reklama
CNN Prima News Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Dlouhý“

Nové vládě nezávidím. Po výdajové bouři stojíme před zvyšováním daní, míní Dlouhý

11. října 2021 23:51

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý považuje vítězství koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) ve volbách za pozitivní. „Mohla by tu být vláda, která bude více hledět na zpomalení zadlužování a makroekonomické údaje,“ řekl v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Ohledně slibu koalice, že nebude zvyšovat daně, je ale vzhledem k horšící se hospodářské situaci skeptický.

Sledujte ZÁZNAM: Kdo by mohl být novým ministrem financí? Ekonomové zhodnotí volby

11. října 2021 17:52

Češi si o víkendu zvolili novou Sněmovnu, ve které budou mít většinu dvě opoziční koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a PirSTAN. Kdo by mohl být novým ministrem financí? Bude dál růst inflace, nebo naopak klesne? Na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat ekonomové Mojmír Hampl a Vladimír Dlouhý i místopředseda odborů Vít Samek. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Klaus slaví 80. Do dějin se zapsal pozitivně, znají ho po světě, hodnotí souputníci

18. června 2021 05:27

Václav Klaus je bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností tuzemského společenského a zejména hospodářského dění posledních třiceti let. Z pozice ministra financí, předsedy vlády a nakonec i prezidenta republiky měl jak ekonomický, tak později stále více politický vliv na směřování České republiky. Jak roli Václava Klause, který v sobotu oslaví osmdesátiny, hodnotí lidé, kteří stáli v jeho blízkosti? A za co ho kritizují?

Dokud budou čísla nakažených růst, obchody se neotevřou, prohlásil Havlíček

20. února 2021 16:42

Obchody se neotevřou, dokud budou čísla nakažených růst, pronesl v sobotu po jednání v Lánech ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj by se zvýšila mobilita, pokud by se obchody znovu zprovoznily, a to nelze kvůli zhoršující se pandemii koronaviru připustit. Havlíček původně navrhoval otevřít obchody od pondělí 22. února, na jeho návrh ale vláda v pátek nekývla.

Vláda šíří falešnou naději. Z průšvihu se nedostaneme, předpovídá Dlouhý

19. února 2021 16:33

Vláda se rozhodla obchody neotevřít, Hospodářská komora to respektuje, uvedl na páteční tiskové konferenci její prezident Vladimír Dlouhý. Upozornil, že to byl ale ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO), kdo otevření obchodů od pondělí 22. února navrhl a tvářil se, že to vláda schválí. Šířil tak falešnou naději, která podnikatele podle Dlouhého naštve a vláda se pak nemůže divit, že lidé nebudou chtít stávající opatření dodržovat.

Měli jsme přijmout pár migrantů, Evropa by nás vnímala jinak, říká Vladimír Dlouhý

25. ledna 2021 19:34

„Kandidáti ze zemí střední Evropy nejsou nejspíš v takové funkci vítáni,“ komentoval prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý svou neúspěšnou kandidaturu na generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). „Během migrační krize z roku 2015 stačilo přijmout velmi omezené množství migrantů, země ze západní a jižní Evropy by nás poté vnímaly jinak,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS .

Otevřené restaurace odráží napětí lidí. Ať vláda upraví systém PES , říká Dlouhý

29. listopadu 2020 14:11
Aktualizováno

Živnostníci a firmy vítají, že mohou ve čtvrtek otevřít své provozy. Vzkázal to šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Vláda by ale podle něj měla upravit systém PES, aby byl transparentnější a nevznikaly nejasnosti. Řekl také, že otevření restaurace Šeberák navzdory vládě odráží napětí ve společnosti.

reklama