CNN Prima News Huawei

Huawei

Výpis příspěvků ke štítku „Huawei“

PŘEHLEDNĚ: Rusku daly sbohem další velké firmy. Kdo „seznam hanby“ nadále ignoruje?

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině, vzkazuje dlouhodobě kyjevské vedení společnostem, které se ani po více než roce a půl od vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země Vladimira Putina. Za poslední měsíce několik dalších velkých hráčů podnikání v Rusku výrazně omezilo nebo úplně ukončilo. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila podrobný a přehledný výčet.

Huawei na Ukrajině: Pomáhá udržovat spojení se světem i dodávky energie

Ukrajina už déle než rok čelí válce, kterou vyvolal vpád ruského vojska. K co nejúčinnější obraně proti agresorovi potřebuje nejen dostatek vojáků a munice, nezbytnou součástí úspěšné strategie je v současnosti také funkční kritická infrastruktura. V provozu je potřeba i v těch nejvypjatějších momentech udržet signál mobilních operátorů i internetové spojení se světem. Právě s tím Ukrajině pomáhá společnost Huawei, která se na tamním rozvoji digitalizace podílí už 18 let.

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky

Aktualizováno

Technologie jsou nedílnou součástí pokroku a moderního světa. Zatím mu dominují muži, ale čím dál častěji do tohoto neustále se rozvíjejícího oboru pronikají také ženy. A ten se tak pro ně stává skvělou studijní i pracovní příležitostí se slibnými vyhlídkami do budoucna. A právě prosazení žen ve světě technologií má podpořit projekt Women in Tech, za nímž stojí společnost Huawei.

Women in Tech: Každá třetí Češka uvažuje o podnikání, ale jen 8 % svému snu věří

Aktualizováno

Mají nápad i vizi, jak ho zrealizovat a k tomu také odhodlání pustit se do podnikání, které přináší užitek a radost. A přitom mají jedno společné –⁠ všechno jsou to ženy. Právě na ně se zaměřuje projekt společnosti Huawei s příznačným názvem Women in Tech. Společnost tím chce už druhým rokem podpořit začlenění něžného pohlaví do oboru, jemuž zatím dominují muži, ale kterému i ženy mají co nabídnout.

O patent žádá rekordní počet firem! Česká republika je s 219 žádostmi na 34. místě

Mohlo by se zdát, že v době, kdy se svět stále srovnává s následky covidové pandemie a navíc čelí válečné agresi, není v něm příliš příležitostí pro pokrok. Ale opak je pravdou. Dokazuje to fakt, že Evropský patentový úřad loni dostal více než 188 tisíc žádostí o přiznání patentu, nejčastěji se týkaly odvětví technologií. Nejvíce patentových žádostí podaly velmoci, jako jsou USA, Čína či Japonsko. Česká Republika si ale také nevedla nejhůř.

Bučení krav a bzučení dronů: Začala éra robotických farmářů a chytrých polí

Farmařina je odjakživa dřina náročná na energii i čas. Pěstování zemědělských plodin vyžaduje tvrdé úsilí, obětavou péči i schopnost zasáhnout bez prodlení, kdykoli je třeba. Co kdyby ale existoval způsob, jak si práci na polích výrazně usnadnit a její podstatnou část přenechat těm, kteří ji zvládnou stejně dobře, ale výrazně rychleji? Takovou možnost nabízejí bezpilotní drony, kterým neunikne žádný důležitý detail. Technologickou revoluci už zažívají v sousedním Rakousku, kde se robotičtí farmáři stali každodenními pomocníky.

Women in Tech: Podpora českých žen, které pronikají do oblastí technologií

Postavení žen se v posledních několika dekádách výrazně mění. A to nejen ze společenského ale i z profesního hlediska. Z dřívějších domácích hospodyněk se stávají uznávané odbornice a podnikatelky. Pomalu ale jistě pronikají i do oborů, jimž stále dominují muži, například do těch technologických. Příkladem může být šestice žen, které v rámci programu Women in Tech ocenila společnost Huawei. Jak už překlad názvu programu napovídá, jedná se o uznání za technologický přínos.

Odpočiňte si od vánočního shonu a přečtěte si, co za technologii uchrání tisíce hektarů lesů v následujícím roce

Požáry každý rok zničí odhadem čtyři miliony kilometrů čtverečních půdy po celém světě. Během letního období o nich slýcháme pravidelně, obvykle se takové zprávy týkaly vzdálených oblastí v zahraničí. Až do léta letošního roku, kdy plameny zásadně poničily rozlehlou část Národního parku České Švýcarsko. Jak rozsáhlým požárům, které devastují lesy a ničí tolik důležité životní prostředí, zabránit? Na řešeních už se pracuje. Společnost Huawei spolu s dalšími partnery představuje nejnovější technologie, které dokáží lesní požáry včas detekovat.

Sítě 5.5G mohou přijít už v roce 2024

Vzhledem k tempu standardizace 3GPP bude 5.5G komerčně využíváno v roce 2024, předpověděl během akce Global Mobile Broadband Forum 2022 Alex Sinclair, technický ředitel GSMA. Sítě 5.5G budou mít velký význam pro průmysl, kde další rozvoj digitalizace potáhne zejména rozmach internetu věcí. Zlepšení komunikačních sítí povede také k dalšímu vývoji metaverza.