Výsledky voleb do Senátu 2022: Ostrava-město

100,00 % okrsků sečteno
14,45 % volební účast




51,53 %

Zdeněk Nytra

48,46 %

Miroslav Antl

Konečné výsledky pro obvod Ostrava-město za 2. kolo

Ing. Zdeněk Nytra /ODS/ Občanská demokratická strana
senátor PČR, věk 60 let

51,53 % 7 215 hlasů

JUDr. Miroslav Antl ANO 2011
advokát a vysokoškolský pedagog, věk 67 let

48,46 % 6 786 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Ostrava-město za 1. kolo

Ing. Zdeněk Nytra /ODS/ Občanská demokratická strana
senátor PČR, věk 60 let

25,42 % 8 405 hlasů

JUDr. Miroslav Antl ANO 2011
advokát a vysokoškolský pedagog, věk 67 let

22,53 % 7 452 hlasů

MUDr. Hana Zelená, Ph.D. Právo Respekt Odbornost
mikrobioložka a viroložka, předsedkyně Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS), věk 53 let

14,03 % 4 642 hlasů

Ing. Peter Harvánek /SPD/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
regionální ředitel ve finančním sektoru, věk 48 let

13,04 % 4 312 hlasů

Ing. arch. Liana Janáčková Zdraví Sport Prosperita
bývalá senátorka, projektantka, věk 68 let

12,93 % 4 276 hlasů

Mgr. Patrik Hujdus /NEZ/ STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
starosta, věk 45 let

10,83 % 3 581 hlasů

RNDr. Radoslav Štědroň /SSPD-SP/ Strana státu přímé demokracie - Strana práce
OSVČ, geograf, věk 67 let

1,19 % 396 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Oni jsou riziko: Kampaň před volbami v Maďarsku vrcholí, Orbán střílí do EU i Ukrajiny

Parlamentní volby v Maďarsku se uskuteční již za měsíc a průzkumy slibují napínavý boj o každé procento. Maďarský premiér Viktor Orbán by mohl být po dlouhých 16 letech odstaven od moci a na ulicích to je znát. Negativní kampaň vrcholí, a města tak obsypala billboardy jeho strany Fidesz, na kterých se Orbán strefuje do Ukrajiny i Evropské unie. Očekává se také zveřejnění intimní nahrávky, která má zachycovat Orbánova nejvážnějšího vyzývatele Pétera Magyara. Experti očekávají, že se do kampaně brzy zapojí i ruské dezinformace.

Prezidentské volby: Pavel je favorit, Turek sázkovým hitem. V první pětce jen jedna žena

I když by se příští prezidentské volby měly uskutečnit až začátkem roku 2028, už nyní bookmakeři přijímají sázky na případného vítěze. Asi není překvapením, že největším favoritem je současná hlava státu Petr Pavel. Například společnost Tipsport u něj láká na kurz 1,4. Za Pavlem následují dva nejvyšší představitelé hnutí ANO – premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu Karel Havlíček. Oblíbeným tipem sázkařů je pak jméno poslance za Motoristy Filipa Turka.

Důsledek Macinkových SMS? Motoristé by se nyní do Sněmovny nedostali. Vyhrálo by ANO

Aktualizováno

Motoristé by se teď do Sněmovny nedostali. Pokud by se volby konaly nyní, dostali by těsně pod pět procent hlasů nutných pro zisk poslaneckých křesel. Stejný podíl hlasů jako Motoristé by mělo nové hnutí Naše Česko v čele s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (dříve ODS). Vyplývá to z únorového průzkumu agentury NMS pro web Novinky.cz. Volby by nyní stejně jako loni v říjnu vyhrálo hnutí ANO. Na druhou ODS má stále výrazný náskok.

Vláda řeší, jak na senátní volby. Ve hře jsou jeden i dva společní kandidáti pro daný obvod

Ve stranách vládní koalice se mluví o tom, jak společně přistoupit k senátním volbám. Ve hře jsou dvě varianty, kromě jednoho společného kandidáta v rámci jednoho volebního obvodu se mluví i o dvou koaličních kandidátech. Předseda Svobodných a poslanec klubu SPD Libor Vondráček by se klonil k možnosti dvou kandidátů, naopak zástupce Motoristů a předseda jejich klubu ve Sněmovně Boris Šťastný preferuje jednoho.

Co nejvíce trápí obyvatele Prahy? Extrémní nájmy, zácpy i drogy, ukazuje průzkum

Lidé v Praze považují za největší problémy extrémně vysoké ceny nájmů a nemovitostí, dopravní zácpy či dopady spojené s distribucí i konzumací drog. Vyplývá to z lednového průzkumu, který vypracovala agentura STEM/MARK při příležitosti představení iniciativy Pražská agenda. Tu spustil nezávislý think tank Strategeo Institute. Jejím cílem je diskuse o problémech v hlavním městě, hledání řešení či propojování expertů se zástupci státní správy – i s ohledem na blížící se podzimní komunální volby.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.70 Ostrava-město ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Ostrava-město v jiných letech.