reklama

Vítězství Spolu pomohl Babiš. Jeho negativní kampaň vejde do dějin, říká komentátorka

Koalici Spolu se povedl finiš kampaně. Paradoxně jí k vítězství pomohl sám premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. CNN Prima NEWS to řekla komentátorka Lenka Zlámalová, která se také vyjádřila ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana.

reklama

„Myslím, že koalici Spolu se velmi povedl finiš kampaně. Začala sázet na ekonomická témata. Myslím, že headline Babišovo zdražování velmi zabral,“ má jasno Zlámalová.

Podle komentátorky výsledku koalici Spolu pomohl sám Babiš. „Negativní kampaň na Piráty zafungovala. Jejich voliči se nepřesunuli pryč, ale vypadá to, že přešli ke koalici Spolu. Paradoxně to vůbec neoslabilo vládní většinu. Velmi efektivní negativní kampaň Andreje Babiše, která jemu vůbec nepomohla, se zapíše do učebnic politologie,“ pokračovala Zlámalová.

Společností také aktuálně rezonuje zdravotní stav prezidenta Zemana. „Po všech pochybnostech by měl (Zeman) vystoupit veřejně, aby lidé viděli, že je schopen vykonávat úřad, a zcela jasně pohovořit v live vysílání k voličům a vysvětlit jim svůj další postup. Pokud to neudělá, vzniknou obrovské pochybnosti, v jakém je pan prezident stavu, zda je schopen vykonávat úřad, zda rozhoduje sám a nerozhoduje někdo jiný,“ doplnila komentátorka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama