Praxe politických stran, které často dají vietnamské kandidáty na nevolitelná místa, je ale odporná, řekl redakci CNN Prima NEWS čestný předseda a mluvčí Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Vietnamci s českým občanstvím by si podle něj měli založit vlastní hnutí nebo stranu, připomněl také jejich pomoc během povodní, pandemie i tornáda.

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

23. září 2021 05:27

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Přes 40 let v džungli, pak osm let o konzervách a alkoholu. Zemřel vietnamský Tarzan

14. září 2021 15:08

Příběh „opravdového Tarzana“ má smutný konec. Ve věku 52 zemřel Ho Van Lang, který desítky let přežíval se svým otcem ve vietnamské džungli. Jako příčinu úmrtí uvedli lékaři rakovinu jater. Jeho přítel – španělský cestovatel a dokumentarista Alvaro Cerezo – tvrdí, že Langa semlel životní styl civilizovaného světa. Během osmi let života mimo divočinu mu totiž zachutnala nezdravá strava i alkohol, tělo tak drastickou změnu zřejmě nedokázalo ustát.

Vietnam se s tím nepáře. Muž porušil karanténu a šířil covid, stráví pět let za mřížemi

8. září 2021 09:08

Soud ve Vietnamu poslal na pět let do vězení osmadvacetiletého muže usvědčeného ze šíření koronaviru. Soudci dospěli k závěru, že Le Van Tri červencovou návštěvou své rodné provincie Ca Mau porušil protiepidemická nařízení, informovala agentura AFP. Vietnam se od května potýká s nárůstem počtu nakažených i úmrtí, v červenci byla situace mimořádně špatná.

Čínské vakcíny? Radši zůstaneme v lockdownu, říkají Vietnamci. Za český dar děkují

2. srpna 2021 11:13

Vietnam přešel do drsného lockdownu. Dosavadní koronavirový premiant se po roce zavřených hranic nevyhnul strmému nárůstu počtu nákaz, uzavřel proto i své hlavní metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město. Třebaže v jihoasijské zemi panuje nouze o vakcíny, Vietnamci odmítají čínské preparáty. Raději přetrpí lockdown, než aby se jimi nechali očkovat, řekli lidé oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Naopak jsou vděční za vakcíny, které poskytne mimo jiné i Česká republika.

Čínu poprvé od Wu-chanu drtí nová varianta koronaviru. Asijské země propadají panice

1. srpna 2021 21:20

Čínu zasáhla epidemie, kterou státní média označila za „nejrozsáhlejší od Wu-chanu“. Země, která se pyšní nulovou tolerancí vůči COVID-19, zaznamenala od 20. července více než 200 nových případů spojených s epidemií ve městě Nanking. Tato epidemie začala, když pracovníci letiště, kteří čistili letadlo přilétající z Ruska, měli pozitivní test na koronavirus. Od té doby se vir rozšířil do pěti provincií a nejméně 13 měst včetně hlavního – Pekingu.

Koronaviroví premianti nemají vyhráno. Co stojí za nárůstem nákaz covidem v Asii?

7. července 2021 17:51

Tchaj-wan, Jižní Korea, Vietnam a do jisté míry i Japonsko. Zmíněné asijské země patřily během loňské vlny pandemie k premiantům. Na rozdíl od Evropy či USA se vyhnuly obrovským počtům nákaz a přeplněným nemocnicím. I přes razantní opatření se jim ale letos nepodařilo udržet šíření koronaviru na uzdě. Co stojí za strmým růstem počtu nakažených? Dle odborníků se Asie nechala ukolébat svou vlastní úspěšností.

reklama