Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

100,00 % okrsků sečteno
22,01 % volební účast
57,23 %

Miluše Horská

Miluše Horská

57,23 %

42,76 %

Martin Charvát

Martin Charvát

42,76 %

Konečné výsledky pro obvod Pardubice

Mgr. Miluše Horská KDU-ČSL
senátorka, věk 63 let

57,23 % 13 438 hlasů

Ing. Martin Charvát /ANO/ ANO 2011
primátor, věk 49 let

42,76 % 10 042 hlasů

Kompletní výsledky pro obvod Pardubice za 1. kolo

Mgr. Miluše Horská KDU-ČSL
senátorka, věk 63 let

39,05 % 16 457 hlasů

Ing. Martin Charvát /ANO/ ANO 2011
primátor, věk 49 let

34,29 % 14 454 hlasů

MUDr. Jaromír Nosek Svoboda a přímá demokracie (SPD)
zástupce primáře ARO, věk 53 let

11,64 % 4 906 hlasů

MUDr. Vladimír Ninger, Ph.D., MBA /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
lékař, manažer, věk 58 let

6,55 % 2 761 hlasů

Ing. Svatopluk Pleva BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
inspektor bezpečnosti údržby letadel, věk 58 let

5,00 % 2 109 hlasů

Milan Bušek Nezávislý kandidát
OSVČ, věk 60 let

3,44 % 1 453 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

PŘEHLEDNĚ: Volební revoluce v Česku. Podívejte se, co by se mohlo v příštích letech změnit

Volby v Česku by se mohly v příštích letech výrazně změnit. Hlasovat bychom mohli od roku 2026 chodit pouze v jeden den, snadnější má být možnost zažádat si o voličský průkaz a uvažuje se rovněž o zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Návrh, který v únoru schválila vláda, aktuálně dostávají na stůl poslanci a měli by o něm rozhodovat v rámci prvního čtení během probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Skrze odpor opozice je však možné, že ke schválení jen tak nedojde. Podívejte se, jak by mohly v brzké době volby v Česku vypadat.

Druhé kolo prezidentských voleb v Turecku je na spadnutí. Vítězem bude Erdogan, tvrdí analytici

Po nedělních prezidentských volbách v Turecku stále není jasné, zda se bude konat za dva týdny druhé kolo. Pokud bude, větší šance na vítězství má prezident Recep Tayyip Erdogan, jsou přesvědčeni někteří analytici. Kandidát pravicové až krajně pravicové aliance Sinan Ogan, který se ziskem pěti procent skončil na třetím místě, se ještě nerozhodl, koho v případném druhém kole podpoří. Také on kritizoval údajné manipulace s volebními výsledky ve prospěch Erdogana, stejně jako to tvrdí zástupci opozičních stran kolem Kemala Kiliçdaroglua.

ANO by vyhrálo parlamentní volby, vládní strany ztrácí. Průzkum ukazuje i úspěch ČSSD

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo podle modelu agentury Kantar pro ČT hnutí ANO s 29,5 procenta. V případě, že by kandidovala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), skončila by na druhém místě s 27,5 procenta hlasů, a proti únoru si tak s ANO prohodila místo. Ve stranických preferencích by byla druhá ODS, kterou by volilo 20 procent lidí. Následovali by Piráti a SPD. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny by skončily STAN a ČSSD. Proti únorovému modelu si pohoršily vládní strany s výjimkou Pirátů.

Sledujte online celkové i průběžné volební výsledky pro senátní obvod Pardubice ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty, postupující do druhého kola a nakonec i vítěze voleb. Výsledky se začínají načítat krátce po uzavření volebních místností po druhé hodině v sobotu. Kdykoliv se můžete podívat i na výsledky pro obvod Pardubice z minulých voleb.