reklama

vítr

Výpis příspěvků ke štítku „vítr“

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

7. prosince 2021 19:09

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

3. prosince 2021 12:58

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Na náměstí ve Slaném se zřítil vánoční strom, další spadl na auto. Může za to silný vítr

30. listopadu 2021 15:28

V úterý zasáhl Českou republiku silný vítr a už si vyžádal první škody. Na Masarykově náměstí ve Slaném se kolem 12:30 zřítil vánoční strom. Stejnou nehodu zažili i v Dubé na Českolipsku, kde zhruba desetimetrový smrk poničil jeden ze zaparkovaných automobilů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do úterní půlnoci.

Na Česko opět udeří silný vítr. Platí výstrahy, nebezpečí hrozí v sedmi okresech

31. října 2021 15:53

V části Česka hrozí od nedělního večera do pondělního rána opět silný vítr. V nárazech může mít rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu. Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Frýdlantsko, Jesenicko, Krnovsko a čtveřici okresů na jihu Pardubického kraje. Vyplývá to z výstrahy, kterou v neděli dopoledne vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Česko ohrožuje silný vítr s nárazy až 90 km/h. Varování nově platí i pro sobotu

29. října 2021 08:31
Aktualizováno

Českou republiku má opět zasáhnout silný vítr, nárazy mají dosahovat rychlosti 70 až 90 km/h. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu, která původně platila pouze pro pátek, nově ale byla prodloužena do půlnoci ze soboty na neděli. Podle meteorologů hrozí komplikace v dopravě i menší škody na budovách.

reklama