CNN Prima News vojenské cvičení

vojenské cvičení

Výpis příspěvků ke štítku „vojenské cvičení“

Odveta za návštěvu z USA. Čína ihned zahájí námořní a letecké cvičení u Tchaj-wanu

2. srpna 2022 17:59

Čína bez odkladu zahájí námořní a letecké cvičení v okolí Tchaj-wanu. Reaguje tím prý na cestu předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na tento ostrov, uvedla agentura AFP. Pelosiová se výhružkami Pekingu v uplynulé době nenechala zastrašit, její letadlo na letišti v Tchaj-wanu přistálo v úterý odpoledne středoevropského času.

Napadne Bělorusko Ukrajinu? Má slabou armádu. Uspíšilo by to pád Lukašenka, říká Zrno

4. května 2022 14:59

Napadnou Ukrajinu i vojska běloruského diktátora Alexandra Lukašenka? O této možnosti spekulují vojenští analytici již několik týdnů. Minsk tuto teorii ještě víc přiživil ve středu, když ohlásil rozsáhlé vojenské cvičení. Matyáš Zrno je však přesvědčen, že jde spíš o gesto. Podle vedoucího zahraniční redakce CNN Prima NEWS se Bělorusům přímé zapojení do války příliš nehodí, mimo jiné z důvodu žalostného stavu jejich armády.

Připravte atomovky. Vladimir Putin rozkázal zahájit cvičení s jadernými zbraněmi

19. února 2022 14:01

Napětí na východě Ukrajiny stouplo na úroveň, které jsme nebyli svědky nejméně posledních osm let. Přestřelky mezi proruskými separatisty a ukrajinskými jednotkami vyústily v mobilizaci v samozvané Doněcké lidové republice, vyhlášení výjimečného stavu v ruském Rostovském regionu a následné zahájení cvičení ruské armády se strategickými jadernými zbraněmi.

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

13. června 2021 22:09

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Američtí vojáci vyrazili na cvičení NATO. Konvoj bude Českem projíždět celý víkend

22. května 2021 21:04

Počínaje sobotou přes Česko postupně projede na 600 amerických vojáků s téměř dvěma stovkami kusů vojenské techniky. První konvoj dorazil již v osm hodin večer. Přejíždět budou z Německa, cíl cesty mají v Maďarsku. Tam jedou na mezinárodní cvičení NATO. Přímo v Rozvadově, kde vojáci překročili českou hranici, byla i reportérka CNN Prima NEWS.