CNN Prima News Štěpánka Čechová
Štěpánka Čechová

Štěpánka Čechová

editorka CNN Prima NEWS

Štěpánka má za sebou 17 let praxe v předních českých médiích jako reportérka, moderátorka a editorka. Pracovala pro zpravodajství a publicistiku České televize, ČRo 1 Radiožurnálu nebo televize Nova.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Slovensko

Další demise. Slovenskou vládu opouští i ministři zahraničí Korčok a školství Gröhling

Kabinet slovenského premiéra Igora Matoviče opouští v době přetrvávající vládní krize další dva ministři. Prezidentka Zuzana Čaputová ve čtvrtek odpoledne přijme rezignaci ministra zahraničí Ivana Korčoka a ministra školství Branislava Gröhlinga, oba nominovaní stranou Svoboda a solidarita (SaS). Ta své setrvání ve vládě už dříve podmínila tím, aby Matovič nejpozději ve středu rezignoval na funkci předsedy vlády.

Další příspěvky autora

Českem obchází strach z AstraZenecy. Lidé odmítají očkování, stěžují si praktici

Praktičtí lékaři napříč Českem hlásí případy lidí, kteří odmítají vakcínu proti covidu od výrobce AstraZeneca. Důvodem jsou kauzy úmrtí ve světě. Téměř dvacítka evropských zemí v minulých dnech kvůli výskytu krevních sraženin u očkovaných pozastavila používání této vakcíny. Českým lékařům nyní přibývá dotazů od pacientů na bezpečnost preparátu.

Tisíce žáků se v Česku vyhýbají distanční výuce. Mohou za to i problémy v rodině

Počet žáků, kteří se kvůli nedostatečnému technickému vybavení při distančním vzdělávání neúčastní on-line výuky, dosahuje i po roce tohoto způsobu vzdělávání k 50 tisícům. Na jaře minulého roku jich bylo ještě o 200 tisíc více. Číslo pomohlo snížit dovybavení škol v uplynulém roce. Vyplývá to ze zjištění České školní inspekce. Podle ní se ale zřejmě proti loňskému jaru nesnížil počet žáků, které se do vzdělávání na dálku nedaří zapojit vůbec. Loni v dubnu jich podle průzkumu inspekce bylo kolem 10 tisíc.

Pomoc s pacienty nám nabízí i Slovinsko a Rakousko. ČR podpoří očkovací certifikáty

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) na jednání šéfů diplomacií zemí C5 (ČR, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko) obdržel od Slovinska a Rakouska nabídky pomoci s péčí o pacienty s těžkým průběhem koronaviru. Uvedl to na Twitteru. Společně chtějí země naléhat na urychlení registrace dalších vakcín v Evropské unii. Ministerstvo také uvedlo, že ČR podpoří rakouskou iniciativu týkající se zavedení evropských certifikátů o provedeném očkování.

Kontroly na hranicích jsou i v zájmu Čechů, prodloužíme je, prohlásil Seehofer

Obnovení kontrol na německo-českých hranicích je i v zájmu Čechů a jejich boje s pandemií nemoci COVID-19. Ve čtvrtek to na dálničním přechodu Breitenau / Krásný Les na sasko-českém pomezí prohlásil německý ministr vnitra Horst Seehofer. Dodal, že opatření, která jsou vůči Česku od neděle v platnosti, uplatňuje Německo vůči všem zemím světa, které považuje za oblasti s výskytem nebezpečných mutací koronaviru. Německo podle Seehofera zřejmě hraniční kontroly s Českem a Tyrolskem prodlouží i po 3. březnu.