reklama

Vyrobte si houpačku ze zbytku palety

K pobytu na letní zahradě pohoda na houpačce bezpochyby patří. A pokud ji ještě nemáte, můžete si ji snadno vyrobit z přebytečné palety. Pár vrutů, lano a nakonec ještě polštářky, kterým vytvoříte originální povlak bez šití. Pojďte se do toho pustit!

reklama

Celou paletu, která bude tvořit podsedák, bude potřeba si upravit, aby se na ní pohodlně sedělo. Kladívkem tedy zatlučte všechny hřebíky, které můžou být uvolněné a koukat ven. Pak ji bruskou obruste pěkně dohladka.

Zbytek z palety, ze kterého bude opěrka houpačky, je potřeba také upravit. Zkraťte ho na takovou šířku, která bude odpovídat šířce palety na sedák. Potom také pečlivě obruste všechny hrany, abyste omezili vznik třísek.

Po očištění můžete palety připevnit k sobě. Použijte vruty a aku šroubovák. Do každého prkénka dejte dva nebo tři vruty. Spojení pak bude opravdu pevné.

Lana, která budou houpačku držet, jsou ze staré houpačky. Je potřeba vyvrtat otvory, kterými se provléknou. Jeden bude v horním pravém rohu, druhý vpravo dole v lati před poslední příčkou. Stejně tak budou dva otvory na levé straně.

Teď přišel čas houpačku ošetřit, aby odolávala povětrnostním vlivům a také měla barvu podle našich představ. Použijte barvu určenou na venkovní použití. Bude stačit úplně obyčejná univerzální, vodou ředitelná barva. Natírat můžete dle svého uvážení. My jsme zvolili metodu suchého štětce. Štětec namočíte v barvě a důkladně z něj ale přebytky o hranu plechovky zase otřete. Barvy se tak nanáší na povrch minimum a vzniká patinovaný efekt. Pomocí dlouhých šroubů s oky připevněte lana. Provlékněte je předvrtanými otvory a ze zadní strany pořádně zajistěte matkou.

K tématu

Houpačku pak musíte samozřejmě zavěsit. Ideální jsou háky v trámech třeba na pergole nebo terase. Před zavěšením je potřeba houpačku ještě vyvážit. Pohybujte provazy tak, abyste dostaly sedátko do roviny s podlahou. Na každé straně udělejte uzel. A aby se vám na houpačce příjemněji sedělo, vytvořte si ještě polštářky. Vychytaně bez šití. Polštářovou výplň položte na velký kus látky (může posloužit i stará záclona, povlečení apod.). Přeložte na něj nejprve horní a spodní stranu látky. Pak přehněte i levou a pravou stranu látky.

A udělejte na nich uzel. Stejně tak si udělejte polštářků, kolik potřebujete.

Tagy:
DIY výroba houpačky houpačka z palety

Hlavní zprávy

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí
Počasí

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Za nelegální večírek s Paroubkem či Šlégrem padly tři pokuty, 11 lidí trest nedostalo

Po třičtvrtě roce od nelegální narozeninové oslavy podnikatele Petra Bendy v jeho hotelu Prince de Ligne v Teplicích teplický magistrát řízení s 11 lidmi odložil, třem udělil pokutu a v pěti případech věc zatím neukončil. Dva lidé pokutu zaplatili, informoval mluvčí radnice Robin Röhrich. Lednová oslava se konala v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru.

reklama