CNN Prima News Volkswagen

Volkswagen

Výpis příspěvků ke štítku „Volkswagen“

Česko je nemocný muž Evropy. Hrozí mu ekonomická past, varuje německý deník

Hospodářský model České republiky je zastaralý, země je lapena v průměrnosti. Na svém webu to napsal německý deník Die Welt, podle kterého je skutečně nemocným mužem Evropy právě Česko, které se jako jediné z členských zemí Evropské unie nedokázalo zotavit z ekonomických dopadů pandemie. Česko proto podle listu slouží jako varování před tím, co hrozí i Německu.

Síkela: Jednáme s pěti zájemci o gigafactory. Opozice po odkladu VW hovoří o debaklu vlády

Stavba gigafactory na baterie pro elektromobily patří podle premiéra Petra Fialy (ODS) dál mezi priority vlády. Po odkladu VW se soustředí na jiné projekty. Podle exministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) vláda utrpěla investiční debakl. Česká republika jedná s pěti potenciálními investory na výstavbu továrny na baterie do elektromobilů na svém území. Jsou z různých kontinentů, doplnil po jednání vlády Jozef Síkela (STAN).

TEST: Elektrická Cupra Born skrývá ve sportovním těle praktické auto, cenou je však mimo

Jestli se má některá kategorie elektromobilů šanci na trhu reálně uchytit, jsou to pravděpodobně vozy kompaktní velikosti, jako je Cupra Born. Sesterský model Volkswagenu ID.3 od Seatu sází na atraktivnější vizáž, jezdí však velmi podobně a nabízí i impozantní výkonové parametry. Bude to ale stačit na nastupující čínskou konkurenci, která bojuje úplně jinými zbraněmi?

Omlazená Tesla je výrazně levnější než Škodovka. Konkurenci drtí výkonem i dojezdem

Automobilka populárního vizionáře Elona Muska přivezla do Česka omlazený Model 3. Nejdostupnější vůz s písmenem „T" na kapotě doznal hned několika designových změn, které mají pozitivní vliv na dojezd i dynamiku. Kámen na kameni rozhodně nezůstal ani uvnitř, kde opět přibylo hned několik kontroverzních řešení. Novinkovou Teslu jsme si měli možnost naživo prohlédnout v prvním oficiálním českém showroomu.

Veletrh čisté mobility e-SALON se blíží. Nenechte si ujít zábavu, testy a významné premiéry

Pátý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se blíží. Čeká vás historicky nejbohatší účast ekologické mobility. Zahájení 9. listopadu bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře den poté a potrvá do neděle 12. listopadu. Spoluorganizátorem akce je stejně jako v předchozích letech agentura SOLOOTIONS ze skupiny Prima.