Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

100,00 % okrsků sečteno
19,99 % volební účast
62,91 %

Jiří Dušek

Jiří Dušek

62,91 %

37,08 %

Petr Vokřál

Petr Vokřál

37,08 %

Konečné výsledky pro obvod Brno-město

Mgr. Jiří Dušek, Ph.D. Občanská demokratická strana
hvězdář, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, senátor, věk 51 let

62,91 % 10 544 hlasů

Ing. Petr Vokřál ANO 2011
bývalý primátor, podnikatel, věk 58 let

37,08 % 6 214 hlasů

Kompletní výsledky pro obvod Brno-město za 1. kolo

Mgr. Jiří Dušek, Ph.D. Občanská demokratická strana
hvězdář, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, senátor, věk 51 let

29,27 % 10 383 hlasů

Ing. Petr Vokřál ANO 2011
bývalý primátor, podnikatel, věk 58 let

26,59 % 9 434 hlasů

prof. Ing. arch. Michal Sedláček TOP 09
hlavní architekt města Brna, věk 59 let

18,16 % 6 442 hlasů

doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. /Trikolora/ Trikolora
vysokoškolský učitel, právník, věk 53 let

14,32 % 5 082 hlasů

Ing. Petr Kunc SEN 21
místostarosta městské části Brno-Židenice, autorizovaný inženýr, věk 44 let

9,84 % 3 493 hlasů

Lucie Zajícová DOMOV
jednatelka firmy, prezidentka spolku Obrození, věk 59 let

1,78 % 634 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

PŘEHLEDNĚ: Volební revoluce v Česku. Podívejte se, co by se mohlo v příštích letech změnit

Volby v Česku by se mohly v příštích letech výrazně změnit. Hlasovat bychom mohli od roku 2026 chodit pouze v jeden den, snadnější má být možnost zažádat si o voličský průkaz a uvažuje se rovněž o zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Návrh, který v únoru schválila vláda, aktuálně dostávají na stůl poslanci a měli by o něm rozhodovat v rámci prvního čtení během probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Skrze odpor opozice je však možné, že ke schválení jen tak nedojde. Podívejte se, jak by mohly v brzké době volby v Česku vypadat.

Druhé kolo prezidentských voleb v Turecku je na spadnutí. Vítězem bude Erdogan, tvrdí analytici

Po nedělních prezidentských volbách v Turecku stále není jasné, zda se bude konat za dva týdny druhé kolo. Pokud bude, větší šance na vítězství má prezident Recep Tayyip Erdogan, jsou přesvědčeni někteří analytici. Kandidát pravicové až krajně pravicové aliance Sinan Ogan, který se ziskem pěti procent skončil na třetím místě, se ještě nerozhodl, koho v případném druhém kole podpoří. Také on kritizoval údajné manipulace s volebními výsledky ve prospěch Erdogana, stejně jako to tvrdí zástupci opozičních stran kolem Kemala Kiliçdaroglua.

ANO by vyhrálo parlamentní volby, vládní strany ztrácí. Průzkum ukazuje i úspěch ČSSD

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo podle modelu agentury Kantar pro ČT hnutí ANO s 29,5 procenta. V případě, že by kandidovala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), skončila by na druhém místě s 27,5 procenta hlasů, a proti únoru si tak s ANO prohodila místo. Ve stranických preferencích by byla druhá ODS, kterou by volilo 20 procent lidí. Následovali by Piráti a SPD. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny by skončily STAN a ČSSD. Proti únorovému modelu si pohoršily vládní strany s výjimkou Pirátů.

Sledujte online celkové i průběžné volební výsledky pro senátní obvod Brno-město ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty, postupující do druhého kola a nakonec i vítěze voleb. Výsledky se začínají načítat krátce po uzavření volebních místností po druhé hodině v sobotu. Kdykoliv se můžete podívat i na výsledky pro obvod Brno-město z minulých voleb.