reklama
CNN Prima News vysoká škola

vysoká škola

Výpis příspěvků ke štítku „vysoká škola“

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Multifunkční superministr. Havlíček zvládá kromě řízení dvou resortů i vyučovat

O vytíženosti vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a také ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) se napsalo a řeklo již mnoho. Klíčový člen vlády a důležitý muž Andreje Babiše zvládá vedle vedení dvou resortů či sekundování premiérovi i další aktivity. Kromě toho, že je členem několika rad, stíhá ještě vyučovat. Havlíček sdělil CNN Prima NEWS, že práci se studenty se chce věnovat i nadále.

Promoce v době pandemické: Univerzity řeší, zda uspořádat tradiční ceremonii

Pandemie koronaviru se nedotkla pouze základních a středních škol, ale také těch vysokých. České univerzity sice vesměs začínají až s koncem září či začátkem října, ale již nyní musí řešit své fungování. Na přetřes přichází mimo jiné otázka promocí. Některé univerzity se totiž rozhodly tradiční ceremoniál pro absolventy kvůli koronaviru nepořádat.

Studentské výměnné pobyty jsou v ohrožení. Výuka by mohla ale probíhat distančně

Pobyty českých studentů na vysokých školách a univerzitách v zahraničí jsou v ohrožení. Program Erasmus+, kterého využívaly tisíce mladých lidí, proběhne v příštím školním roce zřejmě jen v omezené formě. Podle vedoucího odboru zahraničních vztahů rektorátu Univerzity Karlovy Vratislava Kozáka už některé země výměnné pobyty o semestr odložily. Jedná se zejména o státy ze severu Evropy.

reklama