reklama

Vyrábíme s dětmi

Nejnovější příspěvky k tématu

Tálibán chce mírové vztahy se světem, uvedl afghánský premiér v prvním projevu

28. listopadu 2021 11:29

Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy se zbytkem světa, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na půlhodinový zvukový projev premiéra zveřejněný stanicí RTA.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

28. listopadu 2021 11:19

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

Německo hlásí rekordní incidenci. Nejvíce nakažených je v Sasku u českých hranic

28. listopadu 2021 10:08

Sedmidenní incidence v Německu opět vzrostla a dosáhla historického maxima, nakažených je průměrně 446,7 lidí na 100 tisíc obyvatel. V neděli ráno o tom informovala agentura DPA s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Zdravotníci za poslední den zachytili 44 401 nových případů infekce koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19.

Nechte se vítat luxusním domovním číslem

28. listopadu 2021 09:30

Domovní číslo je pro jednoho obyčejné, pro někoho je ale vizitkou domu stejně jako jeho exteriér. Vítá vás při každém příchodu domů a mělo by proto být radost se na něj dívat. Udělejte si ho pomocí našeho návodu originální, krásné, variabilní a také mechové.

Univerzální dezinfekce? Rádiové vlny zabijí 99 procent koronavirů, ukázala studie

28. listopadu 2021 08:15

Vědci z izraelské Ariel University se snažili využít speciální rádiové vlny známé jako mikrovlny k eliminaci koronaviru. Výsledky studie dopadly lépe než uspokojivě. Během dvou vteřin dokáží vlny na různých površích zabít více než 99 procent virů. I když metoda nefunguje v případě, kdy se koronavirus dostane do lidského těla, v budoucnu by se mohlo jednat o běžnou a velmi účinnou formu dezinfekce povrchů ve vnitřních prostorách.

Lewandowski si jde pro cenu, o kterou byl loni „okraden“. Nesebere mu Zlatý míč Messi?

28. listopadu 2021 07:58

Nejprestižnější individuální fotbalové ocenění Zlatý míč se kvůli koronavirové odmlce vrací netradičně po dvou letech. Od roku 2008 o něj sváděli souboj takřka výhradně Lionel Messi s Cristianem Ronaldem, jen jednou od té doby narušil jejich dominanci Luka Modrič. Teď by však do rukou pozlacený suvenýr neměl dostat ani jeden z nich. Pravděpodobným příjemcem bude polský kanonýr Robert Lewandowski.

Hlavní zprávy

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana
Partie

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že současná vláda v mnohém zaspala. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

reklama

Vyrábíme s dětmi

Vystřihujeme, lepíme, malujeme, kreslíme, šijeme, tiskneme. Jsme kreativní a vymýšlíme program pro sebe i pro děti. V rubrice Vyrábíme s dětmi najdete spoustu inspirace, jak zabavit děti v deštivých dnech doma i jak zabodovat na procházce v lese.