CNN Prima News Piráti

Piráti

Výpis příspěvků ke štítku „Piráti“

Pirátka Michailidu na antikapitalistické akci? Komunismus je zhoubný, ohradil se Bartoš

21. května 2023 15:57

Šéf Pirátů Ivan Bartoš se distancoval od účasti své spolustranice Jany Michailidu na víkendové akci s názvem „Dny antikapitalismu“, jejíž součástí byly i marxistické přednášky. Bývalá místopředsedkyně strany by se podle Bartoše měla zamyslet a přehodnotit své fungování ve veřejném prostoru. Vicepremiér rovněž upozornil, že komunismus i fašismus jsou stejně zhoubné ideologie. Michailidu se proti kritice ostře ohradila.

Část celebrit cupuje úsporný balíček. Nehoráznost, říká o zdražení piva Skamene

20. května 2023 06:57

Mezi českými celebritami najdeme spoustu pivařů – milovníků zlatavého moku, kteří se nyní pozastavují nad tím, s čím ve svém úsporném balíčku přišla vláda premiéra Petra Fialy (ODS). Zatímco u tichého vína chce kabinet ponechat daň nulovou, u čepovaného piva hodlá zvýšit sazbu DPH ze současných 10 na 21 procent, což s sebou přinese výrazné zdražení. Prezentované rozdíly mezi zdaněním obou druhů alkoholu jsou dle celebrit oslovených redakci CNN Prima NEWS nespravedlivé.

Pirát Michálek: Diskuse o DPH je plná lobbistických zájmů. Dohoda se bude ještě upřesňovat

17. května 2023 05:52

Dohoda o přesunu položek mezi dvěma sazbami DPH i konsolidačním balíčkem se bude ještě upřesňovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Pirátům se podle něj již nyní scházejí výhrady vůči představeným návrhům, a to především proti nulové spotřební dani na víno. Zároveň uvedl, že debata byla velmi náročná a plná lobbistických zájmů. Přesto je však za svou stranu spokojený.

Podpora ODS a vládních stran klesá. Volby by vyhrálo Babišovo ANO, ukazuje průzkum

14. května 2023 13:08

Strany vládní koalice v čele s ODS si u veřejnosti pohoršily natolik, že v případě voleb by dnes nedaly dohromady potřebnou většinu v Poslanecké sněmovně. Vyplývá to z čerstvého průzkumu agentury Kantar TNS pro ČT. Volby by podle analýzy vyhrálo hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše s 31 procenty. ODS současného předsedy vlády Petra Fialy by samostatně získala 17 procent, v případě koalice Spolu činí její podpora kolem 25 procent. Do Sněmovny by se mimo současných politických stran probila rovněž ČSSD.

Ostrá přestřelka Pirátů a ODS kvůli Meloniové. Slova o fašismu? Primitivní, zlobí se Skopeček

13. května 2023 16:42

Piráti v čele s europoslancem Mikulášem Peksou kritizují premiéra a předsedu ODS Petra Fialu za jeho vztahy s italskou předsedkyní vlády Giorgiou Meloniovou. Vadí jim, že italská politička pochází ze strany Bratři Itálie, která má kořeny v neofašismu. Občanští demokraté se proti těmto tvrzením ohrazují. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka jsou podobné výroky „primitivní a zoufale hloupé“. Europoslankyně Veronika Vrecionová vzkázala Peksovi, aby z Meloniové nedělal „Lukašenka v sukni“.

Řada výroků Zdechovského je neuctivá a lživá. Europoslanci jsou specifičtí, říká Richterová

10. května 2023 16:38

Mnoho výroků europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) vůči Pirátům je neuctivých i lživých. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Podle ní europoslanci tvoří specifickou kategorii politiky, která umožňuje snadnější vznik sporů mezi jednotlivými stranami vládní pětikoalice.

KOMENTÁŘ: Z rebelů kravaťáci, které živí stát. To jsou současní Piráti

4. května 2023 06:19

Začínalo to bojem za volné stahování hudby a filmů nebo snahami o legalizaci konopí. Za šest let, kdy Piráti pronikli do nejvyšší politiky, se ale z rebelů stali mladíci v dobře padnoucích oblecích, kteří žijí z peněz státu. Sedí ve vládě, ve Sněmovně, na ministerstvech, v Evropském parlamentu nebo v zastupitelstvech měst a obcí. Dnes jsou Piráti strana jako každá jiná a politici jako kdokoli jiný... Nálepka něčeho, co je buřičské a „cool“ je definitivně pryč.

Mír na Ukrajině? Nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtví, neubráníte nic, míní Kobza

30. dubna 2023 11:50

Válka je zmar, nebudu obchodovat s cizí krví. Když jste mrtvý, neubráníte vůbec nic, řekl poslanec za SPD Jiří Kobza v Partii Terezie Tománkové. Podle něj každá válka skončí dřív nebo později u jednacího stolu. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nicméně připomněl, že celý konflikt začal ruskou invazí a imperialistickými sklony Moskvy. „Kam přišli ruští vojáci, tam byly čistky. Došlo na zabíjení civilistů a únosy dětí,“ řekl šéf resortu ve vysílání CNN Prima NEWS. Varoval také před Čínou a její pozicí na poli diplomacie i spolupráce s Ruskem.

Piráti pálí do Spolu. Gregorová mluví o podvodu na voliče, Peksa tvrdě kritizuje Stanjuru

29. dubna 2023 20:29

Pokud se koalice Spolu bude ucházet o evropská křesla jako jeden celek, bude to podvod na voliče a hlas od nich nedostanou, řekla štábu CNN Prima NEWS pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Nejde o jedinou jiskru směrem k vládním stranám, která zazněla na sjezdu Pirátů. Europoslanec Mikuláš Peksa v sobotu například napsal, že vedení českých státních financí je v tragickém stavu a ministr financí Zbyněk Stanjura společně s ODS ničí budoucnost České republiky. Podle Politologa Jana Kubáčka uvidíme podobné přestřelky častěji – Piráti se dle jeho slov nechtějí stát „béčkovou ODS“, jako tomu je u lidovců nebo hnutí STAN.

Zoufalec a klaun Lavrov se znemožnil, orel much nelapá. Lipavský a Kolář se zastali Pavla

26. dubna 2023 09:11

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se zastal prezidenta Petra Pavla, když šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova označil za klauna. „Rusko je teroristický stát a jeho vedení patří před mezinárodní tribunál,“ dodal Lipavský. Lavrov, jenž nyní řídí zasedání Rady bezpečnosti OSN, o české hlavě státu prohlásil, že prý „nemá nic společného s působením normálního politického činitele“.

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

19. dubna 2023 09:47

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.