CNN Prima News automobilka

automobilka

Výpis příspěvků ke štítku „automobilka“

Expert na prodej nemovitostí: Češi si budou muset zvyknout na život v pronájmu

26. května 2023 10:00

Drahé a tím pádem pro většinu lidí nedostupné hypotéky byly jedním z důvodů, proč loni strmě klesla poptávka po nemovitostech. Málokdo měl na jejich pořízení dostatek prostředků. Ovšem data z prvního čtvrtletí letošního roku naznačují, že mírně stoupá zájem o koupi nových bytů v Praze. Znamená to, že se situace na trhu s nemovitostmi zlepšuje? O tom v pořadu Interview PLUS mluvili jednatelé investiční nemovitostní skupiny WIV group, Ondřej Šaier a Jaroslav Ragas.

Rusko zmrazilo veškerá aktiva Volkswagenu. Automobilka v zemi rozprodává své společnosti

20. března 2023 08:39

Ruský soud zmrazil všechna aktiva automobilky Volkswagen v Rusku. Vyplývá to ze soudních dokumentů, do kterých nahlédla agentura Reuters. Volkswagen je jednou z řady zahraničních automobilek, které pozastavily výrobu v Rusku poté, co západní země uvalily na Moskvu rozsáhlé sankce kvůli konfliktu na Ukrajině. S okamžitou platností byl také zastaven vývoz vozidel do Ruska.

Vondra: Spalovací motory musíme udržet. Taky nejezdíme parními lokomotivami, oponoval Peksa

16. února 2023 14:21

Když k jakékoliv formě čisté mobility dokázali přejít ostatní, dokážou to i Češi, uvedl ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Podle něj jsou na to připravené i automobilky, včetně české Škodovky. S tím však nesouhlasil Alexandr Vondra (ODS) a pronesl, že jednostranná orientace na elektromobilitu přinese řadu problémů.

Kolaja k emisím: Evropa nezešílela. S pistolí u hlavy slíbíte cokoli, opáčil Zdechovský

16. února 2023 07:08

Zákaz spalovacích motorů neznamená jejich konec. Legislativa je technologicky neutrální, Evropa nenaběhla na šílenství. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl europoslanec Marcel Kolaja (Piráti). Dodal, že samy automobilky se chystají přejít na elektromobilitu, aniž by jim to někdo nařizoval. Jeho kolega z Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) však oponoval. „Když máte pistoli u hlavy, tak slíbíte cokoliv,“ mínil.

Nová Škoda Superb i VW Passat už sjíždějí z linek. Zákazníci si však budou muset počkat

14. února 2023 08:53

V bratislavském závodě Volkswagenu byla dle slovenských médií před pár dny spuštěna výroba předsériových vozů Škoda Superb a VW Passat nové generace. Obě očekávané novinky by se přitom oficiálně měly představit až ve druhé polovině letošního roku. Přesun výroby vlajkové lodi Škody z východočeských Kvasin do Bratislavy se stal zdrojem napětí mezi zaměstnanci české automobilky.

Norma Euro 7 je sud se střelným prachem. Uškodí hlavně zákazníkům lidových aut

13. února 2023 14:51

Emisní norma Euro 7 se stává velmi kontroverzní dlouho předtím, než má vstoupit v platnost. Kromě automobilkami i některými politiky proklamované nadbytečnosti s ohledem na blížící se úplný zákaz spalovacích motorů po roce 2035 je ještě závažnější sociální dopad případného zavedení nového předpisu. Ruku v ruce s ním by totiž došlo k dalšímu masivnímu zdražení levnějších modelů aut.