CNN Prima News Huawei

Huawei

Výpis příspěvků ke štítku „Huawei“

Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu

27. listopadu 2022 08:56

Přístup ke stabilnímu internetovému připojení je v dnešním digitálním světě téměř základním právem každého člověka. Podle zprávy OSN se však téměř třetina světové populace k internetu doposud nikdy nepřipojila a i přes skokový nárůst konektivity zapříčiněný globální pandemií nadále zůstává bez této možnosti. Technologický gigant Huawei se proto přidal k digitální alianci Partner2Connect pod hlavičkou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a podepsal závazek, že do roku 2025 společně s partnery pomůže 120 milionům lidí v odlehlých oblastech připojit se k internetu.

8 tipů bezpečnostního experta, jak zvládnout digitální výchovu

20. listopadu 2022 07:00

Návod, jak být dokonalým rodičem, neexistuje. Ovšem rady, jak být dobrým digitálním rodičem, ty už se najít dají. O základní pravidla, kterých je třeba se držet, se s námi podělil Pavel Košek, šéf korporátní komunikace ve společnosti Huawei a především odborník na online bezpečnost. Tématu, jak seznámit ty nejkřehčí uživatele s digitálním světem, a přitom je udržet v bezpečí, se věnuje už řadu let. Čtěte jednoduchý přehled, který vám nezabere příliš času a přitom poskytne vše, co je nutné vědět.

Zdravá míra používání chytrých technologií aneb jak rozpoznat jejich škodlivost?

19. listopadu 2022 07:00

Snad každého rodiče při pohledu na děti trávící čas s chytrými technologiemi napadne stejná obava – ze závislosti na nich. I to je jedním z důvodů, proč se obvykle své potomky zdráháme pustit k nim blíž. Byla by ale chyba zvídavou mysl nejmladších členů domácnosti držet daleko od moderní techniky, která je stejně obklopuje, kamkoli se vrtnou, a dříve nebo později si k ní cestu najdou. Jak tedy zajistit, aby děti přistupovaly k online světu se zdravou mírou a co nás spolehlivě upozorní, že už mohou škodit? O problému jsme mluvili s odborníkem na online bezpečnost Pavlem Koškem.

Dítě jako oběť nástrah internetu: Jak situaci řešit? Netrestejte, říká odborník

18. listopadu 2022 07:16

Nástrah na nezkušené uživatele v kyberprostoru číhá celá řada. K těm nejzávažnějším patří kybergrooming, sexting, kyberšikana či online hecování. Slýcháme o nich dnes a denně, jak ale reagovat, pokud reálné nebezpečí potká i naše dítě? Odborník na online bezpečnost Pavel Košek radí jednoznačně: Jednat je třeba okamžitě, nikdy však na vlastní pěst. Vždy je potřeba obrátit se na zkušené specialisty. Další zásadou, kterou je podle něj ve vypjatých chvílích potřeba mít na paměti, je, že děti v případě selhání netrestáme.

Rizika online světa: Děti ohrožuje především online hecování, říká odborník

17. listopadu 2022 07:00

Online svět je plný možností, jaké nám život v běžném prostředí obvykle nenabízí. Můžeme hrát dobrodružné hry, komunikovat v reálném čase s lidmi na druhém konci planety stejně dobře jako ve vedlejším bytě, prohlížet si fotografie přátel nebo nakupovat, cokoli nás napadne. Kromě výhod má ale online prostředí i svá úskalí a hrozby, kterých se člověk nemusí bát, pokud o nich ví a je na ně dobře připravený. To by mělo platit především v případě, že se do digitálního světa vydávají ti nejzranitelnější, děti. K častým a současně velmi nebezpečným hrozbám, které mohou v kyberprostoru potkat, patří tzv. online hecování a komunikace s neznámými lidmi.

Chytré technologie nemá smysl dětem zakazovat, říká odborník. Seznamte je s nimi

17. listopadu 2022 04:22

S blížícími se vánočními svátky v případě mnohých rodičů zas a znovu vyvstává otázka – koupit, či nekoupit dítěti mobilní telefon, případně počítač apod.? Život v digitálním světě je dnes pro děti přirozený, vyrůstají v něm prakticky od narození. My dospělí je ovšem máme tendenci před ním spíš chránit a vzhledem k nástrahám, které na nezkušené uživatele v online světě číhají, držet je od něj co nejdál. Je to ale řešení, když sami vymoženosti moderní techniky používáme dnes a denně a děti to vidí?

Dobrý digitální rodič aneb jak bezpečně vést dítě k digitální samostatnosti

15. listopadu 2022 07:00

Děti jsou vystaveny moderním technologiím od prvních okamžiků svého života. Dříve nebo později se s nimi začnou chtít seznamovat zblízka a časem je také začít běžně používat. A ideálně bez dospělých, kteří by jim stáli za zády a hlídali každý jejich krok. Jak ale dosáhnout bodu, kdy budou nejmladší členové rodin schopni samostatného fungování v online světě? A co znamená být dobrý digitální rodič? Odpovědi přináší Pavel Kašek, odborník na online bezpečnost ve společnosti Huawei.

Seznamte děti s online realitou včas, zakazování nemá smysl, radí odborník

14. listopadu 2022 10:15

Je to otázka, kterou si alespoň jednou položí každý rodič: Kdy seznámit potomka s chytrými technologiemi, které otevírají bránu do digitálního světa? Jeho objevování je nejen pro nejmladší uživatele velkým dobrodružstvím. Navíc jeho ovládání děti zvládají překvapivě snadno a často rychleji než dospělí. Bohužel ale s sebou používání nejnovějších výdobytků moderní techniky nese i vážná rizika a nástrahy. To je právě důvod, proč řada rodičů se zapojením dětí do online světa váhá, zatímco jiní ho vyloženě cíleně odkládají. Kdy a jak s tím začít? Přečtěte si názor odborníka.

Experti z Huawei již sedmým rokem školili české talenty

25. října 2022 13:34

Studenti technologických oborů českých vysokých škol se letos již posedmé mohli zúčastnit výběrového vzdělávacího programu Seeds for the Future. Globální iniciativa společnosti Huawei sdružuje špičky v sektoru ICT a pod jejich vedením již čtrnáct let nabízí talentovaným studentům jedinečnou příležitost rozšířit si vzdělání o nejnovější poznatky v oblastech inovací, jako umělá inteligence, 5G sítě, cloudové systémy a další chytré technologie. Více než dvě desítky studentů z VŠB v Ostravě a VŠTE v Českých Budějovicích v těchto dnech prezentují své závěrečné projekty a pak se přidají k více než stovce úspěšných absolventů, kteří prošli programem v minulých letech. Letošní absolventi mají také poprvé možnost zapojit se do mezinárodní soutěže Tech4Good, která se bude konat v lednu 2023.

Česká stopa v Africe: Mladý dobrodruh z Třince zachraňuje stáda slonů pro budoucí generace

18. října 2022 12:03

Patnáct minut. Běžné čekání u lékaře, zapovídání s kamarádkou, bleskový oběd mezi schůzkami... V nabitém dni aktivního člověka má čtvrthodinka pramalý význam, v africké divočině ale značí další krůček na cestě k přírodní katastrofě. V průměru každých patnáct minut zde lidským přičiněním zemře slon. Mezi vaší ranní kávou a večeří je to zhruba padesátka, během 24 hodin téměř stovka životů, které jsou v pralesích a savanách navždy ztraceny.

5G v Česku: Do konce roku 2023 slibují operátoři pokrýt celou zemi

24. srpna 2022 12:30

5G. Dvoučlenná zkratka, která dosavadní chápání elektronického propojení celého světa i nám známé části vesmíru posouvá zase o několik úrovní dál. Bezdrátový systém nové generace nabízí dříve netušené možnosti v průmyslu nebo ve zdravotnictví, ale mění také životy nás všech na Zemi. Pomalu, ale jistě propojuje jednotlivce, domácnosti, auta, MHD i další užitečné věci a přístroje napříč průmyslovými odvětvími. Komunikace ve všech zmíněných úrovních se stává rychlou a dostupnou každému z nás.