CNN Prima News vývojář

vývojář

Výpis příspěvků ke štítku „vývojář“

Tvůrci virtuálních tanků slaví čtvrt století, válkou ničené Ukrajině darují miliony korun

Videohru World of Tanks hrají stovky milionů lidí po celém světě. Studio Wargaming, které má běloruské kořeny a velkou část vývoje populární hry přesunulo do kanceláří v Praze, slaví 25 let od svého založení. Pro hráče si proto připravilo spoustu dárků. Vedle toho Wargaming věnuje téměř pět a půl milionu korun na podporu lidí postižených válkou na Ukrajině.

Středoškolák ze Zlína předělává kultovní českou hru Vietcong. Nadchnul i původní tvůrce

Student zlínské střední školy Jakub Hutěčka si pro maturitní projekt vybral nelehký úkol: přepracovat vlastními silami několik misí z kultovní české střílečky Vietcong. Talentovaný mladík se pak na podzim pochlubil prvními plody své práce – zpracoval legendární výcvikovou misi z úvodu hry. Jak dlouho mu trvalo zrealizovat maturitní projekt, s čím vším se musel potýkat a co na jeho iniciativu říkají autoři původní hry? To zjišťoval štáb herního pořadu CNN Prima Gaming.

Jak se v ČR vyrábí virtuální tanky? V pořadu CNN Prima Gaming navštívíme studio Wargaming

On-line akce World of Tanks má na kontě více než sto milionů hráčů. Titul s virtuálními tanky má sice běloruské kořeny, nemalá část obsahu ale nyní vzniká přímo v Praze. Štáb herního pořadu CNN Prima Gaming dostal příležitost nakouknout pod pokličku studia Wargaming na Florenci a natočit hned trojici rozhovorů se zástupci vývojářů. Víkendovou relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Jak se hraje fotbalová hra FIFA 23? Na to v pořadu CNN Prima Gaming odpoví hráč Sparty

Fotbalová herní série FIFA patří už několik dekád k nejprodávanější hrám historie. Letošní díl bude ovšem kvůli neshodám okolo licencí poslední, který ponese název celosvětové fotbalové federace. Jak se hraje? Na to se štáb pořadu CNN Prima Gaming zeptal hráče pražské Sparty. Herní relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

České videohry táhnou. Herní vývojáři hlásí miliardové obraty, chybí jim ale pracovníci

Obrat českého herního průmyslu za rok 2021 dosáhl rekordních 7,11 miliardy korun, v porovnání s loňskými hodnotami jde o třetinový nárůst. Sektor zaměstnává největší počet zaměstnanců ve své historii, rychlým tempem vznikají i nová vývojářská studia. Odvětví nicméně trápí letité problémy, jako je nedostatek kvalifikované pracovní síly. Data vychází ze studie o stavu herního průmyslu v České republice, kterou zveřejnila Asociace českých herních vývojářů (GDA CZ).

Finále sezóny CNN Prima Gaming: Kde se dá v Česku studovat tvorba počítačových her?

Vývoj počítačových her se dá studovat i na českých vysokých školách. Předměty a semináře nabízejí veřejné i soukromé instituce, vzdělání si mohou mnozí doplnit i skrze kurzy herního vývoje. Ve finálním díle herního pořadu CNN Prima Gaming se dozvíte, co všechno studium obnáší. Všechny díly první série i jednotlivé reportáže najdete ve webovém archivu na adrese cnnprima.cz. Na další sezónu se můžete těšit v září 2022.

Strategie z Velké Moravy? V pořadu CNN Prima Gaming si ukážeme nejzajímavější české hry

Že se píle českých herních vývojářů nezapře, ukázal letošní ročník mezinárodní herní konference Game Access. Tam se kromě velkých jmen tohoto průmyslu objevili i menší a méně známí čeští a slovenští tvůrci, kteří ukázali své rozpracované hry. V pořadu CNN Prima Gaming jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější a vyzpovídali jejich autory. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Jak ČR pomáhá ukrajinským herním vývojářům? Na to odpoví nový díl CNN Prima Gaming

Válka na Ukrajině zasáhla i tamní tvůrce videoher. Jak vypadá česká pomoc vývojářům, kteří vyjádřili zájem se přestěhovat do Prahy? Jak funguje obchodní model současných videoher? A co se prohání hlavou Jaromíra Vyskočila, novopečeného mistra Evropy v karetní hře Heathstone? Na všechny tyto otázky odpoví nejnovější díl pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Pandemie nám přilákala hráče. Ale radši bych se bez ní obešel, říká běloruský miliardář

Pandemie koronaviru nalákala lidi do on-line her. Byl bych ale radši, kdyby žádná nebyla, nechci těžit výhody z celosvětové tragédie, řekl dolarový miliardář a zakladatel běloruské herní společnosti Wargaming Victor Kislyi. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS pochválil Prahu coby strategické obchodní město, kde se mísí západní a východní vlivy.