CNN Prima News Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Dlouhý“

V energetice nám ujíždí vlak. Hazardujeme, až mě to vyděsilo, říká šéf Hospodářské komory

V energetice nám ujíždí vlak, a pokud nezačneme jednat, podnikatelé se ve velkém přesunou do zahraničí. S takovým varováním přichází v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nový prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček (ODS), který nahradil na konci května Vladimíra Dlouhého. Podle zástupce podnikatelů a firem by stát měl pracovat na rozvoji infrastruktury a zejména energetiky. Zajíček také kritizuje dotační byznys, který podle něj deformuje přirozené podnikatelské prostředí.

Čekají nás velké problémy. Můžeme být opuštěným ostrovem, varuje šéf Hospodářské komory

Nedávno zvolený prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček (ODS) varuje před ohrožením energetické bezpečnosti a nezávislosti České republiky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že pokud se urychleně nerozhodne o vybudování energetických zdrojů a infrastruktury, stane se země skanzenem uprostřed Evropy. Celý rozhovor s novým zástupcem podnikatelů a firem si budete na webu CNN Prima NEWS moci přečíst v následujících dnech.

Hospodářskou komoru povede Zdeněk Zajíček. Na postu prezidenta po 12 letech střídá Dlouhého

Aktualizováno

Podnikatelé ve středu na celostátním sněmu v Praze zvolili prezidentem Hospodářské komory ČR na další tři roky dosavadního viceprezidenta komory a místopředsedu ODS Zdeňka Zajíčka. Vystřídá Vladimíra Dlouhého, který ve funkci po devíti letech skončí. Zajíček zmínil, že rezignuje na post místopředsedy ODS a chce skončit s aktivní politikou.

Dlouhý: Nezaměstnanost může růst na pět procent. Firmy propouštět nechtějí, řekl Špicar

Firmy válčí s energetickou krizí, jak se dá. Kvůli zvyšujícím se nákladům ale bude podle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého narůstat počet nezaměstnaných, a to až na pět procent. Podnikatelé propouštění nedopustí, oponoval ve speciálu Jak z krize na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Vyjmenoval několik důvodů.

Jurečka se ostře pustil do Klause: Nechal rozkrást majetek a zničil bankovní sektor

Osoba bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause nepřestává rozdělovat politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS se do Klause opřel ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který podrážděně reagoval na kritiku někdejší hlavy státu. Podle Jurečky Klaus v minulosti dopustil rozkrádání státu a zničení bankovního sektoru. Není tak dle něj nutné reagovat na jeho kritická slova týkající se současné vlády.

Sledujte speciál: Jak zvrátit krizi, zachránit české firmy a zastavit propouštění?

Českou republiku již několik měsíců sužuje energetická krize. Jak se s jejími následky popasovat a jak zvrátit její průběh, proberou ve studiu CNN Prima NEWS politici i odborníci. Ve speciálním živém vysílání s příznačným názvem Jak z krize v úterý ve 21:00 budou na exkluzivní data Hospodářské komory ČR reagovat mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka či stínový ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Když 50 tisíc podpisů na boj o Hrad nestačí. Okamura měl fiktivní lidi, Bobošíková zesnulé

Chybné adresy, duplicitní jména, ale také fiktivní lidé či nebožtíci. To vše se v minulých prezidentských volbách objevilo na kandidátních listinách uchazečů o Pražský hrad. Některé z nich muselo ministerstvo vnitra nemilosrdně vyloučit, protože po odstranění závadných podpisů už nesplňovali potřebný zákonný limit pro účast ve volbách. Například nynější šéf SPD Tomio Okamura tehdy přišel o desítky tisíc jmen na petičním archu. Bývalé moderátorce Janě Bobošíkové zase přibyly podpisy od lidí, kteří už tou dobou nebyli mezi živými. Velkou chybovost zaznamenali úředníci i u současné hlavy státu – Miloše Zemana.

Kdo ochrání úspory Čechů? Na post šéfa ČNB se rýsuje horký kandidát, vybere ho Zeman

Někdo ze současných viceguvernérů, člověk zvenčí nebo bývalý český prezident. To je okruh adeptů na funkci guvernéra České národní banky, k jehož obměně dojde na přelomu června a července. Současný šéf ČNB Jiří Rusnok totiž svůj mandát již nemůže obhájit, a tak se hledá jeho nástupce. Jmenovat ho může pouze prezident České republiky Miloš Zeman, který svůj výběr nemusí s nikým konzultovat, ani k němu nepotřebuje souhlas Parlamentu nebo vlády.