reklama
CNN Prima News Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Dlouhý“

Klaus slaví 80. Do dějin se zapsal pozitivně, znají ho po světě, hodnotí souputníci

Václav Klaus je bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností tuzemského společenského a zejména hospodářského dění posledních třiceti let. Z pozice ministra financí, předsedy vlády a nakonec i prezidenta republiky měl jak ekonomický, tak později stále více politický vliv na směřování České republiky. Jak roli Václava Klause, který v sobotu oslaví osmdesátiny, hodnotí lidé, kteří stáli v jeho blízkosti? A za co ho kritizují?

Dokud budou čísla nakažených růst, obchody se neotevřou, prohlásil Havlíček

Obchody se neotevřou, dokud budou čísla nakažených růst, pronesl v sobotu po jednání v Lánech ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj by se zvýšila mobilita, pokud by se obchody znovu zprovoznily, a to nelze kvůli zhoršující se pandemii koronaviru připustit. Havlíček původně navrhoval otevřít obchody od pondělí 22. února, na jeho návrh ale vláda v pátek nekývla.

Vláda šíří falešnou naději. Z průšvihu se nedostaneme, předpovídá Dlouhý

Vláda se rozhodla obchody neotevřít, Hospodářská komora to respektuje, uvedl na páteční tiskové konferenci její prezident Vladimír Dlouhý. Upozornil, že to byl ale ministr obchodu a průmyslu Karel Havlíček (za ANO), kdo otevření obchodů od pondělí 22. února navrhl a tvářil se, že to vláda schválí. Šířil tak falešnou naději, která podnikatele podle Dlouhého naštve a vláda se pak nemůže divit, že lidé nebudou chtít stávající opatření dodržovat.

Měli jsme přijmout pár migrantů, Evropa by nás vnímala jinak, říká Vladimír Dlouhý

„Kandidáti ze zemí střední Evropy nejsou nejspíš v takové funkci vítáni,“ komentoval prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý svou neúspěšnou kandidaturu na generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). „Během migrační krize z roku 2015 stačilo přijmout velmi omezené množství migrantů, země ze západní a jižní Evropy by nás poté vnímaly jinak,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS .

Vladimír Dlouhý je oficiálním českým kandidátem do čela OECD. Mám na to, řekl

Prezident Hospodářské komory se stal oficiálním kandidátem České republiky na post generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Oznámil to během čtvrtečního setkání s novináři v Černínském paláci. Podporu jeho kandidatuře vyjádřil také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), jeho náměstek Martin Tlapa i stálý představitel Česka při OECD Petr Gandalovič, jenž Dlouhého přihlášku do čela organizace podal.

Dlouhý: Stavební zákon je pokrokový pro úředníky, ale ne pro běžné občany

Hospodářská komora ČR není spokojená se současnou podobou stavebního zákona. Aktuální verze se liší od věcného záměru, na němž komora spolupracovala. Podle prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, který byl hostem pořadu K věci na televizní stanici CNN Prima NEWS, zákon v současném znění pomáhá úředníkům, ale rozhodně ne běžným lidem. Zákon, proti kterému mají mnoho výhrad také zástupci opozice, v pondělí posoudí vláda.

Snižte nejistotu a podpořte životaschopné, apelují čeští ekonomové

Koronavirovou krizi máme ze zdravotnického hlediska s největší pravděpodobností za sebou. Ekonomové ale již od jejího samého počátku upozorňují na krizi, která nevyhnutelně dopadne na tuzemské hospodářství. Čas na jeho restart už nastal, shodují se experti. Vláda by podle nich měla především snižovat nejistotu, poskytnout likviditu nebo pomoci dlouhodobě užitečným firmám a sektorům.

Nový střet zájmů v Hospodářské komoře? Viceprezidentka Bartoňová Pálková je na kandidátce ANO

Viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková má co vysvětlovat. V úterý se dvěma dalšími členy nejužšího vedení vyzvala k rezignaci prezidenta Komory Vladimíra Dlouhého. Důvodem je jeho údajný střet zájmů kvůli vládou posvěcené kandidatuře do čela OECD. Bartoňová Pálková má přitom sama v krajských volbách kandidovat za vládní hnutí ANO.

reklama