Pentagram a tělo zaházené v listí. Mladý vrah 13letého školáka chce znovuotevření případu
Huawei
Výpis příspěvků ke štítku „Huawei“
GLOSA: V Applu by se měli podívat, jak vypadají inovace. Čínský Huawei má telefon jako leporelo
Představení nových iPhonů 16 postrádalo vzrušení a nadšení z inovativních novinek. Americký Apple ukázal světu jen drobný pokrok. Konkurence se ale nebojí velkých experimentů. Čínský Huawei nyní přichází s neobvyklým zařízením. Dvojitá skládačka Huawei Mate XT, která se rozkládá jako leporelo, v sobě skrývá telefon a tablet v jednom.
Mámy jsou nekonečným zdrojem inspirace, říká HR specialistka Alžběta Hemerková
Pracující matky — taky máte pocit, že tohle slovní spojení slýcháte na každém kroku? Něco na tom bude. Žen, které vedle výchovy dětí stíhají i vlastní kariéru, byť zpočátku obvykle jen na částečný úvazek, přibývá. Důvody jsou různé a okolnosti díky moderním vymoženostem vstřícné, a tak proč ne? Už dávno neplatí, že jakmile žena otěhotní, definitivně ztrácí své místo na pracovním trhu. To velmi dobře ví i Alžběta Hemerková, ředitelka HR ve společnosti Dronetag. Sama je živoucím důkazem, že pracující rodičky mohou být nekonečným zdrojem potenciálu. Mezi jejich hlavní přednosti patří touha po změně a často i k dokonalosti vyladěný time management, čehož, jak sama říká, je velká škoda nevyužít. Prostor ke zlepšení naopak v případě českých matek vidí v posilování vlastní sebedůvěry a jejich uplatnění v technologických oblastech.
Architektka Zuzana Ambrožová: Krása není zbytečná marnivost, dokáže nás povznést
Z rodné hájovny se vydala sbírat zkušenosti do Japonska i do USA, kde také absolvovala svou Fulbright stáž na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Jak sama architektka Zuzana Ambrožová říká, bez času stráveného v zahraničí by nebyla taková, jaká je dnes. Stála u vzniku designového studia a především je spoluautorkou unikátního střešního systému NEBESYS i moderního designového hasicího přístroje Amplla, za který spolu s dalšími partnery jako jediní Češi získali prestižní ocenění iF Design Award. Oba projekty pak loni uspěly v programu Vodafone Nápad roku. O své zkušenosti se letos kromě studentů Zuzana Ambrožová podělí také s účastnicemi projektu Women in Tech, který pořádá technologický gigant Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání.
Ambasadorka Women in Tech, Linda Štucbartová: Prohra je součástí cesty k úspěchu
Ženy a technologie — spojení, které nejde dohromady? Jak velký omyl by podobná domněnka mohla znamenat, názorně ukazuje projekt Women in Tech. Ten v Česku už třetím rokem pořádají společnost Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání Hospodářské komory ČR. Jeho náplní je pomáhat nadějným podnikatelkám a startupistkám s úspěšným nastartováním vlastního byznysu. Vybraným účastnicím přináší nejen potřebné informace, ale také zkušenosti a podporu expertů, kteří výrazně přispívají ke zdaru. „Ne vždy běžíte po hladké rovné cestě, někdy je to z bláta do příkopu. A leckdy pomáhá sdílení, že na to nejste sama,“ říká koordinátorka programu, Linda Štucbartová. Zkušená podnikatelka otevřeně přiznává, že inspiraci čerpá u jiných úspěšných žen a nejlépe v každodenním životě, ostatně jedním ze symbolů ženské síly je pro ni vlastní babička, spoluzakladatelka lékárny. Velmi citlivě vnímá rozdíly mezi ženami a muži, za zásadní ale považuje udržení rovnováhy mezi oběma pohlavími ve všech oblastech života.
Women in Tech není ženský kruh, tvořme s muži velké věci, vyzývá Gabriela Löbel
Být úspěšnou podnikatelkou je snem mnohých českých žen. Dosáhnout ho ovšem vůbec není snadné. Potřeba je nejen nápad, který zaujme, zásadní roli při startu byznysu hrají také podpora okolí, kontakty s jinými profesionály a pochopitelně dostatek financí. Jedinečnou pomoc na startu kariéry podnikatelkám nabízí projekt Women in Tech. Ten se letos koná už potřetí, první dva ročníky aktivně podpořily patnáct nadějí českého byznysu. „Nejedná se ale o žádný ženský kruh,“ říká manažerka Gabriela Löbel. „Chceme tvořit s muži a být jejich rovnocenní partneři.“
Linda Štucbartová: Když chybí ženský úhel pohledu, ztrácí celá společnost
Ženy mají své místo ve společnosti nejen jako hospodyňky a mámy. Umí být platnou součástí týmu a dokážou přispět užitečnými nápady i nevšedními vizemi. Podporu na cestě k úspěchu jim už dlouhé roky poskytuje Linda Štucbartová, žena, jež v sobě snoubí celou řadu funkcí. Jednou z nich je ambasadorka projektu Women in Tech, který spolu s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace tvoří společnost Huawei. Sama tak dokazuje, že něžné pohlaví má rozhodně co nabídnout i světu byznysu a dokonce i v odvětví moderních technologií.
Gabriela Löbel: Úspěch je o životním nastavení. Women in Tech je pro všechny ženy
Ještě před pár lety platilo, že potkat v technologických oblastech ženu je podobné jako spatřit pravého jednorožce. Dnes už je to naštěstí jinak. Technologicky zdatných žen přibývá, nicméně ne právě rychlým tempem. V celé Evropské unii se jejich počet pohybuje na 22 %, v Česku dokonce na pouhých 10 %. Na nutnost změny upozorňuje například projekt společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, Women in Tech. Jeho tvůrci se letos už potřetí chystají vybrat skupinu nadějných podnikatelek, které mají nejen šanci na úspěšný byznys ale také mohou na trh přinést nové vize a nápady. „V programu jim dodáváme sebedůvěru a pomáháme jim posunout se vpřed,“ říká manažerka pro společenskou odpovědnost společnosti Huawei, Gabriela Löbel.
Biden zakázal TikTok, teď na něm hledá nové voliče. Jiného čínského giganta se snaží potopit
Tým za znovuzvolení amerického prezidenta Joea Bidena si s vidinou zisku nových hlasů, zejména od mladé generace založil profil na čínské sociální síti TikTok. A to přesto, že jeho vlastní administrativa vyhodnotila aplikaci jako bezpečnostní riziko a zakázala její používání na federálních zařízeních. Současně s tím Biden postupuje proti jinému čínskému gigantovi – společnosti Huawei. Ta je nyní jedničkou v technologiích pro telefonní vysílací věže a Američané by je rádi se svou novinkou na pozici lídra vystřídali.
Na cestu parkem žádná sluchátka. Řiďte se intuicí, radí lektorka sebeobrany Linda Štucbartová
Každá třetí žena a každý desátý muž se za svůj život setká s fyzickým násilím vůči své osobě. Zakladatelka projektu ESD Czechia, lektorka sebeobrany, mentorka a koordinátorka projektu Women In Tech, který se zabývá podporou talentovaných žen ve světě technologií a startupů, Linda Štucbartová chce i do Česka přinést změnu. Do projektu Sebeobrana pro všechny zapojila i dceru. V rozhovoru promluvila i o tragické střelbě na Filozofické fakultě, která se jí osobně dotkla.
Holky jsou humanitně zaměřeny a kluci technicky? Boříme mýty, říká Gabriela Löbel z Huawei
Devět nadějných startupistek dokončilo na začátku prosince několikaměsíční cestu ke zdokonalení vlastního byznysu. Druhý ročník unikátního vzdělávacího programu Women in Tech, který vznikl ve spolupráci Hospodářské komory České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace a společnosti Huawei, nabídl účastnicím vzdělávání pod taktovkou expertů v oboru, atraktivní sérii workshopů i individuální mentoring. Slavnostní ocenění celoroční práce absolventek a také jednotlivých projektů, které během programu dosáhly největších úspěchů, proběhlo ve středu 6. prosince v sídle Hospodářské komory.
Ženy mají na trhu své místo. Šanci jim dává druhý ročník programu Women in Tech
Jsou podnikavé, odhodlané vystoupit mimo svoji komfortní zónu a rozhodnuté dokázat, že i ženy mají své místo na trhu podnikání, který je dnes přeplněný technologickými vychytávkami. Na začátku roku vstoupila devítka talentovaných startupistek do druhého ročníku unikátního projektu Women in Tech a teď, po měsících usilovné práce a mimořádné podpory jiných, zkušenějších podnikatelek, mohou sledovat úspěchy, kterých dosáhly. Čtěte o ženách, které míří za svými sny, a také o jedinečném programu společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, které jim na jejich cestě pomáhají. Třeba příště budete jednou z nich.
PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku
Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.