CNN Prima News vysoká škola

vysoká škola

Výpis příspěvků ke štítku „vysoká škola“

Školy rozdávají kredity za vojenský výcvik. Spolupráce je v obraně státu klíčová, říká armáda

Některé univerzity nabízejí možnost získat kredity za absolvování vojenského výcviku v aktivních zálohách armády (AZ AČR). Pro studenty bezpečnostních oborů je praktická zkušenost přínosnější než teoretické studium. Shodují se na tom Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) a CEVRO Institut, které tuto možnost nabízejí. Také armáda spolupráci s univerzitním prostředím vítá.

U Bachmutu padl 22letý student Karel. Lidé Čecha oslavují jako hrdinu, znají už i jeho tvář

V boji u Bachmutu padl v březnu minulého roku dobrovolný voják z Česka. Dvaadvacetiletý Karel K. studoval na jedné z pražských vysokých škol, ale po napadení Ukrajiny ruskými invazními jednotkami se rozhodl narukovat. Smrt českého občana v boji oznámilo ministerstvo zahraničí již vloni, ale jeho jméno dosud zůstalo v anonymitě kvůli otřesené rodině. Se smutnou zprávou přišel web Blesk.cz.

Omezení zavazadel a intenzivní školení. Bek nastínil změny po střelbě na fakultě

Vysoké školy upraví svá bezpečnostní pravidla, která se například mohou týkat nošení zavazadel. Pracovníci a studenti budou mít intenzivní školení o bezpečnosti. Na středečním brífinku to uvedl ministr školství Mikuláš Bek (STAN), který reagoval na tragickou střelbu na pražské fakultě. Klíčovou roli podle něj hraje nastavení krátkodobých opatření, na kterých budou vedení škol spolupracovat s krajskými policejními ředitelstvími.

Fakultu rituálně očistíme od zla. Krizový štáb Univerzity Karlovy řešil zvýšení bezpečnosti

Také ve čtvrtek jednal ústřední krizový štáb Univerzity Karlovy v souvislosti se střelbou na Filozofické fakultě. Podle jeho vedoucího Otomara Slámy se hovořilo nejen o opravě poškozené budovy, ale rovněž i o rituálním očištění od zla, jež by měly přinést společenské akce před samotným objektem. Ten bude uzavřen nejméně do konce ledna. První informace ohledně zvýšení bezpečnosti budou oznámeny 4. ledna na tiskové konferenci.

Zločin nás naplnil děsem a bolestí. Klause zastihla tragédie při psaní svátečního zamyšlení

K tragédii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, při níž přišlo o život 14 lidí, se vyjádřil i bývalý prezident Václav Klaus, který v době, kdy se střílelo, dopisoval své vánoční zamyšlení. „Nad letošními Vánocemi bude ležet smutný stín,“ stojí v komentáři. Klausovo vyjádření lítosti nad zbytečnou ztrátou životů zveřejnil na sociálních sítích jeho bývalý mluvčí Radim Ochvat. Smutná událost zasáhla i další české politiky, včetně prezidenta Petra Pavla. Ten vyjádřil velký smutek a bezmocný vztek nad zbytečnou ztrátou tolika mladých životů.

Personální bouře na VŠE: Rektor Dvořák odvolal Ševčíka z děkanátu, ten se obrátí na soud

Rektor Vysoké školy ekonomické (VŠE) Petr Dvořák vydal rozhodnutí o odvolání děkana Národohospodářské fakulty Miroslava Ševčíka. Pravomocné bude po doručení Ševčíkovi. Dvořák informaci sdělil novinářům ve středu. Rozhodnutí o odvolání chtěl Ševčíkovi předat během dopoledne, ten ho ale odmítl převzít a později médiím řekl, že krok rektora VŠE považuje za nezákonný a jednoznačně politicky zaměřený. Dodal, že se proti Dvořákově akci bude bránit soudní cestou. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS Ševčík zmínil, že má negativní zkušenost s manipulací s písemnostmi ze strany vedení VŠE.

Chtěla jsem dát dceři budoucnost, říká hvězda Zoufalých manželek. Na školu jí pomáhala úplatky

Chtěla jsem dát své dceři budoucnost, prohlásila v rozhovoru pro ABC7 hvězda seriálu Zoufalé manželky Felicity Huffmanová. Těmito slovy komentovala kauzu, kdy byla obviněna z úplatkářství a strávila několik dnů ve vězení. V rozhovoru prohlásila, že by si připadala jako „špatná matka", kdyby nepomohla svému dítěti dostat se na vysokou školu, i když v tom figuroval úplatek.