Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

Senátor byl zvolen v 1. kole voleb. Druhé kolo senátních voleb se pro tento obvod nekoná.

Kompletní výsledky pro obvod Bruntál za 1. kolo

MUDr. Ladislav Václavec ANO 2011
lékař, věk 55 let

58,85 % 19 804 hlasů

MVDr. Pavla Löwenthalová /KDU-ČSL/ KDU-ČSL
soukromý zemědělec, věk 52 let

12,97 % 4 367 hlasů

JUDr. Miroslava Hustáková Trikolora
advokátka, věk 56 let

9,08 % 3 057 hlasů

Ing. Luděk Šarman NEZÁVISLÍ
krizový manažer, věk 63 let

7,46 % 2 510 hlasů

Ladislav Šupina /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
podnikatel, věk 51 let

7,24 % 2 437 hlasů

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. PŘÍSAHA - občanské hnutí Roberta Šlachty
vysokoškolský učitel, věk 56 let

4,37 % 1 471 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Biden měl i přes své problémy větší šance než Harrisová, míní expert. Očekává ostrého Trumpa

Joe Biden by měl větší šance vyhrát prezidentské volby než jeho možná náhradnice Kamala Harrisová. Tak hodnotil situaci v USA publicista Michael Durčák ve vysílání CNN Prima NEWS. Americký prezident v neděli večer oznámil, že letos na podzim už nebude mandát obhajovat. Demokraté nyní řeší, koho místo Bidena postaví proti Donaldu Trumpovi. Sám Biden podpořil svoji současnou viceprezidentku Harrisovou. Durčák nicméně upozornil na její slabiny.

SPD a Trikolora budou ve většině krajů kandidovat s hnutím PRO. Spojí se i se Svobodnými

Aktualizováno

Opoziční hnutí SPD a Trikolora budou ve většině krajů kandidovat se stranou PRO v čele s Jindřichem Rajchlem. Ve třech krajích se spojí se Svobodnými. Volby chtějí zmíněné strany pojmout jako referendum o současné vládě, kterou označují za asociální. Heslem kampaně, která má stát kolem 20 milionů korun, je „Česko proti drahotě“. Uvedl to ve čtvrtek při zahájení kampaně předseda hnutí Tomio Okamura.

Od Bidena se v kampani odvrátil herec Clooney. Demokracii zachrání jen odstoupením, apeluje

Americký herec George Clooney, který je dlouholetým podporovatelem a významným dárcem Demokratické strany, vyzval prezidenta Joea Bidena k odstoupení z kampaně. Napsal to v komentáři pro list The New York Times. Známý umělec uvedl, že má Bidena rád, ale demokraté s ním podle něj prohrají nejen prezidentské volby, ale přijdou i o Senát a nezískají kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů.

Volby by vyhrálo ANO, ukazuje nejnovější průzkum. Do Sněmovny by proklouzla i TOP 09

Sněmovní volby by v květnu vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty hlasů, druhá ODS by měla 14,5 procenta a třetí Piráty by volilo deset procent lidí. Do Sněmovny by se dostaly ještě hnutí STAN s podporou 8,5 procenta, SPD se 7,5 procenta a TOP 09 s 5,5 procenta hlasů. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu na svém webu zveřejnila agentura Median. Z vládních stran ve srovnání s dubnem posílily ODS, STAN i TOP 09, která se vrátila nad pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny.

Vondra ostře o Macronovi: Podělal to. Umetl cestu k moci komunistům a antisemitům

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se na sociálních sítích ostře pustil do francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Ten podle Vondry vyhlášením předčasných voleb a kritikou Národního sdružení (RN) „umetl cestu k moci komunistům a skutečným antisemitům“. Místopředseda ODS zmínil své obavy z vítězné Nové lidové fronty, která se skládá z levicových i extrémně levicových uskupení, a to včetně komunistů.

Sledujte online celkové i průběžné volební výsledky pro senátní obvod č.64 Bruntál ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty, postupující do druhého kola a nakonec i vítěze voleb. Výsledky se začínají načítat krátce po uzavření volebních místností po druhé hodině v sobotu. Kdykoliv se můžete podívat i na výsledky pro obvod Bruntál z minulých voleb.