CNN Prima News Piráti

Piráti

Výpis příspěvků ke štítku „Piráti“

Hřibova kritika? Ultimáta a výkřiky do médií nefungují. Musíme spolupracovat, říká Fiala

20. května 2022 13:24

Premiér Petr Fiala (ODS) mluvil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o situaci s ukrajinskými uprchlíky v Česku. Mimo jiné si rýpnul do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který minulý týden vládě vzkázal, že Praha uzavře své asistenční centrum ve Vysočanech, pokud kabinet do pěti dnů nezahájí práce na vytvoření systému rozdělení utečenců do krajů. Spor mezi vládou a vedením Prahy se podle Fialy už uklidnil.

Velký zákaz alkoholu v Praze? Některé části jmenovaly každý parčík, kritizuje Hřib

17. května 2022 08:58

Praha chystá zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích prakticky po celém městě. Nebude to ale mít požadovaný efekt, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), se kterým souhlasil i starosta Prahy 13 a zastupitel Prahy David Vodrážka (ODS). Novelu příslušné vyhlášky podpořili radní za Spojené síly pro Prahu (koalice stran TOP 09 a STAN) a Praha Sobě.

Průjezdnost Barrandovského mostu se ještě zhorší. Lidé jsou teď vystrašení, říká Nacher

16. května 2022 13:56

V pondělí začala dlouho plánovaná etapa opravy Barrandovského mostu. Vedení Prahy varovalo před možnými kolonami v ranních hodinách. Podle reportérů CNN Prima NEWS jsou ale silnice i v okolí mostu zatím relativně průjezdné. Poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (za ANO) se domnívá, že problémy nastanou až v následujících dnech.

Kontrola soukromých zpráv? Roboti ani nechápou ironii. Jsme na tenkém ledě, míní Zdechovský

14. května 2022 08:41

Evropská komise chce po provozovatelích sociálních sítí, aby kontrolovali zveřejňované příspěvky a odstraňovali fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Návrh by však mohl výrazně omezovat soukromí všech uživatelů. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Marcel Kolaja (Piráti). Během debaty však došlo i k výraznému rozporu mezi oběma politiky.

Hádka v 360°: Neřešíte problémy lidí, vyčítala Mračková. Richterová kontrovala pokrytci

5. května 2022 08:24

S hnutím ANO to ve Sněmovně nefunguje, postěžovala si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová z Pirátů. Naopak její kolegyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO) uvedla, že poslanci hnutí jednání neobstruují a obvinila Piráty, že jejich jediným tématem je expremiér a současný poslanec za ANO Andrej Babiš.

Hřib: Rusové jsou pořád stejní, blázen je spíš Zeman. Přisadili si i Kalousek a Topolánek

1. května 2022 18:44

Prezident Miloš Zeman byl hostem nedělní Partie na CNN Prima NEWS. Ruské představitele, které ještě před vypuknutím invaze na Ukrajinu často obhajoval, označil za blázny. Do Zemana si později na sociálních sítích rýpnul pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). A s kritikou se k němu přidal i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a expremiér Mirek Topolánek.

Sledujte ZÁZNAM speciálu Česko v krizi. Velká diskuse o válce a drahotě

28. dubna 2022 10:48

Válka na Ukrajině trvá již déle než dva měsíce. Dopady ruské invaze pociťuje doslova celá Evropa. CNN Prima NEWS ve čtvrtek večer nabídne tříhodinový speciál s názvem Česko v krizi. Vystoupili v něm například vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) či někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO). V poslední části diskutovali expremiéři Jiří Paroubek a Petr Nečas, exministr vnitra Ivan Langer a někdejší ministr financí Ivan Pilný.

Sledujte jednání Sněmovny: Poslanci řeší vládní návrhy na snížení cen paliv

26. dubna 2022 12:24

Poslanci se v úterý opět schází na pravidelné schůzi Sněmovny, která startuje ve 14 hodin. Hned v úvodu by se měli zabývat návrhy vlády na snížení spotřební daně z pohonných hmot, rušení povinného přimíchávání biosložky a zrušení silniční daně pro část vozidel. Před zahájením schůze proběhly tiskové konference koaličních i opozičních stran.