reklama

Muž se vztyčeným palcem pózoval u rakve s Maradonou. Fotka rozpoutala bouři

Bouři nevole rozpoutal zaměstnanec pohřební služby, který zveřejnil fotografii s tělem zesnulého Diega Maradony. U rakve pózuje se zvednutým palcem. Za neuctivý a neprofesionální krok už zaplatil svým pracovním místem. Advokát zemřelého fotbalisty navíc avizoval právní postup, který povede k jeho potrestání.

reklama

Za znesvěcení fotbalového velikána, který ve středu ve věku 60 let zemřel na infarkt myokardu, se proti zaměstnanci pohřební služby Diegu Molinovi snesla vlna hněvu ze strany fanoušků Diega Maradony – zejména na sociálních sítích. Došlo i na výhrůžky smrtí nebo výzvy ke zbavení „hříšníka“ argentinského občanství.

Molina byl jedním z mužů pověřených přípravou Maradonova těla před soukromým pohřbem, na který směla jen rodina a přátelé. S otevřenou rakví sám zapózoval na fotografii. Na ní je zvěčněn s jednou rukou položenou na hlavě slavného fotbalisty, druhou ukazuje palec nahoru.

Majitelé pohřebního ústavu zaměstnávající Molinu médiím potvrdili, že za svůj čin přišel o práci. Advokát zesnulého fotbalisty slibuje právní kroky, které povedou k potrestání Moliny.

„Diego Molina. To je jméno toho gaunera, který se vyfotil u otevřené rakve s Diegem Maradonou. V zájmu zachování jeho památky nebudu mít klidné spaní, dokud za takovou opovážlivost nezaplatí,“ uvedl na Twitteru Maradonův právník Matias Morla.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se v sobotu odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému (PES), který vnímají jako nesmyslný. Opatření decimují ekonomiku, a i přesto počet nakažených koronavirem stále roste, řekl novinářům organizátor akce Tomáš Franzki.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

Nové mutace koronaviru se začínají rozšiřovat po celém světě a najdou se státy, které už kvůli obavám z nové varianty začínají rušit například lety z rizikových zemí. Odborníci odhadují, že i když je mnoho mutací nakažlivějších než původní typ, vakcína by na ně měla zabírat. Podle některých expertů už SARS-CoV-2 dokázal zmutovat více než tisíckrát, potvrzena je ale zatím necelá desítka čerstvě objevených proměn nemoci COVID-19. Do Česka zatím dorazila mutace s označením „britská“.

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
KOMENTÁŘ: Předbíhání ve frontě na vakcínu je normální. Vláda to měla čekat
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha
Další články
reklama
reklama