CNN Prima News Vojtěch Munzar

Vojtěch Munzar

Výpis příspěvků ke štítku „Vojtěch Munzar“

Munzar: Podpora Ukrajinců z rozpočtu není vysoká. Normální lidi se nad ní nepozastaví

2. prosince 2022 15:25

Podpora Ukrajiny a ukrajinských uprchlíků představuje jedno procento výdajů státního rozpočtu, zhruba mezi 17 a 19 miliardami korun. „Není to tak vysoká částka, aby z ní muselo být velké haló,“ reagoval místopředseda rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) na kritický postoj opoziční SPD k finanční podpoře napadené země. Podle předsedy hnutí Tomia Okamury probíhá pomoc Ukrajině na úkor českých občanů.

Kolovratník: Účty za energie budou i čtyřnásobné. Vše kompenzovat nejde, přiznal Munzar

24. listopadu 2022 22:53

Kritikou vlády v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nešetřil místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO). Kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) například vyčítal, že v době energetické krize slibuje zestátnění ČEZ, ale nic se neděje. Následně podotkl, že účty za energie v roce 2023 budou až čtyřnásobně. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) vládu hájil. Podotkl ale, že stát nemůže kompenzovat naprosto vše. Přesto zdůraznil, že vláda nenechá nikoho padnout.

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar

28. září 2022 23:02

Na Václavském náměstí demonstrovaly ve středu proti vládě desetitisíce lidí. Jedním z důvodů byla i obava o budoucnost v aktuální energetické krizi. Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala v pořadu 360° v této souvislosti uvedl, že protiruské sankce nám uškodily více než Rusku. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale podotkl, že Putin si s cenami energií hrál již před válkou.

Poslanci se pohádali kvůli úspornému tarifu. Je to pořád dokola, kritizoval Nacher Munzara

23. srpna 2022 20:22

Pomoc vlády nepřichází včas, to si myslí zástupci opozice včetně poslance Patrika Nachera (ANO). Takzvaný úsporný tarif měl podle něj Fialův kabinet schválit už dávno. Poslanec Vojtěch Munzar (ODS) ale oponoval s tím, že pomoc byla mířena na topnou sezonu, která ještě nezačala. Uvedl to v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Zdechovský: Na trhu je panika. Vláda musí vyjednat dlouhodobý kontrakt na plyn

20. června 2022 13:53

Energetická válka mezi Ruskem a Evropou se stupňuje a v jejím důsledku roste cena plynu. Bývalý ředitel Pražské plynárenské Pavel Janeček ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že hlavním problémem je v Česku absence dlouhodobého kontraktu s některým z producentů. Podle vládního europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) vládne na trhu panika a kabinet by skutečně takový kontrakt měl dojednat.

Vláda trestá opozici, rozčiluje se Nacher. Zameťte si před svým prahem, opáčil Munzar

11. května 2022 19:11

Úterní vystoupení šéfa SPD Tomia Okamury opět rozdmýchalo emoce ve Sněmovně. Ve středečních Zprávách PLUS se kvůli tomu pohádali poslanci Patrik Nacher (za ANO) a Vojtěch Munzar (ODS). Zástupce vlády tvrdil, že Okamurova slova byla za hranou, proto odešli ze sálu. Nacher ale varoval, že odchod všech ministrů může být precedens pro další chování kabinetu.

Munzar řekl, jak chce nová vláda šetřit. Vaše sliby posloucháme už měsíc, vmetl mu Havlíček

31. ledna 2022 21:46

Šetřit budeme v provozních položkách a také u neinvestičních dotací, prozradil plány nové vlády v pořadu Co na to vaše peněženka televize CNN Prima NEWS místopředseda rozpočtového výboru a poslanec Vojtěch Munzar (ODS). Podle opozičního poslance a bývalého ministra obchodu, průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) ale vláda v úsporách u státního rozpočtu nemůže vymyslet nic mimořádného a stále jen slibuje.

Podnikatelka: Návštěvnost pohostinství klesla kvůli kontrole bezinfekčnosti o polovinu

1. listopadu 2021 22:31

Kvůli novým protiepidemickým opatřením, která začala platit v pondělí, návštěvnost našeho pivovaru klesla o polovinu, řekla v pořadu Co na to vaše peněženka majitelka Pivovaru Monopol v Teplicích Gabriela Schönbauerová. Podle ní restauratéři zvládnou zdražení, které je nevyhnutelné, na kolena je ale dostávají opatření proti covidu.

Sněmovna přitvrdila na pokutách za porušení vládních opatření, ale pouze pro firmy

9. prosince 2020 21:41

Podnikatelé a firmy zřejmě budou mít povinnost dodržovat pod hrozbou až třímilionové sankce vládní protikoronavirové restrikce, které se týkají podnikatelské činnosti. Předpokládá to vládní novela krizového zákona, kterou ve středu schválila Sněmovna navzdory opoziční kritice zrychleně ve stavu legislativní nouze. Dolní komora zamítla snahy Dominika Feriho z opoziční TOP 09 o snížení horní hranice postihů o milion až 2,5 milionu korun.