CNN Prima News Volkswagen

Volkswagen

Výpis příspěvků ke štítku „Volkswagen“

Volkswagen zavírá továrnu na manuální převodovky. Neumí pracovat s moderními pohony

23. listopadu 2022 15:50

Celkový přerod, který zažívá automobilový průmysl, posílá do důchodu manuální převodovky. Volkswagen oznámil, že ve své čínské továrně skončí s výrobou manuálů už v příštím roce, klasické řazení už takřka vůbec nepoužívá většina dražších značek. Důvodem je pohodlí zákazníků, ale také neschopnost ručního řazení plně kooperovat s moderními bezpečnostními systémy a elektrifikovanými pohonnými jednotkami.

Vznikne u Plzně Gigafactory? Jednání s lokálními představiteli přinesla posun, tvrdí Fiala

27. října 2022 16:17

Premiér Petr Fiala (ODS) jednal s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem (Piráti), plzeňským primátorem Romanem Zarzyckým (ANO) a dalšími představiteli kraje o zvažované výstavbě továrny na baterie do elektromobilů koncernu Volkswagen v Líních u Plzně. Jednání budou pokračovat na pravidelné bázi, řekl Fiala. Čtvrteční jednání podle něj přineslo značný posun.

Gigafactory u Plzně má od vlády zelenou. VW však s vybudováním nové továrny v Česku váhá

19. října 2022 16:14

Vláda podpořila záměr vybudovat na záložním armádním letišti Líně u Plzně továrnu na baterie do elektroautomobilů. Premiér Petr Fiala (ODS) bude o záměru informovat vedení koncernu Volkswagen, který Česko zvažuje jako jednu ze tří lokalit pro tuto takzvanou gigafactory. Novinářům to po jednání vlády řekli ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jedná o novele stavebního zákona a kvótách pro zaměstnávání cizinců

19. října 2022 11:20

Novelu stavebního zákona a související předpis o jednotném environmentálním stanovisku (JES) projednává na středečním zasedání vláda. Ve vládním nařízení o pracovní migraci ministři patrně upraví kvóty pro zaměstnávání cizinců ze zemí mimo Evropskou unii. Kabinet by mohl projednat i osud záložního armádního letiště v Líních u Plzně, kde se uvažuje o výstavbě gigafactory pro výrobu baterií do elektromobilů koncernu Volkswagen. Tiskovou konferenci můžete sledovat v článku.

Dostálová: Rada ministra Síkely je za hranou. Je jako útočník z pralesní ligy, nahraďte ho

9. října 2022 11:42

Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) pobouřil svým výrokem, že se mají velké podniky tvářit jako malé či střední. Bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) proto i vzhledem k dalším přešlapům ministra uvedla, že by vláda měla nahradit útočníka z pralesní ligy prvoligovým hráčem v oblasti průmyslu. Vládu kritizovala také za chaos v opatřeních, kdy například zrušila úsporný tarif pro příští rok.

PŘEHLEDNĚ: Půl milionu kilometrů? Pro některá auta není problém ani dvojnásobek

12. září 2022 15:51

Zlí jazykové tvrdí, že dnešní auta mají programovanou životnost okolo 200 tisíc kilometrů a všechno nad tuto hranici už se na servisu neúměrně prodraží. Buď jak buď, statistické údaje jasně naznačují, že ta opravdu kvalitní auta už byla dávno vyrobena a že z těch dnešních je těžko kdy některé předčí. Minimum elektroniky, bohatě dimenzovaná konstrukce nebo vysoký počet vyrobených kusů. To všechno jsou společné atributy aut, která průměrně najížděla a najíždí stovky tisíc kilometrů.

Auta brzy závratně zdraží. Cena může vyletět až o 120 tisíc korun, říká bývalý šéf Škody

19. července 2022 12:11

Trh s novými auty se už řadu měsíců svíjí v obrovských křečích. Chybí díly, zákazníci čekají na vyřízení objednávky mnohem déle než před pár lety a ceny neustále rostou. Nejen kvůli inflaci, ale také kvůli zavádění nových norem týkajících se mimo jiné výfukových plynů. Bývalý šéf Škody a nynější předseda představenstva Volkswagenu Thomas Schäfer očekává zdražení nových aut o tři až pět tisíc euro, tedy zhruba 73 až 123 tisíc korun.