reklama

Voltswagen nebude. Automobilka napálila světová média aprílovým žertem

Volkswagen den před aprílem potvrdil, že jeho americká pobočka se nakonec na Voltswagen nepřejmenuje. Původně automobilka tvrdila, že tímto krokem chce zdůraznit svou elektrickou budoucnost. Ve skutečnosti ale šlo o marketingový tah.

reklama

Volkswagen se v USA přejmenuje na Voltswagen. A není to žert! Tuto zprávu přinesla na začátku týdne světová média včetně některých českých. Příběh, který za ní stál, zněl totiž zajímavě – automobilka se rozhodla nasadit toto jméno na všechny své vozy do zásuvky prodávané ve Spojených státech, auta se spalovacími motory dostanou jen logo VW.

„Možná měníme písmeno K za písmeno T, ale rozhodně neměníme náš závazek vyrábět nejlepší vozy ve své třídě. Už na začátku elektrické revoluce jsme řekli, že budeme stavět elektromobily pro miliony lidí, nikoliv pro milionáře. Změna jména značí, že s odkazem na naši minulost teď budeme stavět elektrická lidová auta,“ napsal v tiskové zprávě Scott Keogh, šéf americké pobočky Volkswagenu.

Automobilka sdělila, že ke změně dojde v polovině května a že nové jméno neponesou jen elektrické vozy, ale i showroomy či webové stránky a prezentace. Taková proměna by vyšla firmu v přepočtu na stovky milionů korun. Přesto ji média začala opakovat.

Nevydařený žert?

Aprílový žertík nevyšel najevo ani v momentě, kdy se novináři přímo ptali zástupců značky, zda nejde o vtip. „Každý to pak bral vážně, protože to potvrdil i komunikační tým automobilky. Navíc ještě nebylo 1. dubna, ale s odstupem je patrné, že taková informace byla velmi podezřelá,“ napsal americký deník The Wall Street Journal (WSJ).

„Byl to marketingový trik, abychom přilákali pozornost lidí k našim elektrickým plánům. Nechtěli jsme nikoho mást, šlo jen o to, aby se víc začalo hovořit o našem elektrickém SUV Volkswagen ID.4,“ sdělil deníku WSJ americký mluvčí. Podle některých expertů by ale takto podaný žertík mohl německé automobilce v USA a nejen tam nakonec uškodit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice
Domácí

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

reklama

Domácí zpravodajství

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Dovolená na lyžích skončila tragicky. Po pádu došlo u Nikol k poranění mozku

Úrazy mozku patří mezi ty nejzávažnější. Léčba bývá dlouhodobá a s nejistými výsledky. Osmnáctileté Nikol se změnil život na dovolené na lyžích. Přestože byla zdatná lyžařka, ošklivý pád způsobil rozsáhlé poškození mozku. Přestože lékaři byli velmi skeptičtí, Nikol svůj boj nevzdala. Musela však podstoupit několik operací a následovaly měsíce rehabilitací. Nikolin příběh vypráví pro CNN Prima NEWS rodiče Dáša a Josef.

reklama