reklama
CNN Prima News vysoká škola

vysoká škola

Výpis příspěvků ke štítku „vysoká škola“

Dvanáctiletý génius: V jednom týdnu dokončí střední i vysokou školu. Využil pandemie

2. května 2021 19:43

V době pandemie využil 12letý Mike Wimmer volného času a ve škole si vzal několik předmětů navíc. Nyní, o rok později, se mladý student ze Severní Karolíny připravuje na absolvování střední i vysoké školy, a to v jednom týdnu. Za jeden školní rok svou pílí zvládl dokončit čtyři roky studia – dva roky středoškolského a dva vysokoškolského.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

17. března 2021 05:11

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Multifunkční superministr. Havlíček zvládá kromě řízení dvou resortů i vyučovat

12. prosince 2020 12:45

O vytíženosti vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a také ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) se napsalo a řeklo již mnoho. Klíčový člen vlády a důležitý muž Andreje Babiše zvládá vedle vedení dvou resortů či sekundování premiérovi i další aktivity. Kromě toho, že je členem několika rad, stíhá ještě vyučovat. Havlíček sdělil CNN Prima NEWS, že práci se studenty se chce věnovat i nadále.

Promoce v době pandemické: Univerzity řeší, zda uspořádat tradiční ceremonii

9. září 2020 06:13

Pandemie koronaviru se nedotkla pouze základních a středních škol, ale také těch vysokých. České univerzity sice vesměs začínají až s koncem září či začátkem října, ale již nyní musí řešit své fungování. Na přetřes přichází mimo jiné otázka promocí. Některé univerzity se totiž rozhodly tradiční ceremoniál pro absolventy kvůli koronaviru nepořádat.

Studentské výměnné pobyty jsou v ohrožení. Výuka by mohla ale probíhat distančně

17. června 2020 14:10

Pobyty českých studentů na vysokých školách a univerzitách v zahraničí jsou v ohrožení. Program Erasmus+, kterého využívaly tisíce mladých lidí, proběhne v příštím školním roce zřejmě jen v omezené formě. Podle vedoucího odboru zahraničních vztahů rektorátu Univerzity Karlovy Vratislava Kozáka už některé země výměnné pobyty o semestr odložily. Jedná se zejména o státy ze severu Evropy.

reklama