CNN Prima News automobilka

automobilka

Výpis příspěvků ke štítku „automobilka“

Volkswagen Golf slaví půl století. Bestsellerem jezdili Beckham, Havel nebo princezna Kate

Mezi automobilkami po celém světě nenajdeme příliš modelů, které by vydržely půlstoletí na trhu. Mezi tyto velikány se letos zařadil Volkswagen Golf. Během osmi generací nejdůležitějšího modelu německé automobilky se za 50 let svět měnil. Od svých konstruktérů dostal oslavenec k jubileu dárek, ze kterého budou mít radost hlavně majitelé. Nový Golf je ještě atraktivnější, inteligentnější a hospodárnější než kdykoliv dříve. Se zajímavou cenou, s výhodnou linií Golf People s bohatou výbavou zdarma, bezkonkurenčními podmínkami financování a servisem na 5 let zdarma, hodně zamotá hlavu konkurenci.

Množí se nebezpečné kyberútoky na auta: V krajním případě mohou ohrozit i život pasažérů

Podobně jako počítače nebo telefony fungují i moderní auta jako potenciální „vysavače“ informací o jejich uživatelích – jsou tak častým cílem hackerů. Z pohledu legislativy bylo toto minové pole až dosud prakticky legislativně neorané. Seriózní povinnost zajistit ochranu před kybernetickými útoky na vyráběná vozidla budou mít automobilky až od letošního července.

Lacina: Česko jako „Detroit Evropy“? Opozice nás maluje jako spálenou zem, ubližuje to všem

Poškozujeme naše zájmy tím, že si záměrně malujeme obraz spálené země. Opozice to tak dělá a dostává lidi do stresu, řekl poslanec hnutí STAN Jan Lacina v Partii Terezie Tománkové. Rovněž nesouhlasí s pejorativním přirovnáním zahraniční agentury Bloomberg, která označila Českou republiku za „Detroit Evropy“, pakliže se svým domácím autoprůmyslem nedožene trend elektromobility. „Je to bonmot. Titulek, který má zaujmout, ale není to reálný popis situace,“ řekl Lacina ve vysílání CNN Prima NEWS.

Odsud odjede 1500 nových aut denně: Hyundai Nošovice nabízí unikátní podívanou

Silné vozy na silnicích dnes obdivuje kdekdo. Ovšem víte, jak taková auta vznikají? Proces výroby aut, to je svět, do něhož pronikla jen malá hrstka z nás. Jak jste ovšem měli možnost vidět v dalším díle pořadu Prima Česko, v automobilce v Nošovicích, tuhle možnost mají všichni. Návštěva zdejší výrobní linky totiž není žádný problém. Náš reportér, Vladimír Procházka, dostal i možnost být nápomocný při skládání jednoho z vozů. Jak se mu vedlo a proč mají při výrobě aut hlavní slovo roboti, se dozvíte v následujícím článku.

Vondra: Euro 7 je výhra rozumu, auta mučit nebude. Paskvil podpořený extrémisty, řekl Kolaja

Za vítězství zdravého rozumu označil schválení upravené emisní normy Euro 7 europoslanec Alexandr Vondra (ODS). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS zároveň chválil svůj „experiment“ postavit v Evropském parlamentu jinou koalici. Podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) ale norma Euro 7 není kvalitním textem a jde až o legislativní paskvil, který vzešel z koalice s extrémní pravicí.

TEST: Elektrická Cupra Born skrývá ve sportovním těle praktické auto, cenou je však mimo

Jestli se má některá kategorie elektromobilů šanci na trhu reálně uchytit, jsou to pravděpodobně vozy kompaktní velikosti, jako je Cupra Born. Sesterský model Volkswagenu ID.3 od Seatu sází na atraktivnější vizáž, jezdí však velmi podobně a nabízí i impozantní výkonové parametry. Bude to ale stačit na nastupující čínskou konkurenci, která bojuje úplně jinými zbraněmi?