CNN Prima News vlastní gól

vlastní gól

Výpis příspěvků ke štítku „vlastní gól“

Španělé jsou prvními semifinalisty. Na Euru zlomili Švýcary v penaltové loterii

Prvními semifinalisty letošního Eura jsou fotbalisté Španělska. Ve čtvrtfinále si poměrem 2:1 po penaltovém rozstřelu poradili se Švýcary, kteří se kvůli červené kartě Rema Freulera od 77. minuty hlavně bránili. Zejména v prodloužení spálili Španělé velké množství šancí. V penaltovém rozstřelu uspěli čtyři střelci z devíti, utkání otevřel desátý vlastní gól probíhajícího šampionátu.

Divoký zápas pro Španěly. Vlastní gól, ztráta jasného vedení a skvostné prodloužení

Osmifinálový duel Eura mezi Chorvatskem a Španělskem měl všechno. Zápas v Kodani otevřel kuriózní vlastní gól týmu z Pyrenejského poloostrova, nešťastný okamžik ale byl pak napraven třemi góly v řadě. Už se zdálo, že postup do čtvrtfinále má výběr Luise Enriqueho v kapse, jenže dvě branky Chorvatů z 85. minuty a nastavení poslaly utkání do prodloužení. A v něm zase kralovali Španělé. Vítězství 5:3 v dramatu zajistily zásahy Álvara Moraty s Mikelem Oyarzabalem.

Vlastňáková show na Euru nekončí. Nevídaný gól si dali Španělé, selhal brankář

Letošní fotbalové Euro vstoupí do dějin jako specifické nejen kvůli tomu, že se koná po celé Evropě, ale i kvůli obrovskému počtu vlastních gólů. Už jich padlo dohromady devět. Poslední, zatím asi nejbizarnější, má na svědomí Španělsko. Chorvatsko šlo proti reprezentaci La Roja do vedení, aniž by vystřelilo na bránu. A to díky scénce, do které byl namočený záložník Pedri a gólman Simon.

Neuvěřitelná chyba brankáře Dúbravky. Chytil penaltu, pak si hodil míč do sítě

Nejdříve byl za hrdinu, za několik minut ale udělal chybu, která může stát Slováky postup ze skupiny. Brankář Martin Dúbravka si doslova hodil do sítě balón, který po střele Španěla Sarabii do břevna padal z několika desítek metrů na úroveň brankové čáry. Slovenský gólman ho chtěl vyrazit, místo toho ale poslal soupeře do vedení 1:0. Pokud Slováci prohrají, Euro pro ně s největší pravděpodobností končí.

Roztomilý omyl: Hummelsův syn slavil tátův „vlastňák“. Vysvětlím mu to, řekl stoper

Nešťastně nasměroval francouzský centr do rohu vlastní brány. Gólman Manuel Neuer byl po zásahu stopera Matse Hummelse bezmocný a tento gól rozhodl o tom, že „Les Bleus“ v Mnichově brali tři body. Smolný okamžik z mistrovství Evropy rozesmutněl německý národ. Ovšem ne celý. Minimálně jeden tříletý klučina z Německa juchal pomalu po zbytek celého utkání. Měl radost, že se táta trefil. Jen nevěděl, že do špatné sítě.

Ronaldo opět udeřil, ale bylo to málo. Němci ovládli přestřelku s Portugalskem

Zatím nejgólovější zápas Eura nabídl šlágr devátého hracího dne. Úřadující evropští šampioni z Portugalska nestačili v Mnichově na Němce, kteří napravili předchozí nezdar s Francií. Cristiano Ronaldo sice otevřel skóre, ale pak padly čtyři góly v řadě do portugalské sítě. Dva z nich byly vlastní, pak se trefil Kai Havertz a po něm Robin Gosens. Diogo Jota na druhé straně už jen korigoval skóre na konečných 2:4.