reklama

Výzkumné zařízení Huawei 5G v Číně ohrožoval masivní požár, firma k incidentu mlčí

Výzkumná a vývojová laboratoř čínského technologického giganta Huawei Technologies ve městě Tung-kuan se mohla ocitnout v plamenech. Obrovská oblaka dýmu, valící se z přilehlé budovy, zachytili lidé na mobilní telefony a okamžitě jimi zaplnili sociální sítě. Není zcela jasné, zda hořelo i přímo ve výzkumu, nebo jen v přilehlém objektu, firma mlčí.

reklama

Požár uhasil vlastními silami hasičský záchranný sbor města Tung-kuan, uvedly tamní úřady. Nejsou hlášeny žádné oběti.

Laboratoř v Tung-kuanu podle zdrojů agentury Reuters provádí hlavně testování antén 4G a 5G a také materiálový výzkum. Budova, která se nacházela poblíž této výzkumné laboratoře, má ocelovou konstrukci, píše dále Reuters s tím, že objekt je podle tamních úřadů teprve ve výstavbě a v době požáru nebyl údajně používán.

Tungkuanský hasičský záchranný sbor dříve během dne sdělil, že hlavním materiálem, který hořel, byla bavlna, používaná jako zvuková izolace.

Některá média ovšem odvysílala informaci, že požár byl přímo ve výzkumné laboratoři společnosti Huawei. Sama firma neodpověděla Reuters na žádost o komentář.

Tagy:
Huawei čínská laboratoř 5G sítě požár hasiči

Hlavní zprávy

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama