Výsledky voleb do Senátu 2022: Liberec

100,00 % okrsků sečteno
18,75 % volební účast




66,34 %

Michael Canov

33,65 %

Radka Loučková Kotasová

Konečné výsledky pro obvod Liberec za 2. kolo

Ing. Michael Canov /SLK/ Starostové pro Liberecký kraj
senátor, starosta, věk 61 let

66,34 % 14 000 hlasů

Ing. Radka Loučková Kotasová /ANO/ ANO 2011
politička, náměstkyně primátora pro rozvoj a dotace města Liberec, věk 56 let

33,65 % 7 101 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Liberec za 1. kolo

Ing. Michael Canov /SLK/ Starostové pro Liberecký kraj
senátor, starosta, věk 61 let

43,51 % 19 613 hlasů

Ing. Radka Loučková Kotasová /ANO/ ANO 2011
politička, náměstkyně primátora pro rozvoj a dotace města Liberec, věk 56 let

26,36 % 11 881 hlasů

Martina Motshagen /ODS/ Občanská demokratická strana
manažerka projektů obecně prospěšné společnosti, konzultantka a překladatelka, věk 50 let

15,68 % 7 069 hlasů

Svatopluk Holata /SPD/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
ředitel muzea, publicista, věk 57 let

14,43 % 6 504 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Oni jsou riziko: Kampaň před volbami v Maďarsku vrcholí, Orbán střílí do EU i Ukrajiny

Parlamentní volby v Maďarsku se uskuteční již za měsíc a průzkumy slibují napínavý boj o každé procento. Maďarský premiér Viktor Orbán by mohl být po dlouhých 16 letech odstaven od moci a na ulicích to je znát. Negativní kampaň vrcholí, a města tak obsypala billboardy jeho strany Fidesz, na kterých se Orbán strefuje do Ukrajiny i Evropské unie. Očekává se také zveřejnění intimní nahrávky, která má zachycovat Orbánova nejvážnějšího vyzývatele Pétera Magyara. Experti očekávají, že se do kampaně brzy zapojí i ruské dezinformace.

Prezidentské volby: Pavel je favorit, Turek sázkovým hitem. V první pětce jen jedna žena

I když by se příští prezidentské volby měly uskutečnit až začátkem roku 2028, už nyní bookmakeři přijímají sázky na případného vítěze. Asi není překvapením, že největším favoritem je současná hlava státu Petr Pavel. Například společnost Tipsport u něj láká na kurz 1,4. Za Pavlem následují dva nejvyšší představitelé hnutí ANO – premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu Karel Havlíček. Oblíbeným tipem sázkařů je pak jméno poslance za Motoristy Filipa Turka.

Důsledek Macinkových SMS? Motoristé by se nyní do Sněmovny nedostali. Vyhrálo by ANO

Aktualizováno

Motoristé by se teď do Sněmovny nedostali. Pokud by se volby konaly nyní, dostali by těsně pod pět procent hlasů nutných pro zisk poslaneckých křesel. Stejný podíl hlasů jako Motoristé by mělo nové hnutí Naše Česko v čele s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (dříve ODS). Vyplývá to z únorového průzkumu agentury NMS pro web Novinky.cz. Volby by nyní stejně jako loni v říjnu vyhrálo hnutí ANO. Na druhou ODS má stále výrazný náskok.

Vláda řeší, jak na senátní volby. Ve hře jsou jeden i dva společní kandidáti pro daný obvod

Ve stranách vládní koalice se mluví o tom, jak společně přistoupit k senátním volbám. Ve hře jsou dvě varianty, kromě jednoho společného kandidáta v rámci jednoho volebního obvodu se mluví i o dvou koaličních kandidátech. Předseda Svobodných a poslanec klubu SPD Libor Vondráček by se klonil k možnosti dvou kandidátů, naopak zástupce Motoristů a předseda jejich klubu ve Sněmovně Boris Šťastný preferuje jednoho.

Co nejvíce trápí obyvatele Prahy? Extrémní nájmy, zácpy i drogy, ukazuje průzkum

Lidé v Praze považují za největší problémy extrémně vysoké ceny nájmů a nemovitostí, dopravní zácpy či dopady spojené s distribucí i konzumací drog. Vyplývá to z lednového průzkumu, který vypracovala agentura STEM/MARK při příležitosti představení iniciativy Pražská agenda. Tu spustil nezávislý think tank Strategeo Institute. Jejím cílem je diskuse o problémech v hlavním městě, hledání řešení či propojování expertů se zástupci státní správy – i s ohledem na blížící se podzimní komunální volby.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.34 Liberec ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Liberec v jiných letech.