CNN Prima News vozík

vozík

Výpis příspěvků ke štítku „vozík“

Nehoda ji upoutala na vozík, přesto Kamila dál žije, jak nejlépe umí. I pro děti

12. srpna 2022 13:27

Jaké to je bojovat o život po vážné nehodě a zvykat si po ní na následky velmi vážných zranění, ví více lidí, než by většině z nás bylo milé. K těm, kdo jednou z nejtěžších zkoušek museli projít, je i Kamila Š. z Prahy. S novým uspořádáním života jí velmi pomáhají nejen jiní handicapovaní, ale také vlastní děti. I díky nim se Kamila může pokoušet alespoň částečně se přiblížit životu, jaký znala dřív. Letos v létě třeba poprvé jela na vodáckou výpravu se Sportovním klubem vozíčkářů Praha.

Ztráta pohybu a dechové obtíže. Spinální svalová atrofie upoutala Marii na vozík

19. června 2022 13:31

Život Marie Škorpíkové (30) z Vysočiny ovlivnilo genetické onemocnění, které jí lékaři diagnostikovali v devíti měsících. Spinální svalová atrofie (SMA) ji upoutala na invalidní vozík. Přestože jí kvůli nemoci dělají běžné činnosti velké potíže a sama se o sebe nepostará, snaží se žít naplno a netrápit se. Byla by ráda, kdyby léčba zabrala natolik, aby se mohla osamostatnit a najít si práci, která ji bude bavit.

Tisíce lidí v ohrožení: Hendikepovaní nemají na zaplacení energií, pomůže jim vláda?

5. června 2022 06:49

Zdražení energií se jasně promítá do našich peněženek. Podle aktuálního průzkumu se do finančních potíží v souvislosti se stoupajícími cenami energií dostalo už 53 % domácností. Jednou ze skupin, která pociťuje zdražování velmi výrazně, jsou zdravotně postižení. Hlavně ti, kteří jsou závislí na elektrických pomůckách. Obávají se, že na účty za energie nebudou mít.

Hasiče z Kladna děsivá nehoda upoutala na vozík. Chce se ale vrátit zpět k práci

15. dubna 2022 06:03

Osm let pomáhal lidem jako středočeský hasič, pak jeho práci i celý život převrátil naruby pád z okna. I díky podpoře tisíců lidí se vzchopil a přesto, že je upoutaný na invalidní vozík, touží pokračovat ve své práci. Pokud se mu to podaří, bude Radek Chmelař vůbec prvním handikepovaným hasičem v Česku. Proti němu ale stojí služební zákon.

Bolest provází Filipa každým dnem. Trvalo 10 let, než lékaři stanovili diagnózu

28. února 2022 09:47

Poslední únorový den si lidé po celém světě připomínají osudy lidí, do jejichž života vstoupilo vzácné onemocnění. Jedním z nich je šestnáctiletý Filip, jemuž byl diagnostikován hypermobilní typ Ehlers-Danlosova syndromu, kvůli němuž se mimo jiné potýká s dlouhodobou chronickou bolestí. Trvalo přitom roky, než lékaři přišli na to, co jejímu synovi vlastně je. O tomto onemocnění totiž málokdo ví, že vůbec existuje.