reklama

Vítěz MČR Double: Jsem rád, že jsem prokázal, kdo je nejlepší hráč PUBG v Česku

Přestože tým Entropiq vznikl teprve letos v lednu, na Vodafone MČR 2020 v PUBG byl jednoznačným favoritem. Už od počátku turnaje, který je vyvrcholením celoročních bojů těch nejlepších hráčů na domácí scéně, se Hawki, RedgieBeardo, Double a Nowikk pyšnili dobrou konzistentností. Díky té se také před finálním dnem usadili na čele tabulky a svou pozici již nepustili. Hráčem turnaje byl už podruhé za sebou zvolen Vojtěch „Double“ Ptáček, s nímž vám přinášíme rozhovor.

reklama

Jak s odstupem několika dní hodnotíte náročnost cesty za titulem?
Na konci ročníku se nám zformovaly poměrně silné celky, takže jsem to rozhodně nebral na lehkou váhu. S naším trenérem jsme analyzovali předešlé turnaje a sledovali ostatní týmy, abychom věděli, co máme čekat.

Do turnaje jste ovšem vstupovali jako favoriti.
Ano, proto jsme náš styl nijak neměnili a stále hráli naši hru. První den bych popsal jako dobrý start. Vytvořili jsme si dobrou výchozí pozici, na které jsme potom začali stavět. V sobotu jsem začal hrát a předvedli jsme dobrý konzistentní výkon s pár velmi podařenými hrami. Kdyby se nestala jedná nešťastná situace, pravděpodobně bychom utekli už na konci soboty. Když jsme vyhráli druhý zápas na Miramaru, turnaj byl v té chvíli víceméně rozhodnutý.

Když porovnáte minulý rok s tím současným, bylo těžší získat titul v roce 2019, nebo letos?
Minulý titul byl určitě těžší. Tehdy jsme nebyli v roli favorita, což byla ale vlastně výhoda. Byli jsme ve stínu Inside Games, kteří právě v minulém ročníku neunesli tlak. Tenhle rok jsme v průběhu roku jako jediný tým z CZ/SK pravidelně bojovali s evropskou scénou, takže jsme oproti ostatním měli zkušenosti, které jsme mohli využít. Také máme od ledna za sebou Entropiq, který svým zázemím, realizačním týmem a přípravou posouvá náš tým dál.

Vnímal jste před turnajem, že by například Inside Games měli být největšími konkurenty?
Inside Games byli určitě správně vnímáni jako naši největší konkurenti. Jak jsem už zmínil, připravovali jsme se na všechny, takže jsme věděli, co očekávat. IG měli velmi kvalitní hráče. Vyzdvihl bych zejména KnorkiSe, kterého jsem před turnajem zmiňoval jako nejlepšího hráče turnaje, kromě mého týmu tedy.

Překvapilo vás po prvním dni, že vás proháněly týmy, od kterých to málokdo čekal?
Samozřejmě to bylo od některých týmů překvapení, ale například od FADEE jsem to trošku čekal. Měli dobré individuální hráče a bylo to jenom o tom, jestli fixnout jejich macro play a synergii. Na druhou stranu jsme viděli, že ty týmy, co byly nahoře, nemají zas tolik zkušeností a pravděpodobně neudrží tempo v následujících hrách. Právě proto se mi hodně líbil formát 24 her.

Bylo složité soustředit se po celou dobu

Sobotní den byl opravdu dlouhý, jak jste se na takový maraton fyzicky připravovali?
Všichni hrajeme hodně v porovnání s ostatními hráči na MČR, takže jsme měli takovou menší výhodu. Navíc nám v tomto ohledu pomohl bootcamp a servis od Entropiq, takže jsme se dokázali soustředit všech 10 zápasů. Ale přímo fyzicky jsme se na sobotu nijak nepřipravovali. Osobně jsem zvyklý z fotbalu, takže 10 her byla pro mě procházka růžovým sadem. Mentálně se soustředit po celou dobu samozřejmě bylo těžší. Myslím ale, že jsme se s tím poprali dobře.

Vy sám jste v sobotu začal zářit naplno. V čem vidíte svou nejsilnější stránku?
Z pátku na sobotu jsem zanalyzoval všechny zápasy, co jsme hráli. Zapřemýšlel jsem, proč jsem v pátek nehrál tak, jak bych si představoval. To jsem pak využil další den v kombinaci s mojí celoroční prací. Moje nejsilnější hráčská stránka je rozhodně work ethic. Jsem si jistý, že jsem tomu dal ze všech hráčů nejvíce.

Nemáte to ale někdy tak, že vás třeba tým i zastavuje, ať neblázníte až tak moc?
V nějakých situacích určitě a myslím si, že je to do jisté míry dobře. Všechno by mělo být komunikováno, takže když někdo jde dělat play, dává informace spoluhráčům a oni mu například řeknou jejich názor. Ale ten určitý hráč to v dané situaci vidí většinou nejlépe, takže pak je na něm, jak se cítí.

V neděli jste byli stále ve vedení. Neměli jste nutkání začít hrát pasivněji?
Po výhře na osmnácté mapě jsme byli v klidu a víceméně jsme se nesnažili nijak měnit playstyle. Šli jsme dál mapu po mapě.

Byl na vás kdykoliv v průběhu turnaje vůbec vyvinut nějaký tlak vůči tomu, jak vysoké máte ambice?
Nic takového jsem přímo necítil. Šli jsme do turnaje s tím, že se soustředíme hru od hry na maximální výkon. To byla naše největší síla oproti minulému roku, za což patří díky Entropiqu a zejména našemu mentálnímu kouči Mariánu Jelínkovi Jr.

Pro nás sezóna nekončí

Dvakrát po sobě jste se stal nejužitečnějším hráčem turnaje. Jaký je to pocit?
Upřímně to pro mě není nic moc, z čeho bych se hodně těšil. Jsem však rád, že jsem pomohl týmu k titulu. Doufám, že jsem pobavil, naučil a zejména inspiroval ty, kteří tvrdě pracují každý den, aby si splnili svoje sny. Se vší úctou je to stále jen česká scéna a moje cíle jsou už pár měsíců někde jinde. Jsem také rád, že jsem ukázal všem, kteří pochybovali, kdo je nejlepší hráč PUBG v Česku.

Dokážete nastínit, jaké jsou vaše nejbližší týmové plány?
Zůstávají stále stejné, pro nás sezona ještě nekončí. Již tento víkend hrajeme Odyssey League Finals s prize poolem 25 tisíc euro a poté DreamHack Winter. Takže teď se maximálně soustředíme na další dva turnaje. Brzo snad budeme znát oficiální program od PUBG na příští rok a začneme budovat strukturu v podobě makrocyklů sezóny a plánovat jednotlivé tréninkové cykly. Jedno ale můžu říct: v roce 2021 budeme ještě větší profíci.

Tagy:
esport rozhovor MČR Entropiq Gaming PUBG Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách Mistr ČR Double

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama