CNN Prima News Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Dlouhý“

Dlouhý: Nezaměstnanost může růst na pět procent. Firmy propouštět nechtějí, řekl Špicar

23. listopadu 2022 00:05

Firmy válčí s energetickou krizí, jak se dá. Kvůli zvyšujícím se nákladům ale bude podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého narůstat počet nezaměstnaných, a to až na pět procent. Podnikatelé propouštění nedopustí, oponoval ve speciálu Jak z krize na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Vyjmenoval několik důvodů.

Jurečka se ostře pustil do Klause: Nechal rozkrást majetek a zničil bankovní sektor

22. listopadu 2022 22:45

Osoba bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause nepřestává rozdělovat politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se do Klause opřel ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který podrážděně reagoval na kritiku někdejší hlavy státu. Podle Jurečky Klaus v minulosti dopustil rozkrádání státu a zničení bankovního sektoru. Není tak dle něj nutné reagovat na jeho kritická slova týkající se současné vlády.

Sledujte speciál: Jak zvrátit krizi, zachránit české firmy a zastavit propouštění?

21. listopadu 2022 16:14

Českou republiku již několik měsíců sužuje energetická krize. Jak se s jejími následky popasovat a jak zvrátit její průběh, proberou ve studiu CNN Prima NEWS politici i odborníci. Ve speciálním živém vysílání s příznačným názvem Jak z krize v úterý ve 21:00 budou na exkluzivní data Hospodářské komory ČR reagovat mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Když 50 tisíc podpisů na boj o Hrad nestačí. Okamura měl fiktivní lidi, Bobošíková zesnulé

19. října 2022 07:55

Chybné adresy, duplicitní jména, ale také fiktivní lidé či nebožtíci. To vše se v minulých prezidentských volbách objevilo na kandidátních listinách uchazečů o Pražský hrad. Některé z nich muselo ministerstvo vnitra nemilosrdně vyloučit, protože po odstranění závadných podpisů už nesplňovali potřebný zákonný limit pro účast ve volbách. Například nynější šéf SPD Tomio Okamura tehdy přišel o desítky tisíc jmen na petičním archu. Bývalé moderátorce Janě Bobošíkové zase přibyly podpisy od lidí, kteří už tou dobou nebyli mezi živými. Velkou chybovost zaznamenali úředníci i u současné hlavy státu – Miloše Zemana.

Kdo ochrání úspory Čechů? Na post šéfa ČNB se rýsuje horký kandidát, vybere ho Zeman

14. dubna 2022 07:11

Někdo ze současných viceguvernérů, člověk zvenčí nebo bývalý český prezident. To je okruh adeptů na funkci guvernéra České národní banky, k jehož obměně dojde na přelomu června a července. Současný šéf ČNB Jiří Rusnok totiž svůj mandát již nemůže obhájit, a tak se hledá jeho nástupce. Jmenovat ho může pouze prezident České republiky Miloš Zeman, který svůj výběr nemusí s nikým konzultovat, ani k němu nepotřebuje souhlas Parlamentu nebo vlády.

Žádné testy ve školách, očkování ve firmách a uznávaní protilátek aneb Proč Válek otočil

12. ledna 2022 07:34

Sliby ministra Vlastimila Válka (TOP 09) v souvislosti s koronavirem z období kolem voleb vzaly po jeho jmenování za své. Zatímco ještě v říjnu prohlašoval, že nebude chtít plošné testování ve školách, soustředí se na očkování ve firmách a na univerzitách a dá zelenou uznávání protilátek, v novém roce je vše jinak. Nutno říct, že částečně je na vině nová varianta koronaviru omikron. Ministr zřejmě úplně nepočítal s tím, že dojde k tak zásadní změně situace.

Šokující, absurdní, likvidační. Organizátoři akcí a podnikatelé kritizují nová opatření

25. listopadu 2021 19:51

Nově oznámená vládní opatření jsou absurdní, diskriminační a pro některé i likvidační, zlobí se hned několik asociací a spolků. Kvůli omezení otevírací doby přijdou některé podniky o nejsilnější sezónu, na kterou se připravovaly po celý rok. MMnoz po několika lockdownech už nemají žádné rezervy a hrozí jim krach.