CNN Prima News vysokoškolské koleje

vysokoškolské koleje

Výpis příspěvků ke štítku „vysokoškolské koleje“

Drahota tvrdě dopadá i na studenty. Vysokoškolské koleje zdražily až o třetinu

25. prosince 2022 18:46

Zdražování citelně zasáhlo i studenty, kteří se musejí vyrovnávat mimo jiné s vyšší cenou za bydlení na kolejích. Studentské ubytování zdražilo až o 34 procent. Pro některé vysokoškoláky to znamená nutnost hledání nového přivýdělku, případně se ocitají ve finanční nouzi. Koleje přesto stále zůstávají o dost levnější variantou než pronájem bytu, takže je o ně nadále velký zájem.

Bujaré večírky v době nouzového stavu. Cizinci se baví na pražských kolejích

31. října 2020 16:48

Zahraniční studenti, kteří dostali výjimku a mohli zůstat v Česku na kolejích, uspořádali na pražské koleji Větrník v noci z pátku na sobotu večírek, kterým se chlubili na sociálních sítích. Nadále přitom trvá nouzový stav a kontakty více osob jdou v takovéto podobě proti vládním opatřením. Čeští studenti přitom museli koleje opustit.

Opravdu mají studenti v karanténě odjet za rodiči? Plaga nakonec kritikům ustoupil

13. října 2020 13:54

Studenti vysokých škol, kteří se nemohou vrátit domů nebo jsou v karanténě, mohou zůstat na kolejích, uvedl na Twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO). Vyplývá to podle něj z nové dohody s ministerstvem zdravotnictví. Ostatní studenty Plaga vyzval, ať jedou domů a omezí sociální kontakty. Vláda v pondělí rozhodla, že kvůli zhoršující se situaci kolem šíření koronaviru od středy nesmí být na kolejích ubytovaní studenti, kteří mají bydliště jinde v České republice.